IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Каде на факултет?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде на факултет?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака Обратен редослед
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 01:06
Devojki jas zavrsiv fax vo rekordno vreme i sega znaete sto pravam trcam od vrata na vrata i molam za rabota ama dzabe e.Predizvik tocno treba da mu e na sekoj mlad covek i mene mi bese i go zavrsiv vo rekordno vreme i si mislev deka e dovolno samo toa sto sum si ja ispolnila zacrtanata cel, no mnogu e tesko koga ke vidite kako nekoi se provlekuvale taka a sega vejke rabotat.Toa mi bese poentata.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 00:51
Originally posted by Daki Daki напиша:

Vo nasava drzava i fax i se e dzabe.Se butaat nepismeni na visoki pozicii,zatoa Makedonija ke tapka vo mesto i ke se unazaduva.Sekoja cest na isklucocite koi se mnogu retki, se ostanato se vrski pari interes.


е ај сега да земеме да плачеме и да кукаме... изненадување и да завршам факс, и да не најдам работа... барем сум постигнала нешто повеќе од тие неписмени... и што е твое ќе си дојде намигнување

него, он топик трепкање

размислувам за филолошки,... ама бидејќи ме бива и за математика... ништо чудно и да отидам нешто економија и такви работи...

п.с мене побитно ми е да размислувам што смер да одберам за една год... голема%20насмевка
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 00:29
Originally posted by Daki Daki напиша:

Vo nasava drzava i fax i se e dzabe.Se butaat nepismeni na visoki pozicii,zatoa Makedonija ke tapka vo mesto i ke se unazaduva.Sekoja cest na isklucocite koi se mnogu retki, se ostanato se vrski pari interes.
 
И каде води вакво размислување....................
На секој млад човек ...факултетот треба да му биде предизвик...
затоа што ...со тоа си го трасира патот на својата идна професија
која треба да значи целосно исполнување.....
Сега кога средното образование е задолжително....за факултет
не треба да се размислува многу......туку обавезно да се оди....
Јас верувам во младиве......и чинам дека нема ...неписмени....
туку само ....мрзливи и вредни................среќа........
Доколку си ...вреден.....врски нема да ти се потребни........голема%20насмевка.....
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 23:57
Taka e Ema vo pravo si, kaj golemite kompanii si postojat i testiranja koi retko koi pominuva na niv, samo onoj sto so ucenje zavrsil fax.
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 23:50
Koga ke vidis bez vrski se znae samo koj prima, seriozni i golemi kompanii, na koi vistinski im treba dobar kadar, drugive se
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 23:00
Vo nasava drzava i fax i se e dzabe.Se butaat nepismeni na visoki pozicii,zatoa Makedonija ke tapka vo mesto i ke se unazaduva.Sekoja cest na isklucocite koi se mnogu retki, se ostanato se vrski pari interes.
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:54
tazno, no vistinito
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:52
da sestra mi zavrsi filozofski i svarno nema sansi rabota da se najde so toj fakultet,moze nadvor od toa,nesto sto nema dopirna tocka,ali toa e,takvi moznosti ni pruza drzavata......
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:52
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:52
ajdeeeeee, sori greska u padezi
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:50
da, znam deka e taka, i jas se zapisav poradi toa sto me interesirase filozofija i ako ides tamu veruvsaj deka profesorite se super.
Samo onaka sakav da ti kazam da razmisluvas i na toa
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:48
epa nema ali podobro da ucam toa sto sakam i mozam
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:35
Eh toj e zakon , jas tamu zavrsiv, ama sakam da prodolzam na Marketing, so filozifija nema idnina
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:31
Filoloski...samo na toj nema matematika
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,488 секунди.