IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига Европа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига Европа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2013 во 13:24
Е па Хајдук помина не го гледав плазење а ако ја помине Дила Гора и има атрактивен противник можи пак да се размисли ама овој пат на Пољуд 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 18:15
Вечерва првите натпревари од групната фаза во сезона 2013/14 од УЕФА Евро Лигата


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2013 во 20:57
ПСВ (Айновен) - Crazy Forester -0:2

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2013 во 16:13

Двојки за 1/16 финалето во ЛЕ на УЕФА: 

Днипро - Тотенхем,

Бетис - Рубин Казан,

Свонси - Наполи,

Јувентус - Трабзонспор,

Марибор - Севиља,

Викторија Плзењ - Шахтјор,

Черноморец - Олимпик Лион,

Лацио - Лудогорец,

Есбјерг - Фиорентина,

Ајакс - Салцбург,

Макаби Тел Авив - Базел,

Порто - Ајнтрахт Франкфурт,

Анжи - Генк,

Динамо Киев - Валенсија,

ПАОК - Бенфика,

Либерец - АЗ Алкмар. 

Првите натпревари ќе се играат на 20 февруари, а реваншите се седум дена подоцна. 

Во осминафиналето на 13 и 20 март ќе играат: 

Либерец/АЗ Алкмар - Анжи/Генк, 

Лацио/Лудогорец - Динамо Киев/Валенсија, 

Порто/Ајнтрахт Франкфурт - Свонси/Наполи, 

Черноморец/Олимпик Лион - Викторија Плзењ/Шахтјор, 

Марибор/Севиља - Бетис/Рубин Казан, 

Днипро/Тотенхем - ПАОК/Бенфика, 

Макаби Тел Авив/Базел - Ајакс/Салцбург, 

Јувентус/Трабзон - Есбјерг/Фиорентина.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2014 во 10:52
Резултати од првите мечеви од нокаут фазата (1/16 финале) во ЛЕ:

Јувентус - Трабзонспор 2:0, Есбјерг - Фиорентина 1:3, Либерец - АЗ Алкмар 0:1, Дњипро - Тотенхем 1:0, Черноморец - Олимпик Лион 0:0, Динамо Киев - Валенсија 0:2, ПАОК - Бенфика 0:1, Свонзи - Наполи 0:0, Порто - Ајнтрахт Франкфурт 2:2, Бетис - Рубин 1:1, Марибор - Севиља 2:2, Викторија Плзењ - Шахтјор Доњецк 1:1, Лацио - Лудогорец 0:1, Ајакс - Салцбург 0:3, Макаби Тел Авив - Базел 0:0.Изменето од LiDivio - 21.Февруари.2014 во 10:54
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2014 во 13:11
Вчера се одиграа првите 1/8 финални натпревари во ЛЕ на кои беа постигнати следниве резултати:

Базел - Салцбург 0:0, Лудогорец - Валенсија 0:3, Порто - Наполи 1:0, Алкмар - Анжи 1:0,
Јувентус - Фјорентина 1:1, Лион - Плзењ 4:1, Севиља - Бетис 0:2 и Тотенхем - Бенфика 1:3
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2014 во 14:05
Во ЛЕ идат даље: Алкмар, Бенфика, Јувентус, Лион, Валенсија, Севиља, Порто и Базел...

Парови за четвртфиналето:

Бенфика - Алкмар, Олимпик Лион - Јувентус, Базел - Валенсија и Севиља - Порто ...

... ќе биде интересно...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2014 во 14:18
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:... ќе биде интересно...

Плагијатор ... голема насмевкаплазење
големо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2014 во 18:15
Вчера се одиграа вторите четвртфинални мечеви во ЛЕ:

Бенфика - Алкмар 2:0 (1:0) - рез. од првиот меч
Јувентус - Лион 2:1 (1:0)
Валенсија - Базел 3:0, во прод. 5:0 (0:3)
Севиља - Порто 4:1 (0:1)

Во полуфинале се среќаваат:

Севиља - Валенсија
Бенфика - Јувентус

... ќе биде интересно...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2014 во 17:10
види, види, и оваа тема е посетувана...

Гостин 18 Денес во 17:08 54 минути Unknown Информација ја чита темата:
УЕФА Лига Европа

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2014 во 11:01
Во првите полуфинални натпревари во ЛЕ беа постигнати следниве резултати:

Бенфика - Јувентус 2:1
Севиља - Валенсија 2:0

реваншите се за една недела... цирка...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2014 во 12:14
Ќе биде ли интересно ?
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2014 во 13:31
Ќе биде интересно кога Јувентус ќе изгуби и дома .... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2014 во 13:30
На Јувентус арената во финалето на ЛЕ ќе се сретнат екипите на Севиља и на Бенфика...

Бенфика вчера извади 0:0 против потенцијалниот домаќин Јуве, додека Валенсија извојува пирова победа против Севиља со 3:1...

пиринејско финале.. ќе биде интересно..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.