IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Крај на светот на 10 Септември !!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крај на светот на 10 Септември !!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 12:05
Ништо нема во црна дупка се се уништува во неа.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:26
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Абе луге ајде малку мозгајте, не само кажувате ке умреме, нема да умреме. Ајде да пробам да ви објаснам накратко. Честичките ке се забрзаат со брзината на светлината, тие ке се судрат и ке се здробат. Со тоа ке се ослоби огромна количина енергија со која ке се создаде црна дупка. Е сега таа црна дупка ке биде минијатурна и ке ни создаде временска порта. Главна цел на проектот е патување низ времето. Ова го има кажано гчавниот на проектот, некој си руски научник, не ми текнува сега на името. Нема никаков страв, а и да се создаде голема црна дупка сигурно нема да умреме, зошто не знаеме што има во црните дупки, може сите голтнати планети си постојат некаде, само ние не знаеме каде.


E duri sea mi olesna...
Znaci da ne se sekirame...
Posto cestickite ke idat so brzina na svetlosta (ama neli samo fotonite idea so brzina na svetlosta)..... aj dobro...
i posle ke ke se zdrobat...(popara ke se napraat)...
a nas nisto nema da ni bide...
mirno da si spieme....
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:33
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

... а и да се создаде голема црна дупка сигурно нема да умреме, зошто не знаеме што има во црните дупки, може сите голтнати планети си постојат некаде, само ние не знаеме каде.


Не се плашете далеку сме ние од црните дупки.

Преку пророчицата за денешно време, Габриеле од Вирцбург, беше објаснето дека црните дупки се гробишта на вселената. Тие со својата интензивна гравитација ја асимилираат материјата која во материјалниот универзум е веќе непотребна и енергетски повторно ја трансформираат или во нова материја, или во духовна супстанција која се преминува во духовниот универзум.

Евентуалниот експеримент во CERN - Женева акцелератор на честички можеби ќе доведе до други проблеми(велам можеби, ова е само спекулцаија) но нема да ја проголта планетата Земја. Попрво ќе биде дека планетата ќе ги проголта луѓето што ја злоставуваат и ја претвораат во загадена пустелија .

Изменето од Majkl - 05.Септември.2008 во 13:34
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:53
jah si gi "podignav" parite od,...banka,...za sekoj sluchaj!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:41
Ne mi e jasno koj si dozvolil da go odobre eksperimentot ako e tolku rizicen.Ova mi e vetar vo magla.Sto ubavo si ziveeme ne ni treba kraj na svetot.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:58
da,da,...krajot,..sam ke si dojde,..i toa,...nenajaveno!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 19:56
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Ништо нема во црна дупка се се уништува во неа.

Ne se unistuva be. Isceznuva i nikoj ne znae kade odi. E sega edna od pretpostavkite e deka odi vo nekoja druga dimenzija. Ne mu ja misli be, ke vidime vo sreda kade ke odime, ako odime de.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 20:04
e ako odime ili ke zaglavime vo taa dupka oti ima eden kup idiot isho ke strcat
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 17:26
Originally posted by Agapi Agapi напиша:

Наскоро крај на светот?!

МИА

04.09.2008 11:46
Дел од научниците се обидуваат да запрат нешто што ќе биде најмоќен, најголем, а можеби и најважен експеримент до сега. Имено црните дупки кои вештачки ќе се создаваат би можеле да ја проголтаат Земјата, ги пренесува МИА пишувањата на лондонски „The Sun“.

Експериментот кој треба да се случи следната недела во лабораторијата во Европскиот центар за нуклеарни истражувања (ЦЕРН), околу 100 метри под земјата близу француско-швајцарската граница, некои веќе го нарекуваат „експеримент на судниот ден“.

Машината, акцелератор на честички, со чија помош ќе се изврши експериментот, е долга 30 километри и чини 4,4 милијарди фунти.

Во моментот кога ќе биде пуштена, а тоа би требало да се случи на 10 септември, апокалиптичната машина за разбивање на атомите буквално ќе стане временска машина која на научниците треба да им открие како се создала вселената и што се случувало веднаш по Големата експлозија, пред отприлика 14 милијарди години.




...се е во ред...но кој 10 Септември...нема година...така да, живеј...смеење



Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 17:28
jaz'k,.....ne uspeav ni ,..site pari,...da si gi potrosham!,....ke mi ,..propadnat!,..jaz'k
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 17:33
...дај ми ги мене...јас ке ги потрошам до 10 септември...можеби и порано...намигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 17:38
,...ich ne ni ,..sumnjam vo toa,..pa,...zensko si ,..neli?збунетост.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 17:56
...зарем се сомневаш што сум...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 18:01
Kraj na svetot ! грицкање%20нокти   ....  ма%20ајде ... neka vidat i drugite kako ni bese nas do sega   ѓавол

Изменето од zbunet - 06.Септември.2008 во 18:04
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.