IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига Европа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига Европа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 19:52
Да ме фати срам од ажурноста на колегава црвенеењеголема насмевка
големо гушкањебакнеж

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2015 во 19:11


Реванш натпревари од 1/8 финалето во ЛЕ:


Динамо Москва - Наполи* 0:0

Рома - Фиорентина* 0:3

Динамо Киев* - Евертон 5:2

Ајакс - Днипро* 2:1 (1:0)

Бешикташ - Бриж* 1:3

Интер - Волфсбург* 1:2

Севиља* - Виљареал 2:1

Торино - Зенит* 1:0

Изменето од LiDivio - 24.Април.2015 во 08:40
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2015 во 14:13
Резултати од 1/4 финалето во ЛЕ:

Севиља* - Зенит 2:1 , 2:2

Клуб Бриж - Днипро* 0:0 , 0:1

Динамо Киев - Фиорентина* 1:1 , 0:2

Волфсбург - Наполи* 1:4 , 2:2


Полуфинале:


Наполи - Днипро

Севиља - Фиорентина

Изменето од LiDivio - 24.Април.2015 во 14:09
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 13:34
Резултати од првите полуфинални мечеви во ЛЕ:

Наполи - Днипро 1:1

Севиља - Фиорентина 3:0
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 14:17
Ќе биде интересно на возвратните мечеви, посебно во Украина.

Фиорентина мислам дека нема што да бара, нека се спремаат за наредна сезона.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2015 во 08:06
Годинава во финалето на ЛЕ ќе се сретнат Севиља и Дњепар.

Шпанците беа подобри од Фиорентина и во вториот меч со 0:2, додека Наполи успеа да
загуби во Киев (не играа во Днипропетровск) со 1:0 иако ја имаа иницијативата.

Ништо од двојно италијанско-шпанско финале, како што многумина се надеваа.

Финалето ќе се игра во Варшава на 27. мај.

Изменето од LiDivio - 15.Мај.2015 во 08:08
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2015 во 09:07
Севиља е годинешниов освојувач на ЛЕ.. во финалето го совлада Днипро со 3:2.

Головите ги постигнаа Бака (2) и Криховјак, додека за Днипро стрелци беа Калиниќ и Ротан.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.