IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - TRENUTAK ISTINE - NOVA TV
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

TRENUTAK ISTINE - NOVA TV

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 18:57
Originally posted by nikita nikita напиша:

da ama i takvi nekoi koi dolgo vreme vezbale da lazat bez pritoa da pokazuvaat nekoi znaci sto bi gi izdale,kako zabrzano cukanje na srceto,potenje na celoto,racete...


e sega nikita my friend,sigurno derka ima i takvi,sigurno deka ima i lugje so paranormalni sposobnosti,vidovnjaci,iluzionisti koi serkogas moze da gi izvrtat rabotite.No tuka ne se raboti za profesionalci koi vezbale sekoj den kako da go izlazat poligrafot,ili pak osomniceni za teski krivicni dela.
Ivde stanuva zbor za sosema obicni lugje,koj prvpat sednuvaat na poligraf i koj se sooceni so faktot deka mora da ja zboruvaat vistinata za svoite privatni problemi-a toa e sose4ma dovolen pritisok sam za sebe.
Ne analiziraj tolku mnogu nikita,samo prepusti se i uzivaj,ili fakjaj seir
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 20:57
alan jas toa go spomnav zatoa ucam psihilogija i toa sto denes go ucev mi se nadovrza na ova kako primer nisto poveke...edvaj cekam da dojde nedela da gledam...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 21:21
Originally posted by nikita nikita напиша:

alan jas toa go spomnav zatoa ucam psihilogija i toa sto denes go ucev mi se nadovrza na ova kako primer nisto poveke...edvaj cekam da dojde nedela da gledam...


i jas mislev deka ima repriza u Nedela...ali proslata nemase.Proveri za sekoj sucaj..kako i da e...na you tube gi imas i na dnevnik.hr
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 20:25
ups zbunka... nema repriza vo nedela...tuku premiera vo vtornik vo 20h
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 23:10
Interesno sou za gledanje u sekoj slucaj..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 12:59
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Искрено, ова шоу ми е глупаво... само за сеир фаќање... ја гледав само првата емисија, баш онаа после која девојката го оставила типот заради тоа што и ги мирисал гаќичките... или беше заради тоа што радо би имал menage a trois со неа и нејзината другарка, или заради тоа дека е со неа од инает на мајка му?

Во секој случај - помага да сфатиш колку не ги познаваш луѓето што мислиш дека ги знаеш...


Evenstar,curata go ostavila tipot poradi kombinacija od site negovi odgovori- i deka saka da ima trica so nejzina frendica,i deka i mirisa gakjickite,ali najvise kao zatoa sto kaza deka u vrska e so nea za inat na majka mu.
Mene sepak vrv mi bese koga go prasaa
-"Dali ste zadovoljan duzinom vaseg penisa?"
-On - "DA"
-Voditelkata - "Odgovor je lazan"
Mene iskreno show-to mi e top...najdobro izgubeni 50 min. na TV
I uste nesto-svaka im cast na onie sto imaat muda za da se prijavat u svojstvo na natprevaruvaci.Mislam deka nema tie pari za koi jas bi se prijavil



Па добро, комбинација од сите тие нешта придонела да го остави, ама искрено, можеби други причини се во прашање, но ај да не навлегуваме...
во секој случај, и јас би рекла секоја чест на оние што се пријавуваат како натпреварувачи тука... се сложувам со тебе, нема пари за кои би се пријавила...

И да, знам дека се користи детектор на лаги, меѓутоа тие секако не се 100% точни... меѓутоа, кај најголем број од луѓето се веродостојни...
во секој случај, се прашувам дали има таков кој би поминал на детекторот со лажење... имам читано дека ЦИА и сличните разузнавачки агенции ги тренираат своите агенти да можат успешно да го поминуваат тој детектор на лаги... искрено, верувам дека има такво нешто, дека човек може, ај така да речам, да убеди детектор на лаги дека ја кажува вистината, и мислам дека тоа има врска со сопственото уверување дека кажува некоја вистина која всушност е лага... кога во тоа ќе се увери, може секого лесно да го излаже...
ама ај доста е... забегав од тема

Изменето од Evenstar - 27.Септември.2008 во 12:59
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:05
imas pravo sekako..site nie imame slusnato ili citano za tipovi koj ko od "sala" gi pominuvaat ovie testovi..no sepak ovde se raboti za obicni lugje,a ne za nekoi tajni agenti obucuvani od CIA ili Scotland Yard...whatever
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:09
Секако дека не... токму тоа е целта овде... обичните луѓе - да се види колку ја зборуваат вистината - ама сепак, секој има право да гледа што сака, ако тебе ти е добра - само терај!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:20
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Секако дека не... токму тоа е целта овде... обичните луѓе - да се види колку ја зборуваат вистината - ама сепак, секој има право да гледа што сака, ако тебе ти е добра - само терај!


se uste ne sumbas najzadovolen bidejki podaleku od tretoto nivo nikoj ne otisol...a tamu se onie prasanja poradi koi posakuvash nikogas da ne si se prijavil...no strpliv sum   
I retko priznavam...ali super mi e..kako sto veke kazav najubavo izgubeni 50-na minuti na TV..U sekoj slucaj mnogu podobro nego da gledas glupostite po nasite TV..od 50-50 do onoj manijakalnoit toni f**kin Mihajlovski pa preku Lila Debila do Melita f**kin doggyFreeStyle
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:24
Кој чека ќе дочека!
Има шанси некој да дотера до таму... само што почна да се емитува, има време за тоа...
а во секој случај - навистина е поарно отколку овие нашиве...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 18:29
vecerva-20.00 h - Trenutak Istine - NOVA TV

Biba_G..jas samo da te potsetam da go fatish tracot vecerva
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 21:25
gledavte li    
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 21:30
jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:28
Originally posted by IQ IQ напиша:

jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...


eh IQ..ne si ja gledala prvata..na tipot mu raskina verenicata radi rabotite sto gi kaza..Dade samo izjava za novini "mi go unistivte zivotot"
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.