IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - МУЗИЧКИ ВЕСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МУЗИЧКИ ВЕСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 28293031>
Автор
Порака
zmija1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmija1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2012 во 19:52
NOVO AB Ново Рапер на Македонската хип хоп сцена
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2012 во 22:57
Есма и Лозано ќе ја претставуваат Македонија на Евросонг

Кралицата на ромската песна Есма Реџепова и Влатко Лозаноски-Лозано годинава ке ја претавуваат Македонија на Евросонг, што ке се одржи во мај во Малме, Шведска.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2013 во 13:00


10 македонски музичари кои доминираа во 2012


Годината која ја испративме, дефинитивно помина во знакот на новите музички таленти, кои веќе ни беа познати од различните музички шоуа. Победници или не, добро е што не се откажаа од музиката, и токму тие доминираа во 2012.

 

Ланската година беше дефинитивно во знакот на идолите, кои на било каков начин и со било каква песна се појавуваа во јавноста и на фестивалите. 

Можеби тоа е вистинскиот пат на вистинските ѕвезди? Сетете се само дека и Елена Ристеска беше дел од музичко шоу, а таа денес се смета за една од најдобрите пејачки во Македонија. 

 

Александар Тарабунов

Емил Арсов

Бојан Стојков

Димитар Андоновски

Дарко Илиевски

Ивица Веловски

Иван Раденов

Денис Мурат 

Влатко Лозановски-Лозано

Виктор Апостоловски

Кон врв
Linda-Lolita Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Linda-Lolita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2013 во 17:04
KONCERT VO ZIVO SO " BORA CORBA" ART KAFE APOREA SABOTA 02.02. 22.00h
vlez 100 denari
PRILEP

Изменето од Linda-Lolita - 02.Февруари.2013 во 17:41
Насмевката е тоник, олеснување, отстранување на болката.
Кон врв
Anya Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2013
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2013 во 03:02
Дечки дали има некој што ќе оди на EXIT? Доколку имате одено дали може да го споделите искуството? Колку коштаа храната и пијалоците? Колку пари одприлика треба да се носе?
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2013 во 20:57
Ја би...Ама ако некој ми смени десет десетки за десет стотки
Ме зачуди дека всушност и е сестра на Нора Џонс (не сум проверил ми кажаа)
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21890
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2013 во 01:44
Mak top 10 da Makedonskoto radio, radio 2
5-to mesto....Vo park - Vlatko Ilievski i Viktorija Loba (prepeana od Studeni noze)
3-to mesto....Bobi bas mi e gajle - Eye cue (prepeana od detskiot festival si do) 

замисленост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2013 во 11:18
Кон врв
jolandamk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jolandamk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2013 во 15:41
Дечки, ако имате малку слободно време ќе ни бидете од огромна помош!

ПРВ МАКЕДОНЕЦ СО ШАНСА ДА ПОТПИШЕ ЗА „SPININ RECORDS"

„Spinin records" е музичка продуцентска куќа која што има пробиено голем дел од светски познатите диџеи.
AfroJack, Avicii, Duck Sause, Robin S, Martin Solveig, Nicky Romero, Sander Van Doorn, Bingo Players се само дел од имињата кои ги пласираа своите хитови благодарение на „Spinin Records".
Овојпат македонскиот Дј Nixxar има шанса да влезе во првите 10 изведувачи кои ќе потпишат за холандската продуцентска куќа.
Затоа да му помогнеме и да гласаме за неговата трака „Soberland".
Линкот на којшто можете да го сторите тоа е:

https://www.facebook.com/SpinninRecords/app_415577218472808?app_data=cGFnZT10cmFjayZ0X2lkPTIzNjE1

Short link:
http://0.mk/0106d


ВИ БЛАГОДАРИМЕ ОДНАПРЕД!!!
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2013 во 06:34
http://vecer.com.mk/?ItemID=0AAD176F33C72E45A372789B80A59F44

Бугарските фолкерки музи на Елена Велевска
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2013 во 09:22
Откако случајно ги слушнав преку едно видео на Џоке Сомер,убаво е да
се види дека доаѓаат во Скопје.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2013 во 05:29
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2013 во 22:12
Originally posted by емил емил напиша:

Бугарија и Србија се откажаа од Евровизија 2014 поради финанси  


Ние изгледа најбогати на Балканот.
И најупорни.ох

Море нека се откажат сите.
Така барем имаме шанси да победиме. ѓавол

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 09:48

Били Ајдол доаѓа во Скопје!да


Авалон продукција со големо задоволство информира дека на 27-ми јуни 2014 година на Скопско кале доаѓа човекот кој пред 4 години го одржа најдобриот рок&рол концерт во Скопје. Големиот мајстор, човекот ѕвер, човекот кој има повеќе хитови и големи песни отколку што некои други имаат било какви песни воопшто - БИЛИ АЈДОЛ!

Човекот кој во живо секогаш дава 200 % од себе, доаѓа во Скопје во рамките на својата европска Greatest Hits турнеја, а се разбира дека во бендот ќе биде придружуван од генијалниот гитарист Стив Стивенс. Повеќе информации околу специјалните гости на настанот, цената на влезнците и датумот на нивно пуштање во продажба ќе бидат објавени неколку денови после концертот на Симпл Мајндс во Скопје на 6-ти март.Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 28293031>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,096 секунди.