IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Најубавите македонски љубовни стихови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубавите македонски љубовни стихови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 16:16
Сонет

Можеби си спомен, нечујно што минал
низ моите мечти оставајќи трага?
Можеби си зборот јас што сум го скинал
од усните свои, низ насмевка блага?

Можеби си сенка што во ноќта сина
одмина без „збогум“, недофатна, драга?
Или: крик на страдник безгласно што зина?
Или: лик на свидна, неплакана тага?

Остани за навек Моја, Една, Блиска,
биди само име в занес што се блада,
биди песна звучна што низ солзи плиска.

Остани за навек далечна и нема,
биди вечен гост на срцето што страда,
од кај не ќе може никој да те зема.

Гане Тодоровски


Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 13:47
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

<FONT face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" size=2><SPAN><SPAN style="FONT-WEIGHT: bold">Nikola Jonkov Vapcarov   Proshtalno   na zena miPonekogash ke idam v tvojot sonko nechekan i dalek gost...Ti,ne me ostvaj na patot, von,Od porti istaj go lostot!Ke vlezam tivko,krotko ke si sedamKraj tebe,v mrakot vtrenchen,da te gledam samI koga nasiten,ke zapram da te gledamKe mi te baknam i.........ke zaminam</SPAN></SPAN><FONT face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" size=2><SPAN><SPAN></SPAN></SPAN>

 

KOOOOLKU E UBAVAAAA.......

 

 
колку ни беше убавоооо....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.