IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Евергрини од Евровизија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евергрини од Евровизија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Евергрини од Евровизија
    Испратена: 10.Септември.2008 во 22:04
Еден многу интересен настан во културата е Евровизија. Прв пат се одржува во 1956 година во Лугано, Швајцарија и од тогаш неговата гледаност расте секоја година.Сигурно секој од нас барем еднаш ја има гледано и некоја песна му останала во сеќавање. Не мора да е победничка песната, тоа е ваш избор. Поздрав
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 22:48
Spanija..1990 vo Zagreb Un Solo Bambino
..i od ovaa godina Izrael,Francija i Bosna
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 23:02
МОЈОТ СВЕТ на Каролина
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 23:10
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Еден многу интересен настан во културата е Евровизија. Прв пат се одржува во 1956 година во Лугано, Швајцарија и од тогаш неговата гледаност расте секоја година.Сигурно секој од нас барем еднаш ја има гледано и некоја песна му останала во сеќавање. Не мора да е победничка песната, тоа е ваш избор. Поздрав
 
abe temava ja izvadi od MyMacedonia aнамигнување...aj dobro nema veze, ok eтрепкање
 
HANNA PAKARINEN
Live me alone
Finland 2007
 
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 07:25
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Еден многу интересен настан во културата е Евровизија. Прв пат се одржува во 1956 година во Лугано, Швајцарија и од тогаш неговата гледаност расте секоја година.Сигурно секој од нас барем еднаш ја има гледано и некоја песна му останала во сеќавање. Не мора да е победничка песната, тоа е ваш избор. Поздрав

 

abe temava ja izvadi od MyMacedonia aнамигнување...aj dobro nema veze, ok eтрепкање

 

HANNA PAKARINEN

Live me alone

Finland 2007

 


ne be mene mi tekna.
Кон врв
Месечина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Месечина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 20:45
хмм..Hard Rock...
најповеке ми се допаќаше Arsenium-Loka, на Тоше дефинитивно и Christine Guldbrandsen-Alvedansen
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 08:36
Volare
Oo
Cantare
oOOo
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 21:11
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 23:27
Fly on the wings of love - The Olsen Brothers (Данска)
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 15:24
Originally posted by KAROLIN KAROLIN напиша:

МОЈОТ СВЕТ на Каролина


Абе оди бегај.

Инаку ,песната од тој Италианецот,како одеше јунајт јунајт Јуроп.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 15:47
Nokturno...od Norveska....prekrasna pesna posebno violinata...ne pamtam koja godina bese....размислување
najslatkiot jazik ima najostri zabi
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 23:03
Toto Cutugno - Insieme



Изменето од mmomirovski - 16.Јануари.2009 во 23:06
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 11:34
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Toto Cutugno - Insieme



Da ovaa e nekako legendarna..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 15:21
ЕЛИ СЕСТРО И ДА ЗНАЕШ ДЕКА ТАА Е НАЈДОБРА САКАВ ДА ЈА ПИШАМ И ЈАС АЛИ ХАРД РОК АЛЕЛУЈААА МЕ ПРЕСТАСАЛЕ ЗОРАН СЕ СЕТИЛ А МОМИРОВСКИ ЈА ПРОНАШОЛ КОЈА Е
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.