IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Луѓе со посебни моќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Луѓе со посебни моќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 14:44
Da. Ima lugje so posebni moki, onie koisto crnoto go "pravat" belo, a beloto - crno!!! Tolku se mokni vo toa, sto na kraj i samite ke se ubedat deka crnoto e belo, a beloto - crno!!!смеење
E, takvite e milina da ne gi poznavas!!!голема%20насмевка
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 14:47
Екстрите на форумов дозволуват на луге без приватност , да имат посебни моки во иследуването и пребаруването на тугата приватност.
Тоа е навистина специална мок. Прави се по едноставен начин: одлогираш се и влегуваш во активните или просто како гостин пребаруваш и пак влегуваш во активните да не пропуштиш нешто.смеење

Упссс,..толку сум восхитена и ентусиазирана од тие луге...та праам грешки...голема%20насмевка Ма, чудо едно.



Изменето од pagane - 30.Август.2009 во 14:51
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:35
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Da, veruvam deka ima vidoviti ljuge.
Kleopatra i Vesna od Bosna mi se prijatelki.
I dvete mi imaat predvideno mnogu ubava idnina.



Тие се итроманки, убаво знаат што луѓето сакаат да слушнат и тоа им го кажуваат.

Туку што бидна со нашата Мина, на Данаиловски бившиот министер жената, нели таа гледаше, па после као не гледаше ѓаоли ја мачеле?


Zosto itromanki?
Mene licno mi imaat kazano deka imam intelegencija da mozam da bidam precedatel na drzava, no deka moram da porabotam na mojot karakter.
Deka milioni mazi trcaat po mene, no deka covekot na mojot zivot ke se pojavi sega.
Za drugoto ne kazuvam, zatoa sto e mnogu ubavo.
Sakam da si go zadrzam za sebe.





газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење оф мори мајко шо не ќе прочиташ....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 13:06
Можеби има...Но сигурно не се овие што се појавуваат во медиумите...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 20:37
Neznam ...narechete me  neverni Toma ,ama jas sum skeptik.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 17:49
Луѓе со посебни моќи....човек треба да се запраша постојат ли воопшто такви......го  читам текстов и се згрозив,прочитајте и вие!!!
 
 
Србија: За 500 евра и секс истерувал демони
 
 
Српски самопрогласен јасновидец за жени, но и мажи, ослободувал од демони сеанса од три дена бањање и секс.
 
Во едно село во близина на Ваљево веќе неколку години отстранува магија и чисти од демони со секс еден самопрогласен јасновидец. Главно го посетуваат лесни жени. Од нив барал да се соблечат голи за да ги избања со магична вода, а со оние кои се согласувале имал и сексуални односи. Тој ги уверувал дека тоа е единствен начин да го истега ѓаволот од нив.

Кај приватен детектив за помош се јавила една жртва која се обратила кај јасновидецот бидејќи бракот и западнал во длабока криза, пренесува српски Прес.

"Кога влегов во неговата куќа, пред мене стави икона од Света Петка и ми рече да ја бацам. Покрај иконата имаше керамички садо со вода. Тој гледаше во него и кажа дека јас и децата сме под магија и дека наскоро ќе ни се случи нешто лошо. Тој ме одведе во другата просторија и ми кажа дека магијата е многу тешка и дека може да ја отстрани само ако ме избања. Се согласив. Се соблеков, неговата жена донесе топла вода и веднаш ја напушти просторијата, а тој почна да ме бања. Целата сеанса траеше цел час, а тој ме допираше по целото тело. Ми беше чудно, но мислев дека ќе помогне" - кажала жртвата.

Јасновидецот и кажал дека сеансата мора да ја повтори три дена по ред за да има резултати. Кога дошла по трет пат и кажал дека неможе да ја отргне магијата од нејзе ако не се согласи да има секс со него. По бањањето и допирањето на телото, кажа дека ситуацијата во мојата фамилија може да ја поправи ако се согласам да имам секс со него. Тоа било единствениот начин да ја прими мојата негативна енергија и да ја отргне магијата. Бев лесна, прифатив. Ме однесе до креветот, ми ги соблече гаќите и имавме сексуален однос - додала анонимната жртва. Жената за трите сеанси платила 500 евра и дала златен ланец кој ја има истата вредност.

Јасновидецот и кажал на сеанса да ги доведе и малолетните деца. "Од ќерката која има 11 години барал да се соблече гола. Бидејќи била срамежлива, се согласила да се соблече само по гаќи. Ја избања во мое присуство. Утредента го донесов и син ми, но не присуствував на сеансата, па детето не сакаше да збори што му направил јасновидецот" - кажала жртвата.

Наместо да и биде подобро во бракот, таа се развела, а децата и попуштиле на училиште. Тогаш се обратила на приватен детектив бидејќи и било срам да оди во полиција. Од детективската агенција кажале дека лажниот јасновидец на ист начин измамил многу жени и мажи низ цела Србија, но голем дел од нив не сакаат да зборуваат за тоа. Против јасновидецот е поднесено тужба пред Основниот Суд во Ваљево.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 19:45
Јас имам посебни моќи.
Можам да преживеам после родителска...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 20:58
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Јас имам посебни моќи.Можам да преживеам после родителска...
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 21:33
Samo mojot striko ima posebni mojki. Mozhe da izede kolku 6-7 lugje lol
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 18:14
Посебни моќи имаат политичарите.Го влечат народот за нос а тој и понатаму им верува - уште и трча по нив!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 23:18
Јас имам посебна моќ...

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 00:08

Vo imeto na mocta na siviot cerep....jas sum moceeeen.....HE-MAN...плазење

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 00:35
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Дали навистина верувате дека има луѓе што се поразлични од вас???Дали сте слушнале некоја сторија?Легенда,или реалност?


изненадувањеизненадување

Ама воопшто не верував додека не ми се случи мене.
Пред 8-9 години ми се случија многу работи во животот.
Кога се среди се случајно ни излезе непредвидена ситуација и моравме да одиме во Србија. Налетавме на една жена околу 30-35 години. Почна да ми раскажува некои работи што ме оставија со отворена уста. Последната година ми ја раскажа. Не во детали, но онака од околу. Ама се што кажа беше точно. не%20знамне%20знам Што ќе беше тоа не знам. Ама од тој ден размислувам два пати пред да кажам дека не верувам во некои (не сите) чудни луѓерамнодушност
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 00:43
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Дали навистина верувате дека има луѓе што се поразлични од вас???Дали сте слушнале некоја сторија?Легенда,или реалност?


изненадувањеизненадување

Ама воопшто не верував додека не ми се случи мене.
Пред 8-9 години ми се случија многу работи во животот.
Кога се среди се случајно ни излезе непредвидена ситуација и моравме да одиме во Србија. Налетавме на една жена околу 30-35 години. Почна да ми раскажува некои работи што ме оставија со отворена уста. Последната година ми ја раскажа. Не во детали, но онака од околу. Ама се што кажа беше точно. не%20знамне%20знам Што ќе беше тоа не знам. Ама од тој ден размислувам два пати пред да кажам дека не верувам во некои (не сите) чудни луѓерамнодушност
 
Sto ti e UDBA....rabotat so polna para....изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,392 секунди.