IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Десерт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Десерт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Десерт
    Испратена: 17.Август.2008 во 14:16
Дали редовно после ручекот добивате десерт т.е. дали не станувате од маса додека не завршите со десерт?
Може ли да ви пројде ручекот без десерт?
Кој ви е омилен десерт?
Овошна салата, сладолед, слатко, торта, колачи...?



-Јас немам навика на десерти. Ако веке се решам за тоа нема да ручам...некако премногу ми се фаќа голема%20насмевка
Омилен десерт дефинитивно или овошна салата или сладолед....другото дали 2 пати годишно.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 14:18
Posle rucek nikogas ne jadam odma desert, moze samo posle nekoe vreme...a omilen desert pa ima mnogu...od ova sto go nabroj gore sve moze

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:02
одма од кога ке се најадам освен вода пололго време не јадам ништо.......инаку може се што е благо,зависи до расположение
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:41
Ako  ne me teraat so sila,obichno go izbegnuvam,...shto i da e...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:45

овошен јогурт глупирање
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 02:08
ne jadam desert osven ako ne mi se dopadnalo jadeneto pa uste sum gladna obichno pijam kafe posle ruchek


a inaku sladole, torta, kolachi moze, ama izmegju 2 obroka

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:22


Ееееее...... кај можам без десерт... Нема шанси....

Ако ми се деси да немам ништо дома, обавезно идам одма у продавница...





Изменето од james dean - 03.Февруари.2010 во 20:11
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:26
Иначе морам да кажам-темава ради Џејмс највеке ја отворив-ме инспирираше негов пост среќаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:35


Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Иначе морам да кажам-темава ради Џејмс највеке ја отворив-ме инспирираше негов пост среќаголемо%20гушкање



Јаооооо... Фала... ... Баш ми е мило што сум ти дал инспирација...





А бидејќи погоре не пишав што ми е омилено.... ќе кажам скоро се од благите... (што е без овошје )... Но најчесто си јадам за десерт чоколади.. и тоа со лешниции...





Изменето од james dean - 03.Февруари.2010 во 19:54
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:38
хм еве нешто за тебе Џејмс
со лешници големо%20гушкањеголемо%20гушкање

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:46


Фала, фала.. Блу... Сега ме погоди... Добра ти е тортава... со многу фил...









Изменето од james dean - 03.Февруари.2010 во 20:11
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 10:32
mnogu retko posle rucekot jadam desert, samo za drzavni praznici i na svadbi
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:39
 
 
 
 Еве за денес...десерт......среќа
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:51
Ne mozam da jadam desert odma posle rucekot,isklucok e osven toa koga rucekot e lesen,pa moze da zemam posle toa nesto..vo princip zemam desert po nekoe vreme po rucekot,no ne sekogas..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.