IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Изгледот на вашите заби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изгледот на вашите заби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
superboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Добар човек

Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Изгледот на вашите заби
    Испратена: 10.Август.2008 во 16:09
Pls искрено.Мислам дека моите заби се ОК.Тие што не си ги сакаат и се срамат да кажат слоободно нека не одговараат.големо%20гушкање
Работата го краси човекот а мрзата го гнаси.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 22:53
Па стави сликичка со твојата насмевка тогаштрепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 22:56
da mi se dopagaat, i cesto slusam deka imam ubavi zabi голема%20насмевка vaka nesto
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 10:16
mislish vaka?e,  Stvarno ti bile kako 2  niza biseri! изненадување

a,koj ti e zabarot?You live only ONCE!
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 12:28
mene mi se super ko mala piskav koa idev na zabar ali zatoa sea se top hehe
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 23:48
jas redovno si odam na zabar vo denot se mijam 4-5 pati zabi (taka mi prepora4a zabarot) a poradi preteranoto mienje po4naa da mi krvarat nepcata
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 23:57
а да не имаш парадентоза или сл?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:01
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

а да не имаш парадентоза или сл?


се извинувам,а што е тоа??!??
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:01
иди на забар душо
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:03
па кажав дека одам редовно ама за тоа пара..блабла не знам, ама такви ми се непцата шо да праам
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:04
сигурно ти се преосетливи. само полека миј..ако не е болест тоа ти е од увек така. само припази со четкичката. тие лесно и се корнат.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:06
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

сигурно ти се преосетливи. само полека миј..ако не е болест тоа ти е од увек така. само припази со четкичката. тие лесно и се корнат.


хаха..во право си
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 19:01
Ани4ка... не ти се преосетливи тебе забите... не претерувај со толку миење, доволно е два до три пати на ден, ама темелно и нежно, без многу притискање... само треба доволно долго да ги миеш, околу три минути... и користи и забен конец понекогаш, помага во чистењето на меѓузабните простори каде често се таложат наслаги кои се добра основа за бактерии кои предизвикуваат воспаление на непцето, а оттаму и крварење.
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 14:37
pa nemav kako mala,ama zatoa sega mi se ok.barem jas si gi sakamголема%20насмевкаvaka,jas kako mala cicav palceсреќаi tolku si gi iskriviv zabite sto so zatvoreni vilici mozev jazikot da si go protnam niz nivплазење.ama zatoa dobri 4 godini se mavtav so fiksni i mobilni protezi,se se plakaнамигнување.i sega mi se super.a za popravanje,toa redovno si odam.kako mala mnogu se plasev,ama sega cista nemam nikakov problem.treba da se cuvaat zabite,mnogu se vredni za naseto zdravje.pozdravголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.