IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Jeet Kune do
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Jeet Kune do

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Jeet Kune do
    Испратена: 17.Септември.2008 во 17:44
Што мислите за Jeet Kune Do-то? Кажете ми некои информации за оваа вештина, зошто сакам да почнам да ја тренирам.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 20:53
Ај јас да се најдам паметна да ти кажам...
Jeet kune do е супер вештина ако сакаш за кратко време да научиш различни зафати.Има примеси и од кик боксот и тренинзите не се баш лесни и ако немаш кондиција не ти ги препорачувам.Незнам од кај си ама ако си од СК можам да ти ги препорачам дечките од Аеродром.Се наоѓаат во училиштето Лазо Ангеловски тренерот се вика Бојан.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 02:01
Bruce Lee-Living Legend
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
MAKed0ner0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKed0ner0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 01:31
Bruce Lee nema nitu edna borba kaj sto toj bi go dokazal svoteo borilacko znaenje.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 18:50
Niedna profesionalna borba Inaku ne veruvam i denes deka ima luge so negovata fizicka podgotvenost,nemam uste slusnato nekoj so eden udar da skini vreka od 100 kila
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:13
Neo pocna da vezbas?збунетост
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 02:06
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Niedna profesionalna borba Inaku ne veruvam i denes deka ima luge so negovata fizicka podgotvenost,nemam uste slusnato nekoj so eden udar da skini vreka od 100 kila




e ti nemas videno ama jas imam vo eden seminar vo ohrid ko bev eden od 7 dan so 4 prsti skina vrekata od 80 kila sepak ti rece od 100 kila ama so da prajme vrekana bese od trenermi:D
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 18:37
Абе едно е киненје,од овај експлодира вреќата се шо имашо во неа се разлета
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 19:24
Имам една книга од Брус ли со јеет куне до и им ја нудам на женски особи што ќе побараат нешто за читање...и ме гледаат чудно збунетост
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 21:59
Toa mora da go procitam.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:05
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Имам една книга од Брус ли со јеет куне до и им ја нудам на женски особи што ќе побараат нешто за читање...и ме гледаат чудно збунетост




I tebe ne ti e jasno zs?
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 12:04
http://www.jkdmk.com/

Сакам и јас,но не сум сигурен дали да се запишам,повеќето се едно 10 години постари од мене,дали ќе имам спаринг
партнер.

Сепак корисна боречка вештина,мешавина од Бокс,Кик-Бокс,Џиу-Џицу,и Борење.

Мислам дека сајтот објаснува доволно.
Ако има заинтересирани да идеме заедно,нека сенд месиџ.
Кон врв
acidJKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acidJKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 21:36
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Имам една книга од Брус ли со јеет куне до и им ја нудам на женски особи што ќе побараат нешто за читање...и ме гледаат чудно збунетост



Да те прашам како се вика таа книга што ја имаш и дали е на македонски, јас тренирам Jeet Kune Do ме интересира дали ја имам сретнато.
Кон врв
acidJKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acidJKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 21:44
Точно е дека сеуште му нема рамен. Бил многу психофизички спремен. Има некои кои се блиску до тоа, но сепак далеку.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.