IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - TRENUTAK ISTINE - NOVA TV
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

TRENUTAK ISTINE - NOVA TV

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 14:37
(textot e od www.dnevnik.hr)

Fani Radovan: 'Žao mi je što nisam išla do kraja'
Zagreb, 01.10.2008., 12:39 |

Fani Radovan, 35-godišnja konobarica iz Poreča, razvedena majka tinejdžerice osvojila je 50.000 kuna u showu 'Trenutak Istine', nakon što je odustala od odgovaranja na pitanja iz svog života koja su postajala sve škakljivija.
Fani Radovan sada žali što nije išla do kraja

'Sad mi je žao što nisam išla do kraja!', izjavila je Fani u telefonskom intervjuu za Dnevnik.hr.

'Znači smiješ se na moj račun! Svaka čast!', bila je reakcija njezinog ljubavnika nakon što je pogledao show u utorak navečer. Fani je bila vedro raspoložena pri razgovoru, ali se na pitanje o tome hoće li show utjecati na njezinu vezu uozbiljila i rekla: 'Tako – tako, vidjet ćemo, ali meni se čini da se ne ljuti na mene zbog toga što sam bila iskrena.

Reakciji okoline na njezino gostovanje u vrućoj stolici kod voditeljice Jasne Nanut su pozitivne i poznanici je odjutra zovu na telefon i čestitaju joj na osvojenom novčanom iznosu.

O tome kako je na njezino gostovanje u Trenutku istine reagirala njezina kćerka tinejdžerka i kako joj je u školi jer su učenici mogli čuti pored svih pitanja i ono joj je majka jednom prilikom išla bez gaćica na posao, Fani je rekla: 'Odnos između nas dvije je više kao odnos između dvije dobre prijateljice, nego kao odnos majke i kćeri. Čule smo se telefonom jutros i ona mi je rekla da sam se dobro držala i da su joj i njezine kolege to rekle. Inače meni većina pitanja i nisu bila tako škakljiva. Priznajem da ih je bilo dva ili tri, ali mi se čini da su neki natjecatelji prije mene imali puno teža pitanja. Još uvijek ne znam zašto sam odustala. Rado bih se opet prijavila na show.'
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 07:31
koj ne gledal neka se logira na www.dnevnik.hr i kje moze da jua pogledne emisijata
Eve mal uvod (na hrvatski)

išla bez gaćica!
Zagreb, 30.09.2008., 21:40 | D.D.N.

Skidanje za novac, ismijavanje ljubavnika, odlazak na posao bez donjeg rublja... samo su neke od intrigantnih tema najnovijeg nastavka showa 'Trenutak istine'.
Fani Radovan
Fani Radovan

Show je otvorio Miran Bučar, natjecatelj iz prošlotjedne epizode, kojeg je na vrućem stolcu zamijenila Fani Radovan, 35-godišnja konobarica iz Poreča, razvedena majka tinejdžerice.

Fani za sebe kaže kako je vesela i zabavna, kako novac igra veliku ulogu u njezinom životu i kako bi došla do njega, spremna je, tvrdi, učiniti sve. Smatra se naivnom osobom, ali i dobrim uzorom svojoj kćerki. Trenutno ima ljubavnika, a upustila bi se i u vezu i s oženjenim muškarcem. Voli, kako kaže, 'kopati po tuđem smeću u nadi da će pronaći nešto osobno'.

Otvorena Fani priznala je voditeljici Jasni Nanut kako ju je suprug zatekao u krevetu s drugim muškarcem. Rekla je i kako se ismijavala na račun svog sadašnjeg ljubavnika te kako bi se upustila u vezu s oženjenim muškarcem.

Fani je odala i kako je na posao išla bez donjeg rublja.

Osvojivši 50.000 kuna Fani je odlučila ne riskirati te je odustala od daljnjeg ispitivanja. S osvojenim iznosom oprostila se od Trenutka istine.

Podsjećamo, Trenutak istine, osim na programu Nove TV možete pogledati i u videoteci našeg portala.
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 01:56
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...


eh IQ..ne si ja gledala prvata..na tipot mu raskina verenicata radi rabotite sto gi kaza..Dade samo izjava za novini "mi go unistivte zivotot"


pa taka de, svashta prashuvaat, chovek moze da si izgubi mnogu lugje ilivo najmala raka dobro da gi povredi pa da ostane nedoverba za cel zivot...a i toa detektorot za lagi ne e sekogash vo pravo, moze chovek ke se vozbudi poradi neshto drugo i ke ispadne deka laze i odi posle dokazi im na bliskite deka ne e taka rizicna igra, mnogu rizicna, ne dobivas mnogu vo sporedba so toa sho mozes da go uzgubish.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:36
Али добра за вадење сеир
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:36
Глуп народ глупа емисија
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 22:28
Originally posted by IQ IQ напиша:

jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...


eh IQ..ne si ja gledala prvata..na tipot mu raskina verenicata radi rabotite sto gi kaza..Dade samo izjava za novini "mi go unistivte zivotot"
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 21:30
jas gledav da vidam sho rabota e, ccccc ne se normalni za eden grst pari mozat da izgubat i doverba i avtoritet sho prethodno go imale, i prijateli i semejstvo i sakana lichnost ne vredi za tie pari se drugo da izgubish...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 21:25
gledavte li    
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 18:29
vecerva-20.00 h - Trenutak Istine - NOVA TV

Biba_G..jas samo da te potsetam da go fatish tracot vecerva
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:24
Кој чека ќе дочека!
Има шанси некој да дотера до таму... само што почна да се емитува, има време за тоа...
а во секој случај - навистина е поарно отколку овие нашиве...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:20
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Секако дека не... токму тоа е целта овде... обичните луѓе - да се види колку ја зборуваат вистината - ама сепак, секој има право да гледа што сака, ако тебе ти е добра - само терај!


se uste ne sumbas najzadovolen bidejki podaleku od tretoto nivo nikoj ne otisol...a tamu se onie prasanja poradi koi posakuvash nikogas da ne si se prijavil...no strpliv sum   
I retko priznavam...ali super mi e..kako sto veke kazav najubavo izgubeni 50-na minuti na TV..U sekoj slucaj mnogu podobro nego da gledas glupostite po nasite TV..od 50-50 do onoj manijakalnoit toni f**kin Mihajlovski pa preku Lila Debila do Melita f**kin doggyFreeStyle
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:09
Секако дека не... токму тоа е целта овде... обичните луѓе - да се види колку ја зборуваат вистината - ама сепак, секој има право да гледа што сака, ако тебе ти е добра - само терај!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 13:05
imas pravo sekako..site nie imame slusnato ili citano za tipovi koj ko od "sala" gi pominuvaat ovie testovi..no sepak ovde se raboti za obicni lugje,a ne za nekoi tajni agenti obucuvani od CIA ili Scotland Yard...whatever
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 12:59
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Искрено, ова шоу ми е глупаво... само за сеир фаќање... ја гледав само првата емисија, баш онаа после која девојката го оставила типот заради тоа што и ги мирисал гаќичките... или беше заради тоа што радо би имал menage a trois со неа и нејзината другарка, или заради тоа дека е со неа од инает на мајка му?

Во секој случај - помага да сфатиш колку не ги познаваш луѓето што мислиш дека ги знаеш...


Evenstar,curata go ostavila tipot poradi kombinacija od site negovi odgovori- i deka saka da ima trica so nejzina frendica,i deka i mirisa gakjickite,ali najvise kao zatoa sto kaza deka u vrska e so nea za inat na majka mu.
Mene sepak vrv mi bese koga go prasaa
-"Dali ste zadovoljan duzinom vaseg penisa?"
-On - "DA"
-Voditelkata - "Odgovor je lazan"
Mene iskreno show-to mi e top...najdobro izgubeni 50 min. na TV
I uste nesto-svaka im cast na onie sto imaat muda za da se prijavat u svojstvo na natprevaruvaci.Mislam deka nema tie pari za koi jas bi se prijavil



Па добро, комбинација од сите тие нешта придонела да го остави, ама искрено, можеби други причини се во прашање, но ај да не навлегуваме...
во секој случај, и јас би рекла секоја чест на оние што се пријавуваат како натпреварувачи тука... се сложувам со тебе, нема пари за кои би се пријавила...

И да, знам дека се користи детектор на лаги, меѓутоа тие секако не се 100% точни... меѓутоа, кај најголем број од луѓето се веродостојни...
во секој случај, се прашувам дали има таков кој би поминал на детекторот со лажење... имам читано дека ЦИА и сличните разузнавачки агенции ги тренираат своите агенти да можат успешно да го поминуваат тој детектор на лаги... искрено, верувам дека има такво нешто, дека човек може, ај така да речам, да убеди детектор на лаги дека ја кажува вистината, и мислам дека тоа има врска со сопственото уверување дека кажува некоја вистина која всушност е лага... кога во тоа ќе се увери, може секого лесно да го излаже...
ама ај доста е... забегав од тема

Изменето од Evenstar - 27.Септември.2008 во 12:59
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.