IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - TRENUTAK ISTINE - NOVA TV
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

TRENUTAK ISTINE - NOVA TV

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:36
Глуп народ глупа емисија
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:36
Али добра за вадење сеир
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 01:56
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...


eh IQ..ne si ja gledala prvata..na tipot mu raskina verenicata radi rabotite sto gi kaza..Dade samo izjava za novini "mi go unistivte zivotot"


pa taka de, svashta prashuvaat, chovek moze da si izgubi mnogu lugje ilivo najmala raka dobro da gi povredi pa da ostane nedoverba za cel zivot...a i toa detektorot za lagi ne e sekogash vo pravo, moze chovek ke se vozbudi poradi neshto drugo i ke ispadne deka laze i odi posle dokazi im na bliskite deka ne e taka rizicna igra, mnogu rizicna, ne dobivas mnogu vo sporedba so toa sho mozes da go uzgubish.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 07:31
koj ne gledal neka se logira na www.dnevnik.hr i kje moze da jua pogledne emisijata
Eve mal uvod (na hrvatski)

išla bez gaćica!
Zagreb, 30.09.2008., 21:40 | D.D.N.

Skidanje za novac, ismijavanje ljubavnika, odlazak na posao bez donjeg rublja... samo su neke od intrigantnih tema najnovijeg nastavka showa 'Trenutak istine'.
Fani Radovan
Fani Radovan

Show je otvorio Miran Bučar, natjecatelj iz prošlotjedne epizode, kojeg je na vrućem stolcu zamijenila Fani Radovan, 35-godišnja konobarica iz Poreča, razvedena majka tinejdžerice.

Fani za sebe kaže kako je vesela i zabavna, kako novac igra veliku ulogu u njezinom životu i kako bi došla do njega, spremna je, tvrdi, učiniti sve. Smatra se naivnom osobom, ali i dobrim uzorom svojoj kćerki. Trenutno ima ljubavnika, a upustila bi se i u vezu i s oženjenim muškarcem. Voli, kako kaže, 'kopati po tuđem smeću u nadi da će pronaći nešto osobno'.

Otvorena Fani priznala je voditeljici Jasni Nanut kako ju je suprug zatekao u krevetu s drugim muškarcem. Rekla je i kako se ismijavala na račun svog sadašnjeg ljubavnika te kako bi se upustila u vezu s oženjenim muškarcem.

Fani je odala i kako je na posao išla bez donjeg rublja.

Osvojivši 50.000 kuna Fani je odlučila ne riskirati te je odustala od daljnjeg ispitivanja. S osvojenim iznosom oprostila se od Trenutka istine.

Podsjećamo, Trenutak istine, osim na programu Nove TV možete pogledati i u videoteci našeg portala.
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 14:37
(textot e od www.dnevnik.hr)

Fani Radovan: 'Žao mi je što nisam išla do kraja'
Zagreb, 01.10.2008., 12:39 |

Fani Radovan, 35-godišnja konobarica iz Poreča, razvedena majka tinejdžerice osvojila je 50.000 kuna u showu 'Trenutak Istine', nakon što je odustala od odgovaranja na pitanja iz svog života koja su postajala sve škakljivija.
Fani Radovan sada žali što nije išla do kraja

'Sad mi je žao što nisam išla do kraja!', izjavila je Fani u telefonskom intervjuu za Dnevnik.hr.

'Znači smiješ se na moj račun! Svaka čast!', bila je reakcija njezinog ljubavnika nakon što je pogledao show u utorak navečer. Fani je bila vedro raspoložena pri razgovoru, ali se na pitanje o tome hoće li show utjecati na njezinu vezu uozbiljila i rekla: 'Tako – tako, vidjet ćemo, ali meni se čini da se ne ljuti na mene zbog toga što sam bila iskrena.

Reakciji okoline na njezino gostovanje u vrućoj stolici kod voditeljice Jasne Nanut su pozitivne i poznanici je odjutra zovu na telefon i čestitaju joj na osvojenom novčanom iznosu.

O tome kako je na njezino gostovanje u Trenutku istine reagirala njezina kćerka tinejdžerka i kako joj je u školi jer su učenici mogli čuti pored svih pitanja i ono joj je majka jednom prilikom išla bez gaćica na posao, Fani je rekla: 'Odnos između nas dvije je više kao odnos između dvije dobre prijateljice, nego kao odnos majke i kćeri. Čule smo se telefonom jutros i ona mi je rekla da sam se dobro držala i da su joj i njezine kolege to rekle. Inače meni većina pitanja i nisu bila tako škakljiva. Priznajem da ih je bilo dva ili tri, ali mi se čini da su neki natjecatelji prije mene imali puno teža pitanja. Još uvijek ne znam zašto sam odustala. Rado bih se opet prijavila na show.'
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 18:46
   jas samo da gi potsetatam site seirdzii,seirdziki i onie koi doprva treba da se potvrdat na poleto na beskompromisniot seir...deka vecerva vo 20.00 casot na NOVA TV e novoto izdanie na
        TRENUTAK ISTINE
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
non4ence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај non4ence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 13:49
МНОГУ ДОБАР ШОУ..среќа
NonEnCe :)
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 14:16
super e bas nesto sto seuste ne e videno na ovie prostori .Mozebi treba da se razmisli da se napravi i kaj nas bas ke bide dobroголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 20:59
Па ако има некој храброст да се пријави на такво нешто, може и ќе направат... ама таква емисија не вреди - само за сеир фаќање е...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 13:49
tamu ne bi se prijavila nitu da mi stavat lakt vo bubreg,pishtol vo kichma i nozh pod grlo
Rabotata go sozdala chovekot,ama mrzata gi sozdala gospodinot i gospozhata:)
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 13:04
Од 2009 (најверојатно февруари) „Момент на вистината“ на А1 телевизија со Анета Кочишки.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 13:10
коо што видов на нова тв, се некои пропалици во емисијава...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 13:36
па кога веќе се пријавиле подобро само вистина да зборуваат...
зошто во секој случај пак ќе знае јавноста која е вистината, ако даваш лажен одговор
и онака се е за пари,и мислам не вреди твојата интима да си ја продадеш
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 20:57
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Од 2009 (најверојатно февруари) „Момент на вистината“ на А1 телевизија со Анета Кочишки.



Се што копираме ние најчесто нема врска со оргиналот, верувам во Анета Кочишки но искрено не се надевам дека ќе биде интересно како на НОва ТВ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.