IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Антонио Милошоски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антонио Милошоски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Антонио Милошоски
    Испратена: 18.Јануари.2013 во 01:13



....слика и прилика.намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2011 во 22:13
Ај некој Охриѓанец нека објасни што значи кичевска работазбунетост
А мајкуму шо убо било да си дадијарка на некој од амбасадорите. Ќе си добиеш дипломатски пасош, ќе си живееш во странство. И после ние тука се прашувавме зошто човеков од преголема родителска грижа напуштил министерско место.Ова ептен голема грижа било-ама по се изгледа на совестаизненадување
Или не било напуштање туку народски кажано пудењезбунетост Му зоврело ли на премиерот Груевскизбунетост

Милошоски ѝ дал дипломатски пасош на дадилка




Изменето од mamamd - 17.Ноември.2011 во 22:13
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 23:35
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

 
...............

Ергени и моми! Знам дека е многу лична и осетлива тема. Ризикувам некој да се налути но ќе кажам, затоа што околу мене забележувам повеќемина, здрави, прави, средени и убави мажи и жени, на свои 30 - 40 години кои сè уште се самци. Не е за радување. Можеби е тешко да се најде правиот партнер/ка, не е лесно да се донесе одлуката за брак, можеби е тешка разделбата од себичноста, можеби плаши одговорноста да се биде нечиј/а сопруг/а и родител, можеби е тешко сè да се поклопи според замисленото, но... Нема ништо потешко од тоа да се остане сам и осамен. Познавам повеќемина такви, не се среќни луѓе. Затоа, додека сказалките се вртат околу средината, да им помогнеме на нашите познати да се свртат околу себе и да погледнат поубаво - сигурно погледите ќе им се сретнат со сродна душа. Идеални нема, но живот има!


 
 
Па, па, па ... Овој ти бил наводаџија...
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 22:23
ahahaha  bas denes ja gledav fotografijava...licno deteголема%20насмевка
zaedno so ovaa fotka bese prilozena i onaa od grobot na Mara Buneva kade Antonio nosi fotografija od Tito so hitlerovski brkcinja


Изменето од Andjelina - 10.Ноември.2011 во 22:25
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 18:08
 
http://img.plusinfo.mk/large_pics/2011/11/09/антонио%20милошоски.jpg
 

Вистински хит на социјалните мрежи деновиве претставува фотографија од пратеникот во Собранието, Антонио Милошоски од времето кога бил матурант. Од неа се забележува дека Милошоски значајно го променил имиџот од тогашниот - долга коса, марама околу вратот и кожена јакна. Оваа фотографија, која сепак се најде на фејсбук предизвика позитивни реакции, затоа што во тоа време, кога пратеникот бил матурант, овој имиџ беше препознатлив кај повеќето негови врсници. 
Но покрај ова потсетување на младоста на фејсбук страницата, Милошоски секојдневно постира интересни моменти поврзани со животот и секојдневието. Така денеска најмногу внимание предизвика пратеникот со своето ревносно посветување и делење совети кон своите пријатели и познаници со следнава објава:


Ергени и моми! Знам дека е многу лична и осетлива тема. Ризикувам некој да се налути но ќе кажам, затоа што околу мене забележувам повеќемина, здрави, прави, средени и убави мажи и жени, на свои 30 - 40 години кои сè уште се самци. Не е за радување. Можеби е тешко да се најде правиот партнер/ка, не е лесно да се донесе одлуката за брак, можеби е тешка разделбата од себичноста, можеби плаши одговорноста да се биде нечиј/а сопруг/а и родител, можеби е тешко сè да се поклопи според замисленото, но... Нема ништо потешко од тоа да се остане сам и осамен. Познавам повеќемина такви, не се среќни луѓе. Затоа, додека сказалките се вртат околу средината, да им помогнеме на нашите познати да се свртат околу себе и да погледнат поубаво - сигурно погледите ќе им се сретнат со сродна душа. Идеални нема, но живот има!


Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2011 во 16:57
Не би требало да е исти....
 
Би требало новиот да биде со нови и паметни идеи за развојот на родината и да се е поучил од грешките на предходниот и да не ги повторува
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2011 во 16:53
...isti k*rac,  be bugarin!
 
...sega jasno ti e ...ili da ti nacrtam ,..ili ''josh bolje''....slika da ti pratam!смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2011 во 16:41
Originally posted by brza brza напиша:

....bash me zabole,...zoshto !!
 
...eden mochko,...pomalku !да
 
....ama , drug ke dojde na negovo mesto pa...изненадување
 
 
па ?......продолжи си ја ''паметната '' мисла.........мечтаење 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2011 во 16:38
....bash me zabole,...zoshto !!
 
...eden mochko,...pomalku !да
 
....ama , drug ke dojde na negovo mesto pa...изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2011 во 10:55
Па и не сме биле толку политички тутурлуциголема%20насмевка- еве и “експертите“ мислеле ко нас
Зошто Милошоски ја напушта кариерата?
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2011 во 18:26

Добро е што се скина овој испрдок од министер, односно што го скинаа.

Во потполност се сложувам со потегот.

Originally posted by монте кристо монте кристо напиша:

Срамота е што македонија не води никаква ама баш никаква надворешна политика . Исто како да не постоиме.


Напротив, Македонија води многу активна надворешна политика. Се поголем број змеји не признаа под нашето исконско име.   Во овие три години имаме зголемени билатерални активности вкл. и на највисоко ниво во сите свери како на пример со Кина, Индија, Јапонија, Британија, Полска, и ред други земји.

Имаме се повеќе презентации од сферата на културата во големите светски центри.

Се разбира, може и подобро, но со оглед на дупката во која што не стави СДСМовската власт кога ја разградуваше македоснката држава и лицитираше со неа надвор за шепа долари, и ова е многу. Затоа посебно ја ценам оваа влада што ги исправи и се уште ги исправува огромните грешки. Да нема недоразбирања, тоа секако не е лична заслуга на Милошоски.

Изменето од Persej7 - 01.Јули.2011 во 18:34
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2011 во 15:01
mamamd во потполност се сложувам,ама не ми изгледа причина дека е синчето,па не е само он родител,татко.....
Повеќе ми личи дека ќе биде оставен.....ултиматум е тоа....а срамота е да каже....нели е маж....изненадување



Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2011 во 08:59
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

mene mi e kolega,i blizok prijatel...zatoa ke se vozdrzam od bilo kakov komentar

Се е ова ОК.
 Јас нема да се воздржам оти не ми е ни пријател нити колеганамигнување.
Вчера по веста, една моја комшика даде убав коментар- Ауууу добро е што син му може да се пофали дека „татко му работи на аеродром“. Па колку синчиња во ова наша Македонија не можат да се пофалат дека татковците им работат(повеќето ќе кажат   дека татковците им чекаат баба и дедо да им дадат по некоја паричка кога ќе земат пензиичка!!!!)
И има вистина во ова.
Но нејсе, добро е што си оди од родителска љубов. Оти одамна се очекуваа причините зошто ќе си оди (после она писмоно беше јасно-само се чекаше јавната причина).
Додуша и не си оди многу далеку- САМО до парламентот. А бога ми во парламентот е бајаги полесно. Четири години можеш збор да не кажи, никој очи да не му види и пак да си земи плата на први (да на први, а другите може и на 20 во месецот.)
Сепак не е фер да не се каже сполај му што си замина (или му го покажаа патот). Сега друг ќе се офајди 4 години па после на некој друг ќерката/алијас синот ќе бара тато/мама да се прибери дома.
Ќе видиме деновиве кој ќе го наследи на работното место “на аеродром“.збунетост

Милошоски - дипломатија и татковство



Изменето од mamamd - 01.Јули.2011 во 08:59
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 11:01
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Antonio e intelekt kakov retko se srekava vo R. Makedonija.


да...човек за пример

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.