IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Бранко Црвенковски - Никола Груевски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бранко Црвенковски - Никола Груевски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 51>
Прашање: На кого повеке му верувате и чии постапки ги оправдувате?
Одговор Гласови Статистика
77 [46,95%]
87 [53,05%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бранко Црвенковски - Никола Груевски
    Испратена: 01.Јуни.2012 во 23:04
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 15:21
daj be...ke gi obesi li vekje nekoj...naslovnive?!збунетост

...ili  ako vekje mora da ziveatтага

...da gi smesti u edno sobche  2x2....dozivotno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2012 во 00:55
Originally posted by gazela gazela напиша:

javna blagodarnost i sekako pofalba od najvisok rang ...do gore imenuvanite za celokupnite  dela koi gi napravile za nas ........a nekoj seushte gi pravi dodusha....duri  ovoj vtoriot neli sekogash saka da e podobar vo se od prvoposocheniot.....pa prevzema se pogolemi chekori...no ovoj prviot pa ne se dava ..i od tamu kaj shto e.... no edna e vistinata... nivnite postapki ke ostanat zapameteni  ....a nekoi i ovekovecheniголема насмевка

Се надевам дека е искрено кажано
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2012 во 00:50
javna blagodarnost i sekako pofalba od najvisok rang ...do gore imenuvanite za celokupnite  dela koi gi napravile za nas ........a nekoj seushte gi pravi dodusha....duri  ovoj vtoriot neli sekogash saka da e podobar vo se od prvoposocheniot.....pa prevzema se pogolemi chekori...no ovoj prviot pa ne se dava ..i od tamu kaj shto e.... no edna e vistinata... nivnite postapki ke ostanat zapameteni  ....a nekoi i ovekovecheniголема насмевка
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 22:03
Originally posted by Messenger Messenger напиша:Togash neka gi java
Излезе дека јава нешто другоизненадување Ајдееее врти сучи-Бранко та Бранко...аман бре луге до когазбунетост.
И за сатира  е премногу...малку ли беше што Латас и Мирка не го вадат од уста...пардон од написите па сега и другите почнаазбунетост

Неделна сабота(жа)*******
Превид или намера. Сеедно. Според науката за потекло на зборовите нашиот воинот што го јавна коњот на скопскиот плоштад, ни помалку, ни повеќе се вика Бранко. Според етимолошките речници, името Александар потекнува од грчкото „алексеин“ што значи „бранител“ и „андрос“- „човек“. „Бранител на луѓето“ или по нашки Бранко. Груевски лично го направи најголемиот Бранко на светот.
*******
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2011 во 09:48
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Има има ....

 

 Додека синоќа сите му честитаа на Груевски а тој

му се заблагодаруваше на својот народ... без поделба ....

г-нот  Б.Ц.    упати порака ......  времето за него допрва доаѓало....

....е еее дури сега демек ќе видиме што можел да направи.....

...уффф...мака ми е да пишувам веќе за него ....ух


Ajdeeee... kako toa izjavil deka negovoto vreme doprva doagja koga javno veti oti ako izgubi SDSM na ovie predvremeni izbori toj se zboguva so politkata i partijata ???

Branko epten go lazhel narodot... i svoite chlenovi !P.S. Ako ima barem nekoi od SDSM , na koi im visi neshto megju noze, treba da mu napravat vnatreshen partijski udar na Branko i da go svrgnat ednash za sekogash od negovata vechna pozicija. Dosta gi trga niv i celiot narod za nos ! 
 
........................
 

 Драги пријатели, битката допрва доаѓа. Ако не видовте што можеме да направиме со 18 пратеници во Собранието, можете да замислите што можеме со 43 пратеници.

- Ние не запираме тука, ќе дадеме се од себе во наредниов период. Времето на СДСМ доаѓа, тоа ви го гарантирам“, изјави на вчерашната прес-конференција, претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.со 43 може само да излезе пак од собрание и ке се прави фраер на батерии...друго и така не знае....да да направи...освен да бега....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2011 во 09:19
Nikola Gruevski dade programa. Vo uslovi na teska svetska ekonomska kriza, toj programata ja ispolni. Imame nova programa i cetiri godini za realizacija na istata. Toa znaci, Skopje dobiva izgled na metropola, subvencii na zemjodelcite, pomos pri kupuvanje na stan za stanbeno neobezbedenite, pomos pri otvaranje na mal biznis itn, itn, itn. Covekot rabotese dodeka bese minister (toa ke vi go potvrdat site vraboteni vo UJP), covekot i sega se gleda deka temelno raboti. Uste resavanje na sporot so imeto i Gruevski ke ostavi traen beleg i dolgorocno ke gi zadolzi Makedoncite.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 01:30
fala bogu,..pak vo pravo pochna da bide!
 
mngu jasno deka kakvi zasluzuva , takvi i si...dobi !
 
....ama , seushte ne e svesen za toa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 01:27
Izmamnik !

A onie vo SDSM nemaat nishto megju noze za da mu go kazhat toa vo lice.

Togash neka gi java i ponatamu kako shto mu pravi na celiot makedonski narod.


Velat, narodot si gi zasluzhuva politicharite.

Izgleda ima vistina vo toa.Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 01:13
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Има има ....

 

 Додека синоќа сите му честитаа на Груевски а тој

му се заблагодаруваше на својот народ... без поделба ....

г-нот  Б.Ц.    упати порака ......  времето за него допрва доаѓало....

....е еее дури сега демек ќе видиме што можел да направи.....

...уффф...мака ми е да пишувам веќе за него ....ух


Ajdeeee... kako toa izjavil deka negovoto vreme doprva doagja koga javno veti oti ako izgubi SDSM na ovie predvremeni izbori toj se zboguva so politkata i partijata ???

Branko epten go lazhel narodot... i svoite chlenovi !P.S. Ako ima barem nekoi od SDSM , na koi im visi neshto megju noze, treba da mu napravat vnatreshen partijski udar na Branko i da go svrgnat ednash za sekogash od negovata vechna pozicija. Dosta gi trga niv i celiot narod za nos ! 
 
........................
 

 Драги пријатели, битката допрва доаѓа. Ако не видовте што можеме да направиме со 18 пратеници во Собранието, можете да замислите што можеме со 43 пратеници.

- Ние не запираме тука, ќе дадеме се од себе во наредниов период. Времето на СДСМ доаѓа, тоа ви го гарантирам“, изјави на вчерашната прес-конференција, претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 00:53
aman!!кубење%20коса...pa neli dobivte ushte 4 godini neogranicheno pljachkanje na narodot i zemjata?
 
...shto ushte se zamarate so toj branko?!
 
...ako e tolku kriv za neshto , togash zemete skepchajte go i sogolete kako crkven glushec!
 
....ama neee,...lopovot teshko da odi protiv drug lopov,...osven onie positnite shto si go krkaat ,..za machkanje na ochi na ionaka slepiot narod.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 00:33
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Има има ....

 

 Додека синоќа сите му честитаа на Груевски а тој

му се заблагодаруваше на својот народ... без поделба ....

г-нот  Б.Ц.    упати порака ......  времето за него допрва доаѓало....

....е еее дури сега демек ќе видиме што можел да направи.....

...уффф...мака ми е да пишувам веќе за него ....ух


Ajdeeee... kako toa izjavil deka negovoto vreme doprva doagja koga javno veti oti ako izgubi SDSM na ovie predvremeni izbori toj se zboguva so politkata i partijata ???

Branko epten go lazhel narodot... i svoite chlenovi !P.S. Ako ima barem nekoi od SDSM , na koi im visi neshto megju noze, treba da mu napravat vnatreshen partijski udar na Branko i da go svrgnat ednash za sekogash od negovata vechna pozicija. Dosta gi trga niv i celiot narod za nos !

Изменето од Messenger - 07.Јуни.2011 во 00:37
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 23:33
голема%20насмевка.................голема%20насмевка

Да живее ВМРО ДПМНЕ

да ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!!!!!!!!!!!!!!!

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 23:31
 
 
  Има има ....
 
 Додека синоќа сите му честитаа на Груевски а тој
му се заблагодаруваше на својот народ... без поделба ....
г-нот  Б.Ц.    упати порака ......  времето за него допрва доаѓало....
....е еее дури сега демек ќе видиме што можел да направи.....
...уффф...мака ми е да пишувам веќе за него ....ух
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.