IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - dvd-lab pro i panasonic
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

dvd-lab pro i panasonic

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
naumeee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naumeee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 04:42
Originally posted by ang3l4o ang3l4o напиша:

Originally posted by naumeee naumeee напиша:

ok, posto tesko razbirate, ova e PHOTOSHOP-irano meni od dvd-lab pro !!!

ili potocno kazano, za tie sto uste potesko razbiraat, vakov izbor na koi dvd-pleeri ke raboti ne postoi VOOPSTO !

ili uste poprecizno kazano, ocekuvam odgovor od nekoj sto go koristi programot (i sto znae deka ne postoi vakvo meni vo nego :)



Hahahahahah
poglupavo nesto nemam procitano na forumot. Znaci ako sakas da doznaes koj koristi dvd-lab pro, mozese da prasas. A ako sakas da ti se razjasni problemot ili nekoj da ti pomogne da go resis, treba popametno da se odnesuvas. ako nekoj go koristi ne mora da znaci i deka ima resenie. Ili pak ako ne go koristi deka ne moze da ti pomogne.
Kolku za tvoja informacija. DVD real-time recorderi na Panasonic (postarite modeli) imaa posebni algoritmi na MPEG2 kompresija i postoese problem so citanje kaj poslabite dvd-playeri (BEST, NEO, QUART...). Mozebi zatoa imas problemi so dvd-lab. No ovie algoritmi se smeneti i sega za sega ne sum cul nekoi posebni problemi so kompatibilnost kaj DVD-recorderite na Panasonic. Zatoa mozebi e popametno da pobaras nekoj nov Panasonic, i da probas da go pustis na nego. Ako ne uspee, najprakticno e da go smenis dvd-lab so nekoj drug software. Moja preporaka e Adobe Encore DVD



ang3l4o wrote:
Znaci ako sakas da doznaes koj koristi dvd-lab pro, mozese da prasas.

ne me interesira koj go koristi dvd lab, nego zosto napraveno so nego dvd ne raboti vo panasonic.



ang3l4o wrote:
A ako sakas da ti se razjasni problemot ili nekoj da ti pomogne da go resis, treba popametno da se odnesuvas.

moeto prasanje e PRECIZNO postaveno, i nema potreba TI da mi kazuvas dali treba jas popametno da se odnesuvam.
Ako znaes (i ako sakas) odgovori, a ako ne, citaj si forumi i ostavi gi tie sto znaat neka pisuvaat.



ang3l4o wrote:
Kolku za tvoja informacija. DVD real-time recorderi na Panasonic (postarite modeli) imaa posebni algoritmi na MPEG2 kompresija i postoese problem so citanje kaj poslabite dvd-playeri (BEST, NEO, QUART...).

Kolku za tvoja informacija. Jasno naglasiv deka ne e toa problemot posto vo NEO i QUART raboti, dodeka vo panasonic ne raboti.



ang3l4o wrote:
Zatoa mozebi e popametno da pobaras nekoj nov Panasonic, i da probas da go pustis na nego.

Isto taka popametno e da procitas povnimatelno kaj sto napisav deka na SITE panasonic ne raboti, probano e od pred 5-6 godini stari modeli, pa se do najnovi modeli.



ang3l4o wrote:
Ako ne uspee, najprakticno e da go smenis dvd-lab so nekoj drug software. Moja preporaka e Adobe Encore DVD

ova e edinstveno za koe vredi da se diskutira.
ne mozam da go smenam dvd-lab poradi toa sto: ja imam originalnata verzija, mnogu pobrzo se raboti vo nego otkolku vo encore (mozno e ova i da e poradi toa sto go koristam veke 5 godini), i gotovite sabloni sto gi koristam vo dvd-lab ne ke mozam da gi spremam vo encore verojatno uste 5 godini :(



inaku, na zabeleskata (ne bi mozel da go narecam sovet)
"Proveri gi opciite na softverot. Mozhebi neshto ne e podeseno kako treba."
probav da najdam nesto povrzano so panasonic konktretno, a posto takvo nesto nemase (logicno,neli), morav sam da go dodadam :)

sekako, taa slika trebase da posluzi za razbivanje na mrazot, megjutoa izgleda deka extremno-seriozno odnesuvanje na forumov e spomnato vo uslovite za zaclenuvanje, a znaeme deka nikoj ne gi cita niv...




p.s.
ang3l4o wrote:

Hahahahahah
poglupavo nesto nemam procitano na forumot.

sto kazuva ova za tebe?
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 05:41
Naumeee, pa ti so objavenata slika i chekiraniot Panasonic site ne dovede vo zabluda. Ne ni zameraj, no koj ke pretpostaveshe deka toa ne e vistinskata slika na tvoite setinzi, koga nie baravme da ni dadesh tokmu takva. Barem da ni dadeshe nekakva informacija vo vrska so toa ...

Изменето од Zoran K - 02.Септември.2008 во 05:41
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 14:22
@Naumeee

Ocigledno e deka si nov na forumot, ama premnogu se pravis pameten. Ovde toa ne funkcionira taka. I jas kako tebe se pravev deka znam se koga pocnav so forumot, no so tekot na vremeto uvidov deka ovde ima mnogu poiskusni i popametni lugje, i deka ako mi treba pomos treba da bidam uctiv i da objasnam sto mi e problemot (a ne da objavuvam photoshopirano meni za da proveram dali nekoj kje prepoznae ili ne). E koga ke go sfatis ova, obrati se za pomos za nesto. A dotogas tesko deka nekoj ke ti pomogne (makar i da sakal).
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 15:44
Naumeee

Многу галама крена безпотребно. Ако уште ти треба помош, треба да ни помогнеш за да ти помогнеме. Не гледаме ние на кристална топка каков проблем имаш и кое е решението.

Значи, дали видеото го компримираш со dvd-lab (има ли програмот воопшто таква опција) или со што и со кои подесувања? Кој формат е аудиото и со кои подесувања него го подготвуваш?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 21:32
Jas na tvoe mesto bi ja smenil alatkata. Ne go koristam za da ti pomognam, no mozes da pobaras i na stranskite forumi.
Nejse, za Encore kje treba da pobaras i kje najdes da simnes eden kup sabloni. Jas koristam Encore i super me sluzi. Ne pravam komlicirani menija i ne koristam gotovi sabloni.

Za site koi ne znaele Ulead DVD workshop ima real time mpeg enkoding na capture preku firewire намигнување. Malku e preednostaven ama nekolku pati mi ima zavrseno rabota намигнување

P.S. i jas te sfativ deka navistina dvd lab ja ima taa opcija. Napisi koga e zafrkavas deka kje bide mnogu pogresno razbran.


Изменето од Tegla - 02.Септември.2008 во 21:33
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 09:30
2Tegla

Овие сталниве теми изгледа веќе никој не ги гледа.
Едно прашање за тебе тука
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.