IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е за Македонија, Обама или Mек Кеин?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е за Македонија, Обама или Mек Кеин?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Dardania Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dardania Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е за Македонија, Обама или Mек Кеин?
    Испратена: 22.Септември.2008 во 04:06
GLASAJ
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 14:02
hmmm...a kaj e anketata ?!!

kako i da e,...koa ja chitam temata, ne znam zoshto, no sve neshto mi asocira na "Zakonot na Univerzalnata Gravitacija" na Njutn.

Toj zakon veli deka "sekoe telo go privlekuva sekoe drugo telo, so sila shto se zgolemuva dokolku telata se pogolemi, i se namaluva dokolku rastojanieto megju telata e pogolemo."

na primer, dve slona megju sebe poveke se privlekuvaat od dve gluvchinja. I dva slona vo ista zooloshka gradina poveke se privlekuvaat megjusebe, od eden Indiski slon vo Indija, i eden Afrikanski slon vo Afrika.

pa...veruvam sfakate sega koja e najdobrata opcija za nas, i slichnite kako nas, malite prekrasni drzhavichki....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 14:05
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

hmmm...a kaj e anketata ?!!

kako i da e,...koa ja chitam temata, ne znam zoshto, no sve neshto mi asocira na "Zakonot na Univerzalnata Gravitacija" na Njutn.

Toj zakon veli deka "sekoe telo go privlekuva sekoe drugo telo, so sila shto se zgolemuva dokolku telata se pogolemi, i se namaluva dokolku rastojanieto megju telata e pogolemo."

na primer, dve slona megju sebe poveke se privlekuvaat od dve gluvchinja. I dva slona vo ista zooloshka gradina poveke se privlekuvaat megjusebe, od eden Indiski slon vo Indija, i eden Afrikanski slon vo Afrika.

pa...veruvam sfakate sega koja e najdobrata opcija za nas, i slichnite kako nas, malite prekrasni drzhavichki....

Auu i Fizika si znaela ti a? Hehe, dobar odgovor. Jas mislam deka Mek Kein e poveke za Makedonija, oti neli Obama e progrcki orientiran.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 15:06
Eve ja anketata.

Изменето од neo_wmaster - 22.Септември.2008 во 15:07
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 15:48
wowww
...site Makedonci glasale za Mekkejn...pfff, zoshto bre sekogash morame da go izbirame "looser-ot"...
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 15:50
лузерот ке биде- винер!
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 17:14
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

wowww
...site Makedonci glasale za Mekkejn...pfff, zoshto bre sekogash morame da go izbirame "looser-ot"...

Ај ке правиме муабет после после изборите за тоа кој е лузер, а кој винер.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 17:27
kako i da e,jas sum za Obama...ne mi se dopagja totalitarniot i militanten McCain..a za Palin uopste ne sakam da diskutiram...ona mi e kao predvesnik na apokalipsata..mnogu odbivno zence
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 17:29
slusaj alane ... zaebi ...... Palin e sosema jebozovno zenice голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 22.Септември.2008 во 17:29
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 17:48
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

slusaj alane ... zaebi ...... Palin e sosema jebozovno zenice голема%20насмевка


  Micho..ona mi izgleda mene na domino-dama

Изменето од moira - 22.Септември.2008 во 17:53
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 18:23
Nikoj ne e za Makedonija!

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 18:38
ma jok ... gresis ... site se ... za Makedonija ... ama ne MAKEDONSKA намигнување
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 19:00
Site vo Makedonija gledaat militaristichki poligon, i bio- hemiska i medicinska laboratorija.
Zoshto tolku makedoncheto se zanesuva?

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 19:01
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

kako i da e,jas sum za Obama...ne mi se dopagja totalitarniot i militanten McCain..a za Palin uopste ne sakam da diskutiram...ona mi e kao predvesnik na apokalipsata..mnogu odbivno zence

Au Palin e mnogu seksi zence. Toa me privlekuva kaj nea. A Mek Kein ako pobedi nema da go dozivee krajot na mandatot, oti ke umre, star e mnogu.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.