IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Врколаци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Врколаци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 23:22
Ima dobra memorija covekot be. Prasaj go sto jadel pred eden mesec moze ke ti odgovori.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 01:59
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Ima dobra memorija covekot be. Prasaj go sto jadel pred eden mesec moze ke ti odgovori.

Ете ни јас не помнам што јадев некни... ја памтам книгата од проста причина што ми беше впечатлива, и тоа само нај општо. Не би знаел да ви ја прераскажам, патем ја продадов пред некоја година во книжара.

Читав во основно една квази-енциклопедија на српски „АЛЕ И БАУЦИ„ на тема различни суштества од народните верувања. Книгата е преполна со очигледно лажни фотографии, но добра беше за забава. Таму покрај врколаците имаше и некои суштества Кучеглави, слични на врколаците ама телото демек не им било обраснато со влакна туку голо човечко(да, без гаќи ) и бегале од овчји брбушки. Демек, ги имало порано и на Шарпланина. Но белким од тогаш шумарската шинтерија ги пофаќала и утепала кутрите...

Изменето од Majkl - 28.Август.2008 во 02:00
Кон врв
melhisedek Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 225
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај melhisedek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 15:25
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 03:16


E vakvo nesto da mi izleze u sred noc negde u p.m., ma ne mora u p.m. moze i poblisku, samo ce mu kazam lave ne mora da me ubivas , sam ce si umram...od strav...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.