IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Ви пееле ли серенади?!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ви пееле ли серенади?!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ви пееле ли серенади?!?
    Испратена: 25.Август.2008 во 20:35
сте му пееле ли некому серенада или ви пеел некој?!? ако одговорот е „да„ опишете ја таа романтична случка!

Изменето од anastea - 26.Август.2008 во 11:30
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 01:04
На еден празник кај нас, се собираат машки, рано изутрина, некаде околу 4, 5 и одат кај девојки и им пеат по прозор или балкон. Една година, школските мои се наредиле под балкон и се распеале до немај каде, не беше тоа права серенада ама приближно... излезе мајка ми за да им даде нешто, а јас си продолжив да спијам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 07:14
Ne Sum Peel a nema ni da Peam
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 11:20
продолжете,продолжете интересно е!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 11:30
koga ja grabam odzadi duri i na opera lici....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 11:31
да... и никогаш нема да го заборавам.. беше далечната 1989 г....
еден полjак... залjубен беше... и тако ми го покажуваше- яс на балконот..о н изпод- како да Ромео на Шекспир да се материализирал.среќа
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 14:39
мене не са ми пелитага
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 01:47
daaaaaaaaaaaaaaaaa
mnogu sakam da peam serenadi
jas Romeo pod terasa, toj - Julija gore se prai nevinтрепкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:47
уффф...
и jас така сакам ... некоj  дотолку да ми влегне под кожата та jас на него да пеам...серенади...уфффљубов ...ама ...не се е родил.тага
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 11:17
Neee,ali mnogu bi sakala nekoj serenada da mi pee.So vika pagane ko Romeo i Julija!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 14:15
Ne sum peel dosega. A otvaracot na temata ne kaza za sebe. What about you Ani?
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 18:13
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Ne sum peel dosega. A otvaracot na temata ne kaza za sebe. What about you Ani?


еднаш пробваја едни ама не му успеа планот, ја утна песната , само да беше таму ке се скинеше од смеа
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 18:28
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Ne sum peel dosega. A otvaracot na temata ne kaza za sebe. What about you Ani?


еднаш пробваја едни ама не му успеа планот, ја утна песната , само да беше таму ке се скинеше од смеа

Epa sledniot pat vikni me, ke dojdam jas. hehe. Se salam. Serenadata bila interesna porano, koga ke se pijancat cela nok i sabajleto odat da peat pesni, sega ne e nesto posebno.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 18:30
[/QUOTE]
Epa sledniot pat vikni me, ke dojdam jas. hehe. Se salam. Serenadata bila interesna porano, koga ke se pijancat cela nok i sabajleto odat da peat pesni, sega ne e nesto posebno.
[/QUOTE]

епа затоа не им успеа ем ја згрешија песната, ем не беше интересно уствари мене ми беше смешно
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.