IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Најубавите македонски љубовни стихови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубавите македонски љубовни стихови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најубавите македонски љубовни стихови
    Испратена: 14.Септември.2005 во 14:09

Еве ги според мене

       
ТИ СИ МРТВА
И Те*е ТЕ НЕМА
ТЕМЕН БУРЈАН
И Те*е ТЕ СКРИ
НО ЈАС ЧИНАМ
ДЕКА ВЕЧНО СПИЕШ
ЧИНАМ ВЕЧНО СО МЕНЕ СИ ТИ

Од Ацо Шопов за Вера Јоциќ


Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:44

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:11

mi ja pogodi temata Zoki...
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:13
Ova e definitivno najdobriot Stih: shto pee za ljubov i protiv ki4

Bisero mome bisero shto nosish biser na grlo
TVOETO GRLO POHUBAVO I OD DREBNAGO BISERA
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:18
Многу убаво Кафка
дај уште нешто
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:24
Tishina Ako imash neshto teshko neshto shto te pritiska i peche zakopaj go vo dlaboka tishina tishinata sama ce ti go reche.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:25
Chadi nokjta. Zborot se dvoi od temninata. Modar jaglen mu gori vo utrobata O ti shto postoish zoshto ne postoish neboto go lulash, zemjata ja vrtish. O ti shto postoish zoshto ne postoish zemjata jachi pod kameni plochnici. Ide zamelushen od svoite smrti zborot shto gi krshi site slepoochnici. Gluzhd na gluzhd. Kamen vrz kamen. Svojot grob so pokuda go kopam. Otvori me, prokletio, ti tvrdino kamena, da izgoram vo jaglenot na zborot, da se stopam.

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:33
Ni istok imash crno sonce, ni imash zapad, ni nebo za molitva ni zemja za napad, I sekoj shto kje posaka da ti se napie od sjajot izgnanik e od pekolot i izgnanik od rajot, Trevite se vednat, drvjeto trchaat bosi pred tvojot cvet shto gori i crna pepel nosi. Crno sonce, ptico prepravena vo Dzvezda, koj misli deka te sfatil ne znae shto e bezdna. Crno sonce, crno bez istok i zapad, crno sonce za zhedni na bregot shto stapat.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:34
ooo zini zemjo dlaboka crna lugevo sama me ostavija na forumov da placam i kosi kubam nad mojata dusha, sama osamena vo poezijava....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 14:35
UBAVO SI REKOV JAS ZOKI ME POGODI...OBOZAVAM I DA CITAM I DA PISHUVAM POEZIJA....SE RASPLINIV TUKA I SO ACO SHOPOV I SO MOI TAGI...
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 15:09
Има една
ЕЛЕГИИ ЗА Те*е
од Рацин
не можам да ја најдам
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 15:11
Ne mozam da se setam tocno kako ideshe eve ke ja pobaram...
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 15:19
или

И НОЌЕ КОГА ВЕТРЕЦ
ГРОБ И СО СВИЛА ВИЕШЕ
ТИВОК ВЕТРИЧОК НАД НЕА
ЖАЛНА И ТАГА ВЕЕШЕ

ЗОШТО МИ ЗОШТО ОСТАНА
КОШУЛА НЕДОТКАЕНА
КОШУЛА МИ БЕШЕ ДАРОВНА
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 15:40
Za tugi beli dvorovi
kopaj si crni grobovi
Za sebe samo 'rgaj si
za sebe maki trgaj si -
      
nizi si gerdan denovi      
nizi si alki kovani,
      
nizi si sindjir zelezen
okolu vratot navezen!

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2005 во 15:55
I da si ja dovrsham za denes....

Kade me vodish sega, koja li peshtera gluva se' shto kje bide nashe kje znae da go chuva. Dzvezdite gledaat vo nas, a Dzvezdite se slepi, Nie sme samo na svetot kako dve srasnati krepi. Koj toa nad nas stoi, koj toa nad nas Dzida za da ne' zakopa zhivi vo mrtva piramida. O pesno, zemjo, zheno, o zhivot i smrt vedno se' shto mi nosish denes sam kje go ispijam zhedno. Ni istok imash crno sonce, ni imash zapad, Popusto te molam so molitva za napad,
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.