IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како знаете дека некој ве сака?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како знаете дека некој ве сака?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Автор
Порака Обратен редослед
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 23:39
e jas zamarajkise da ja sredam vrskata i site da bidat srekni dojde red da se napravam koski i koza da imam 2 prsta podocnaci da oslabam 10 kila i na kraj pak jas da bidam kriviot. ako te saka ke te svati i ke dojde ako ne te saka ne ti vredi sto i da napravis ednostavno ne se zamaraj ato e tvoe ke si dojde ako ona saka da bide so tebe ke dojde pa sto i da se desi ako nejke samo ke se vadi deka radi tebe neznam sto i smetalo i ke te natera da moras da raskines i posle ke ti lepi po nos deka ti si toj krivecot radi tebe propadnala vrskata . Ako te saka ke te svati ako ne te saka ma ne vredi sto i da napravis ke bides los i kraj svatete go toa site zs veruvajte deka e taka
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:32
Па божем ме сакаше, ама не се само во сакањето.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 18:09
greska si ...tenka e linijata pomegu ljubov i omraza!
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 18:06
dali vie u stvari se sakate ili samo se obiduvate da se nervirate medjusebno ?  .... toa u stvari e omraza ... nema ni LJ od ljubov смеење
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 18:01
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Леле што убаво проблемче си имашсреќа
Времето ќе покаже, се сакате ли и двајцата, се правите љубоморни или изненадување
 
 
 
bas....голема%20насмевка....ah , me potseti na mladosta....тага
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
sanjago4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanjago4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 17:56
jas mislam deka saka nesto a inaku ako ne cuvstvuva nisto kon tebe nema tolku da bide ljubomoren i da zboruva za tebe pred tvoite drgarki.A moj sovet e i ti da mu go kazes istoto deka ke odis da se vidis so nekoj drug pa ke vides kako ke reagira
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 13:16
Originally posted by srcence20 srcence20 напиша:

Веќе подолго време се знам со еден дечко и многу го сакам ама не сум сигурна дали и тој чувствува истото према мене.
досега ми го има покажано тоа ама пак не сум сигурна.Кога ке се виде со моите другарки зборува за мене,љубоморен е кога јас ке отидам кај некој мој другар и затоа кога ке му каже некој дека ме виделе со некој другар одма ме прашува које тај....,и ми кажува дека ќе оди со некоја друга да се види (а тоа е за да ме направи мене љубоморна)



Maskite se takvi kaj niv postoi golema ljubomora i namerno pravat nekoi raboti za da nas ne napravat da bideme ljubomorni.A tolkava ljubomora ne e dobra veruj mi.Celo vreme ke se karate radi toj problem.Pokusaj da napravis muabet so nego i da mu objasnis a i da mu dokazes deka samo na nego mislis i deka e samo toj vo tvojot zivot ako navistina go sakas tolku mnogu i planiras da si prodolzis so nego.Imav i jas takov problem i veruj deka voopsto toa ne e ubavo.celo vreme se nervirav za negovite postapki i na kraj nisto ne dobi samo izgubi,me izgubi mene.Treba da ima doverba vo tebe deka nema nisto da napravis dokolku izlezes so tvoi drugari i drugarki.Ne mozes ti stalno da go nosis sekade so tebe mislma i nema smisla taka.Zatoa ubavo razmisli si i napravi si eden dobar muabet so nego i objasni mu mnogu raboti
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 09:20
e...srcence
odamna bese toa koga imav takov problem
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 22:06
eh ko ke mi tekne ja vakvi "problemi" koa imav ма%20ајде
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 21:32
Eh skoro site vaka pocnuvame...vremeto ke pokaze kakvi se custvata,zatoa imaj trpenie
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 20:32
eh mila toj ne e
siguren samo vo sebe pa ke te prasuva
ili ke te provocira ili sekogas ke
naogja bilo kakvi izgovori.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 01:09
имав и јас сличен проблем бев 7одд
само што тогаш јас и се обратив на таа-се само обична не
Навистина имало тогаш меѓу нас двајца,некоја детска љубов
Но,тој се осуди да ми каже се многу подоцна,кога не бевме веќе толку мали............
Беше тогаш доцна...
Така да сугурно има нешто и помеѓу вас
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 23:24
Леле што убаво проблемче си имашсреќа
Времето ќе покаже, се сакате ли и двајцата, се правите љубоморни или изненадување
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 21:39
ti sama srce malo treba da go pocustvuvas toa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.