IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Вистина или фарса - Реформите во здравството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистина или фарса - Реформите во здравството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 55>
Автор
Порака
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 17:14
 Vo razgovor so eden shto raboti vo klinikite mi reche deka nema da uspeam so podnesenata krivicha prijava: "Nikoj doktor dosega shto e tuzhen ne bil osuden, daj bozhe da dobiesh, ti kje bidesh PRVA. SI RABOTAT KAKO NA NIV IM ODGOVARA, TESHKO NA TOJ SHTO KJE OTIDE NA KLINIKA." ZATOA GOSPODATA DOKTORI NA KOI IM E DOLZHNOST I RABOTA, MAKSIMALNO DA SE GRIZHAT ZA PACIENTITE, BRZO DA DIJAGNOCICIRAAT I SOODVETNO DA  LEKUVAAT I SPASUVAAT ZHIVOTI TAKA SE ODNESUVAAT, VO GLAVATA IM SAMO PROFITOT,BIDEJKJI ZNAAT DEKA NIKOJ NISHTO NE IM MOZHE. ZATOA SE TOLKU BEZOBRAZNI,SILNI, SAMOBENDISANI I ZA GRESHKITE SHTO GI PRAVAT UVO NE GI BOLI. SMRTNITE SLUCHAEVI PO NIVNA VINA STANAA SEKOJDNEVIE. ZATOA APELIRAM DO SUDSTVOTO EDNASH ZA SEKOGASH DA STAVI KRAJ NA OVAA DOKTORSKO LUDILO I SAMOVOLIE, ZASHTO NIVNITE NEVINI ZHRTVI KOI DOSHLE DA BARAAT SPAS, NE SE PADNATI OD NEBO I TIE IMAAT SEMEJSTVA. KRIVCITE DEBELO DA SE KAZNAT, DA IM SE ODZEME ZA SEKOGASH LICENCATA ZA RABOTA, A SO TOA KJE IM BIDE DOBRA POUKA I NA DRUGITE. DA SE NA ZAPAD I SAMITE ZNAAT KAKO KJE POMINAT. GOSPADA OD SUDSTVOTO, VIE STE NA POTEG, NELI SAKAME VO EVROPA PA  P O V E L E T E  DOKAZHETE SE !!!!!
APELIRAM DO SITE DRUGI SEMEJSTVA, KOI JA DOZHIVEAJA  MOJATA SUDBINA DA NE RAZMISLUVAAT, POT ITNO PODNESETE KRIVICHNA PRIJAVA, DOKTORITE UBIJCI DEBELO DA GI KAZNIME, DA ZABORAVAT KAKO SE VIKAAT I NIKOGASH DA NE SE FATAT ZA OVAA HUMANA PROFESIJA, KOJA ZA ZHAL I POGRESHNI LICNOSTI JA IMAAT ODBRANO. UTRE E VELIGDEN, GOSPODE I TI POMOGNINI !!!!молитвамолитвамолитва
 

Изменето од Beliot Angel - 18.Април.2009 во 19:46
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 21:03
Originally posted by Beliot Angel Beliot Angel напиша:

 Vo razgovor so eden shto raboti vo klinikite mi reche deka nema da uspeam so podnesenata krivicha prijava: "Nikoj doktor dosega shto e tuzhen ne bil osuden, daj bozhe da dobiesh, ti kje bidesh PRVA. SI RABOTAT KAKO NA NIV IM ODGOVARA, TESHKO NA TOJ SHTO KJE OTIDE NA KLINIKA." ZATOA GOSPODATA DOKTORI NA KOI IM E DOLZHNOST I RABOTA, MAKSIMALNO DA SE GRIZHAT ZA PACIENTITE, BRZO DA DIJAGNOCICIRAAT I SOODVETNO DA  LEKUVAAT I SPASUVAAT ZHIVOTI TAKA SE ODNESUVAAT, VO GLAVATA IM SAMO PROFITOT,BIDEJKJI ZNAAT DEKA NIKOJ NISHTO NE IM MOZHE. ZATOA SE TOLKU BEZOBRAZNI,SILNI, SAMOBENDISANI I ZA GRESHKITE SHTO GI PRAVAT UVO NE GI BOLI. SMRTNITE SLUCHAEVI PO NIVNA VINA STANAA SEKOJDNEVIE. ZATOA APELIRAM DO SUDSTVOTO EDNASH ZA SEKOGASH DA STAVI KRAJ NA OVAA DOKTORSKO LUDILO I SAMOVOLIE, ZASHTO NIVNITE NEVINI ZHRTVI KOI DOSHLE DA BARAAT SPAS, NE SE PADNATI OD NEBO I TIE IMAAT SEMEJSTVA. KRIVCITE DEBELO DA SE KAZNAT, DA IM SE ODZEME ZA SEKOGASH LICENCATA ZA RABOTA, A SO TOA KJE IM BIDE DOBRA POUKA I NA DRUGITE. DA SE NA ZAPAD I SAMITE ZNAAT KAKO KJE POMINAT. GOSPADA OD SUDSTVOTO, VIE STE NA POTEG, NELI SAKAME VO EVROPA PA  P O V E L E T E  DOKAZHETE SE !!!!!
APELIRAM DO SITE DRUGI SEMEJSTVA, KOI JA DOZHIVEAJA  MOJATA SUDBINA DA NE RAZMISLUVAAT, POT ITNO PODNESETE KRIVICHNA PRIJAVA, DOKTORITE UBIJCI DEBELO DA GI KAZNIME, DA ZABORAVAT KAKO SE VIKAAT I NIKOGASH DA NE SE FATAT ZA OVAA HUMANA PROFESIJA, KOJA ZA ZHAL I POGRESHNI LICNOSTI JA IMAAT ODBRANO. UTRE E VELIGDEN, GOSPODE I TI POMOGNINI !!!!молитвамолитвамолитва
 



Не се согласувам посебно со оној дел кој го подвлеков со плава боја. Некој сака нешто да купи- дознае нешто од тебе за поднесокот.
Инаку распрашај се за д_р Н.Н.п. хирургот од Велес кој по втор пат поради несовесни и нечесни работи е во затвор од минатата година. Првиот пат беше осуден и затворен со сега веќе починатиот Л.В.- уреолог. Сега Н.Н. во Идризово е со неговиот братучед гинекологот П.В.А. на кого поради несовесност му почина мајка родилка.
Има закон и за нив Bel Angelе. Правдата можеби е спора но сепак доваѓа по тие кои се огрешени пред неа.



Изменето од orlov - 18.Април.2009 во 21:27
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:01
....фарса!?....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:29
Originally posted by dras dras напиша:

....фарса!?....



ФАРСА............само Фарса и ништо повеќе. Да dras за жал за реформи може само да сонуваме.лутина

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:56
...интересно ќе ги збраинале оние што немаат можност да добијат здравствена заштита ,...со зкон,...се прашувам со кој зкон мене ќе ми ги обезвреднат моите плави картони кои уредно мојата компанија ги плаќа на државата,... а јас лековите си ги плаќам по полна цена во апотеките приватно - државни,. и морам забите да ги местам кај заболекар со приватна спогодба пола картони пола еура за заби без гаранција,...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 19:08
Originally posted by dras dras напиша:

...интересно ќе ги збринале оние што немаат можност да добијат здравствена заштита ,...со зкон,...се прашувам со кој зкон мене ќе ми ги обезвреднат моите плави картони кои уредно мојата компанија ги плаќа на државата,... а јас лековите си ги плаќам по полна цена во апотеките приватно - државни,. и морам забите да ги местам кај заболекар со приватна спогодба пола картони пола еура за заби без гаранција,...



Згрижувањето на оние што немаа можност да добијат здравствена , не е РЕФОРМА. Токму тоа укажува за фарсата која ја измислија здравствениците политичари.
Во прашање е грижата за болните кои треба се повеќе во ова современа медицина да ги им се повеќе од пациентите кои здрави ќе ги напуштат клиниките. Но за жал колку повеќе се осовременува медицината се повеќе од пациентите се враќат дома во лимено сандаци. Тоа не да е реформа, тоа е за награда и тоа онаа на Алфред Нобел.лутина








,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 02:34
2104.2009 godina
Libence se blizhi 02:35h tochno pred edna godina vo ova kobno vreme ti zgasna tvojot zhivot blagodarenie na doktorite shto te zarazija a potoa "struchno" te izlechija i im zavrshi so sepsa. Na ovoj den po 56 dena maltretiranje te spremaa da te prefrlat na Infektivna klinika bidejkji taa ja lekuvala taa bolest ENDOKARDIT ama ne ja docheka. Doktorite od Zhelezara, Pulmo i Nefro bea tolku "struchni" shto po simptomite shto gi imashe ne im bea dovolni da utvrdat za koja bolest stanuva zbor i otidoa vo pogreshna nasoka, a za aparati za dijagnosticiranje ne ni posmisluvaa. Na 09.04.08 god. drug im ja otkri dijagnozata i togash ne se zagrizhija, te brkaa ti pominale denovite za prestoj pa se predomislija. Po 3 dena povikaa kardiolog, te chuvaa do 21.04.08 god. i kaj niv pochina so SEPSA. Se prashuvam i sekoj drug kje se zaprasha, zoshto po otkrivanjeto na dijagnozata  itno ne te prefrlija na Infektivno, ne im bilo ova prv sluchaj, viknaa kardiolog, a Kardiologija ne te primashe zashto ovaa bolest tie ne ja lekuvale. Ova e za osuda i ne im e za oprostuvanje. Posledniot den pritisokot ti beshe 90/50 i toa ne gi zagrizhi, vecherta povtorno dobi groznica so temperatura. Nema nikogash da im oprostam koga ti bilo losho, zoshto ne me povikaaa da se vidime da si razmenevme po nekoj zbor, ako pak ne zboruvashe barem da go pochustvuvashe moeto prisustvo. Neznam kako ti bilo samo pretpostavuvam ,zashto nemashe koj da mi kazhe, ne gi vidov, site begaa od mene. Me povikaa koga zasekogash gi zatvori toviete ochinja za da mi kazhat smrt od SEPSA. Samo togash im beshe brza intervencijata, te strpaa vo pogrebalna kola i me uplashija da pobrzam da te zemam. Milo moe dali ti zasluzhi vaka da zavrshish. So tvojata chesnost, trudoljubivost i dobrina, uzhivashe golema pochit. Sorabotuvashe so nashi ambasadi vo stranstvo i stranski ambasadi vo zemjava. So tvoja samoinicijativnost i angazhiranje vo srednite uchilishta i fakultetite se shkoluvaa i studiraa mnogu stranski gragjani po razni osnovi, a specijalizacija, postdipolomski studii i doktorati zavrshija pak mnogu diplomirani stranski struchnjaci po shto ostvari znachaen priliv na devizni sredstva za drzhavata a posebno za zdravstvoto, a ovie vaka te nagradija, ti im beshe kako prav roditel im obezbeduvashe se shto im treba ne vodeshe smetka deka go koristish svoeto vozilo za sluzhbeni celi, a najmalku vodeshe smetka za rabotnoto vreme. Ti ne mirivuashe tvoja inicijativa beshe da dovedesh 50 deca od Libija gi smesti vo Olimpisko selo. Tvoja zasluga beshe shto od libiskite sretstva se izgradi Uchilishniot centar za zheleznichki i PTT soobrakjaj opremen so kompjuteri. Se sekjavam koga im se ljuteshe zoshto ne gi aktivirale im stoele neotpakuvani. Po tvoja inicijativa i ti beshe aktiviran za obezbeduvanje na uchebnici i skripti za shkoluvanje na nashi i stranski uchenici, se sozdadoa izgotvija (novi) 76 naslovi za toa dobi „Blagodarnica“ od Prosvetno Delo. Uchestvuvashe vo reaktiviranje na Klubot za megjunarodno prijatelstvo na mlladinata vo Skopje. Beshe chlen na Komisijata za megjunarodna sorabotna i chlen na Sovetot za megjunarodno prijatelstvo vo povekje mandati i zatoa dobi „Priznanie“. Koga se rasturashe Jugoslavija ja stavi glavata vo torba i od libiskata ambasada vo mnogu navrati donese suva para i im gi broeshe na Medicinski fakultet. Sega nesebichno raboteshe i isprakjashe kadar od razni branshi na usovrshuvanje i razni k*rsevi vo stranstvo. Nagrada ti beshe koga kje im gi videshe nivnite nasmeani lica. Uzhivashe ugled i pochit od site shto te poznavaa. A kako zlato moe ti zavrshi, od doktorska raka TOA TI E BLAGODARAM. Sega koga najmnogu mu trebash na nasheto sinche od 15 godini da mu pomognesh vo sekoj pogled TEBE TE NEMA. Vladata ja informirav za tvojot sluchaj, me otkachija, sovet: DA TUZHAM.
Sega gledam deka tvojot trud ti go frlija vo voda pu, pu OVA NEVAZHI „OD NAS SE ZAPOCHNUVA OD POCHETOK“. А i ovie vo belite mantili se nivni, tie se zashtiteni, nikoj nishto ne im mozhe tie se VLAST. Duri i mediumite se plashat  tvojot sluchaj da go objavat. Shteta, Ne si na spisok na niedna partija ti beshe samo drzhaven sluzhbenik koj raboteshe i se zalagashe za dobroto na ovaa drzhava. Zatoa ovie nesakaa da se zanimavaat so ovoj sluchaj. Ti gi zatvorija ochinjata GOLEMA RABOTA. SOVET: Ako ne ti chini TUZHI, nie kje si pravime kako si sakame nikoj nishto ne ni mozhe.
Otishol chovek po nasha vina, GOLEMA RABOTA, ovoj sluchaj ne bil prv a nema ni da bide posleden. Edinstvena nadezh mi e sudstvoto, kje se najde nekoj od majka roden i nema da dozvoli pritisok od bilo kogo i kje stavi kraj na ova doktorsko ludilo drugi da ne stradaat. Zatoa ne ne sakaat vo Evropa. Tamu debelo gi kaznuvaat greshnicite vo belite mantili.

Libence se gordeeme shto te imavme i vechno kje te nosime vo nash*te srca. Chuvaj  go so Gospot nasheto sinche od neboto, da stane dobar domakin i chesen chovek, kako shto ni beshe TI. Pochivaj ni vo mir.


Изменето од Beliot Angel - 22.Април.2009 во 08:58
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 19:12
ВО СПОМЕН НА МОЈОТ ДРАГ ДРУГАР СТАНОЈКО,
Голема е празнината без тебе. Сега како и порано имам доста со кои се дружам. Но нема со кого да ја споделам радоста и тагата. Кога морам да пројдам или влезам во ВЛАДА ми се зема снагата. Нема на кого да му се довереам нема со кога да споделам и убаво и тажно. Знаеш  дека само еден во друг имавме доверие. Мојата тага е потешка за една доверба која гледам дека си ја споделувал само со мене.
Вечно ќе ги чувам сомените на нашето другарување.
ПОЧИВАЈ ВО МИР. СПОМЕНИТЕ ЗА ТЕБЕ ВЕЧНО ЌЕ ЖИВЕАТ.тага 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 21:16
Izjavata na ministerot za zdravstvo !!!
Zdravsvoto vo RM e na visoko nivo !!!!
 DA, DA, DA GOSPODINE IMATE PRAVO, PRVI SME NA SPISOKOT NA SMRTNOSTA VO SVETOT, SEPSATA NI E SEKOJDNEVIE !!! I TOA E USPEH, NAsh*tE PROIZVODITELI DEBELO TREBA DA SE NAGRADAT I DA IM SE DADE RIZNANIE !!!! SAMO NAPRED, BAREM SO OVA POFALETE SE !!!лутина
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 22:03
mozebi covekot sakal da kaze deka e na visoko nivo vo odnos na VETERINARNITE USLUGI збунетост
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 23:48
ama samo vo zemjava! vo drugi zemji , duri i konjite i svinjite dobivaat podobra zdravsvtena zastita od lugjeto ovde. Za govedata i kravite , ovcite kozite zbor ne stanuva. a, da ne gi spomnuvam domasnite milenicinja. 
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 14:01
Апсурд до апсурд.......немаме пари за вакцини,но имаме пари за цркви,статуи ,и кој знае уште колку непотребни работи во моментот...

Владата ја одложи задолжителната вакцинација против ХПВ за девојчиња од 12 години, наместо од септември за идната година.

Причина за ваквиот потег била економската криза. Владата се правда и со фактот дека Македонија е меѓу првите четири земји во светот која ја вовела во редовната вакцинација. Без ветената вакцина останаа и 10 илјади девојчиња на возраст од 9 до 26 години кои чекаа вакцините да бидат купени.

„Третата ревакцинација ќе си биде завршена и за тоа се обезбедени средства. Само задолжителното ќе биде одложено за следната година“, изјави Никола Груевски.

Министерот за здравство, Османи, вели дека ние не сме единствените кои го одлагаат овој проект. Неодамна Османи тврдеше дека нема ниту еден од крупните зафати во здравство нема да трпи поради кризата.



Изменето од marija1000 - 22.Април.2009 во 14:01
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 14:21
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Апсурд до апсурд.......немаме пари за вакцини,но имаме пари за цркви,статуи ,и кој знае уште колку непотребни работи во моментот...

Владата ја одложи задолжителната вакцинација против ХПВ за девојчиња од 12 години, наместо од септември за идната година.

Причина за ваквиот потег била економската криза. Владата се правда и со фактот дека Македонија е меѓу првите четири земји во светот која ја вовела во редовната вакцинација. Без ветената вакцина останаа и 10 илјади девојчиња на возраст од 9 до 26 години кои чекаа вакцините да бидат купени.

„Третата ревакцинација ќе си биде завршена и за тоа се обезбедени средства. Само задолжителното ќе биде одложено за следната година“, изјави Никола Груевски.

Министерот за здравство, Османи, вели дека ние не сме единствените кои го одлагаат овој проект. Неодамна Османи тврдеше дека нема ниту еден од крупните зафати во здравство нема да трпи поради кризата.




Зар навистина државата ни е во економска КРИЗА?
Па Премиерот и Министерот за финансии, кога Гошев зборуваше за такво нешто  и бараше од банките токму поради финансика криза да работат домакински на Банкаритње и м велеа дека не е точно тоа што го збори гувернерот и да не слушаат. Изгледа од од инкогнито мисијата во Англија не испадна ништо штом челниците кои длабоко не убедуваа дека нема никаква можност за инфлаци и на неа слично сега се соочуваат со горлив проблем.
Едно време Гошев (од свое лично искуство) од парламентарната говорници кажа:
,,да работиме онака како што и ветивме во кампањата, во спротивно може да ни се случи НАРОДОТ,,.
Мудро му беше тоа кажано.........но, изгледа никој не го сватил сериозно......

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2009 во 00:03
Originally posted by Beliot Angel Beliot Angel напиша:

Izjavata na ministerot za zdravstvo !!!
Zdravsvoto vo RM e na visoko nivo !!!!
 DA, DA, DA GOSPODINE IMATE PRAVO, PRVI SME NA SPISOKOT NA SMRTNOSTA VO SVETOT, SEPSATA NI E SEKOJDNEVIE !!! I TOA E USPEH, NAsh*tE PROIZVODITELI DEBELO TREBA DA SE NAGRADAT I DA IM SE DADE RIZNANIE !!!! SAMO NAPRED, BAREM SO OVA POFALETE SE !!!лутина
 
Па не би рекла дека Здравството е на "високо ниво"
Македонското здравство второ најлошо во Европа
Македонија има втор најлош здравствен систем во Европа, пишува британскиот весник „Гардијан“, кој вчера на својата интернет-страница објави профил за земјава. Според податоци на шведската „Хелт консјумер поверхаус“, македонското здравство е под влијание на корупцијата и е многу сиромашно со фармацевтска и со медицинска опрема“, пренесува „Нетпрес“.
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.