IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Каде развивате филмови / печатите фотографии?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде развивате филмови / печатите фотографии?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
deksa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deksa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2013 во 01:00
Околу печатењето доколку некој е заинтересиран за фотографија на платно со пигмнетни бои (никаква хемикалија) по интересни цени тука http://makart.mk

45 x 30 cm -600 den (затегната на медијапанска подрамка)
Максимална широчина 44"
Можност за принт на фотохартија

Изменето од deksa - 25.Март.2013 во 01:01
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2013 во 21:52
Ова изгледа добро, објасни малку ако не е проблем. 
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2013 во 11:34
Здраво,

Дали негде во македонија има некое фото студио шо можи да ми извади фотографии ама двострано?

Досега единствено знам дека има таква хартија продават, ама ваљда е за ink-jet принтери. Јас би сакал исто како шо ваѓаш обична фотографија, само двострано да е, значи на еден лист, 2 фотографии.

Поздрав,
Сашо


Изменето од sasebt - 14.Мај.2013 во 11:35
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2013 во 12:27
Можиш да вадиш двострани фотографии на Premium Double Sided Glossy Photo Paper 220,240 или 260 gsm
Јас печатев на Epson R1900 и квалитетот на фотографиите е многу добар.

Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2013 во 13:36
Fintata e sho neam printer... a i ne sakam da imam... sakam da platam negde tolku i tolku, i da gi dobijam slikite.

Ako ti printas, daj mi cena.

Pozdrav
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.