IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Или си прв или втор  ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Или си прв или втор ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Или си прв или втор ???
    Испратена: 17.Септември.2008 во 01:26

Cesto odgovorot na ova prashanje e deka si vtor, ili ako ne barash odgovor e deka si prv, mislam retko koja e iskrena...zashto e taka ???



Изменето од Biba_G - 25.Јануари.2009 во 14:45
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 01:27
ne znam zoshto nekoja devojka bi lazela za vakvo neshto vo deneshno vreme?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 01:38
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Cesto odgovorot na ova prashanje e deka si vtor, ili ako ne barash odgovor e deka si prv, mislam retko koja e iskrena...zashto e taka ???



SEKOGAS SI PRV
ONO
PUKNALO SEKOGAS PRI MASTURBACIJA MOREEEEEEEEсмеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 01:48
a sho mislish ti, zasho oni taka kazuvaat deka si im vtor?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 08:53
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

a sho mislish ti, zasho oni taka kazuvaat deka si im vtor?


izgleda nemat steknato poverenije vo tebe ili pak ne si seriozen.....
a i plus neznam sto e toa tolku bitno, vremeto si minuva....

Изменето од LouWeed - 17.Септември.2008 во 08:53
Кон врв
keyyy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keyyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 12:01
neee..semata e..sekogas si vtor,prviot ja zaebal na nekoja Nova godina ili na nekoja zurka..mada ona ne sakala...poznata stvar...klise
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:48
MA SEUSTE SI I PRV I POSLEDEN, SEUSTE.....
NO KOGA KE SE STAM DEKA ME PREVARI SO DRUGA, KOJZNAE DO KOGA KE OSTANES EDINSTVEN.....
A I ZOSTO I JAS DA NE ZNAM KAKO E SO DRUG???
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 16:00
Originally posted by smizla smizla напиша:

MA SEUSTE SI I PRV I POSLEDEN, SEUSTE.....
NO KOGA KE SE STAM DEKA ME PREVARI SO DRUGA, KOJZNAE DO KOGA KE OSTANES EDINSTVEN.....
A I ZOSTO I JAS DA NE ZNAM KAKO E SO DRUG???

a toa znachi deka bi imala sex , poradi griza na sovesta ili poradi odmazda?
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 17:31
I onaka nema da mi veruva,pa ke mu recam deka e 101,pa neka se isplasi od konk*rencijata
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 23:08
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

a sho mislish ti, zasho oni taka kazuvaat deka si im vtor?


izgleda nemat steknato poverenije vo tebe ili pak ne si seriozen.....
a i plus neznam sto e toa tolku bitno, vremeto si minuva....
 
...blagodaram puno od napred i od pozadi, sho nesebichno go delish tvoeto forumsko iskustvo so nas tuka, megutoa mislam deka ne lezi tamu zajacheto...na drugo mesto e, ako gi poznavash dobro zenite ke se setish mozda nekad...намигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 03:18
Originally posted by rabani rabani напиша:

Originally posted by smizla smizla напиша:

MA SEUSTE SI I PRV I POSLEDEN, SEUSTE.....
NO KOGA KE SE STAM DEKA ME PREVARI SO DRUGA, KOJZNAE DO KOGA KE OSTANES EDINSTVEN.....
A I ZOSTO I JAS DA NE ZNAM KAKO E SO DRUG???

a toa znachi deka bi imala sex , poradi griza na sovesta ili poradi odmazda?

I DVETE NAJVEROJATNO.............
A I RADOZNALOST E VO PRASANJE.............
          
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 03:44
незнам колку вие се осудувате да прашате кој сум ти по ред.......а за вас е подобро да не знаете,за секоја ситница после следи љубомора
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 05:01
ja odma prashuem, za da nema zabuna posle toa, da si znam kao da se ponasham na prviot seks, dal kao nevinashche ili kao parni valjak, posho nekad mozda pogreshish u procenkata...zatoa... ko pita ne skitaплазење
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 09:11
Искрено, не знам зошто мојот партнер би ме прашувал кој ми е по ред, тоа е минато, и не може да се промени...
а и да ме праша, не би го лажела, затоа што не го заслужува тоа....
Во секој случај, мислам дека кај нас девојките лажат од причина што живееме во средина каде некои работи се сеуште табу тема - оние девојки кои имале повеќе сексуални партнери по default се к...и, а мажите кои спиеле со повеќе жени се мажишта?! Тоа не треба да биде така
но верувам дека и љубомората има свое место тука, сомнежот, т.е егото - дали сум доволно добар, дали сум подобар од другите, дали ќе ја задоволам и слично...

Well, отвораш тема патријархат, а ваму се чудиш зошто девојките лажат кој си им по ред...
А тоа, дали ќе бидеш nevinashche или parni valjak - нели зависи од моментот? Во секој случај - биди онаков каков што навистина си - и само уживај, не се заморувај со непотребни работи!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,826 секунди.