IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - GP Singapore
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GP Singapore

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GP Singapore
    Испратена: 24.Септември.2008 во 11:28

 Светот на Формула 1 со големо нетрпение ја очекува првата ноќна трка во историјата на големиот циркус, што ќе се случи в недела. Организаторите на ГН на Сингапур тврдат дека се е спремно, возачите се воодушевени од виденото, така што на гледачите единствено им преостанува да се запознаат со техничките детали.

 
 
Патеката е долга 5067 метри, ќе се вози 61 круг, а целиот комплекс ќе биде осветлен со над 1500 светла подигнати на десет метри од земјата и распоредени на секои четири метри.
Просечната брзина на извозен круг ќе изнесува 175 километри на час, а пилотите најголемата брзина ќе може да ја развијат на главната улица каде ќе имаат прилика да кренат и 290км/ч.Во споредба со единствената досегашна улична трка, патеката во Сингапур е за 15км/ч побрза, улиците се пошироки, а ќе се вози и спротивно од правецот на стрелките на часовникот.

 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 04:11
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 14:56
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 17:07
Kvalifikacii

1     Felipe Massa     Scuderia Ferrari     1:44.801     
2     Lewis Hamilton     McLaren-Mercedes     1:45.465     
3     Kimi Räikkönen     Scuderia Ferrari     1:45.617     
4     Robert Kubica     BMW Sauber F1 Team     1:46.853     
5     Heikki Kovalainen     McLaren-Mercedes     1:48.490     
6     Nick Heidfeld     BMW Sauber F1 Team     1:46.635     
7     Sebastian Vettel     Scuderia Toro Rosso     1:46.614     
8     Timo Glock     Toyota Racing     1:47.057     
9     Nico Rosberg     WilliamsF1 Team     1:47.011     
10     Kazuki Nakajima     WilliamsF1 Team     1:47.959     
11     Jarno Trulli     Toyota Racing     1:45.038     
12     Jenson Button     Honda Racing F1 Team     1:45.133     
13     Mark Webber     Red Bull Racing     1:45.212     
14     David Coulthard     Red Bull Racing     1:45.298     
15     Fernando Alonso     Renault F1 Team     0:00.000     
16     Nelson Piquet Jr.     Renault F1 Team     1:46.037     
17     Sebastien Bourdais     Scuderia Toro Rosso     1:46.389     
18     Rubens Barrichello     Honda Racing F1 Team     1:46.583     
19     Adrian Sutil     Force India-Ferrari     1:47.940     
20     Giancarlo Fisichella     Force India-Ferrari     0:00.000     

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 14:42
Felipe e legenda , go zema crevoto za gorivo so nego cc.c..c.cc
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 15:16
му се брзаше на човекот...не е он крив ...плус му се упали зелено на семафорот...виде?
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 15:55
Е навистина не ми се верува!!!!

Знаев!!!

Несреќа на веков е!!!

Ах бре Кими,Кими
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 16:03
Закооооооооон само напред Алонсооо  забава
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 16:11
1       Fernando Alonso       Renault F1 Team       1:48.550
2      Nico Rosberg      WilliamsF1 Team      5.4
3      Lewis Hamilton      McLaren-Mercedes      6.5
4      Timo Glock      Toyota Racing      12.1
5      Sebastian Vettel      Scuderia Toro Rosso      12.9
6      Nick Heidfeld      BMW Sauber F1 Team      15.9
7      David Coulthard      Red Bull Racing      18.1
8      Kazuki Nakajima      WilliamsF1 Team      18.7
9      Jenson Button      Honda Racing F1 Team      20.4
10      Heikki Kovalainen      McLaren-Mercedes      21.7
11      Robert Kubica      BMW Sauber F1 Team      23.6
12      Sebastien Bourdais      Scuderia Toro Rosso      24.8
13      Felipe Massa      Scuderia Ferrari      26.6
14      Giancarlo Fisichella      Force India-Ferrari      34.0
15      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      Ausfall
16      Jarno Trulli      Toyota Racing      Ausfall
17      Adrian Sutil      Force India-Ferrari      Ausfall
18      Mark Webber      Red Bull Racing      Ausfall
19      Rubens Barrichello      Honda Racing F1 Team      Ausfall
20      Nelson Piquet Jr.      Renault F1 Team      AusfallE stvarno ne mi se veruva Alonso od 15 mesto na prvo...

A ova sto se desi so Massa stvarno ne sreka kako moze crevoto da mu se zaglavi taka i da stvarno neznam so napravi Timot Ferari!

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 16:13
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењезабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабава

Alonso ШаМпИоН
забавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабава
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 18:03
Sliki:


Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 18:06
ви шо е убав мечтаење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 18:27
milaaaaa itno mi trebas ti pisav lpтагатагатагатага

i vkluci si go telefonot epten mnogu mi trebas,


Изменето од belichka - 28.Септември.2008 во 18:29
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 19:03
baraj od sard tel tetni mi da te slushnam
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.