IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - "ЅВЕЗДЕНИ ПАТЕКИ"
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"ЅВЕЗДЕНИ ПАТЕКИ"

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
Автор
Порака
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 13:26
Gi gleda li nekoj Star trek na Telma???

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 15:56
Ye ye ye ye !!!! Ги обожавам!!! Само најдобри ми се Star Trek - The Next Generation, и Star Trek - Voyager!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 16:02
E druze i na mene ama i ovie posto gi gleam prv pat mi se interesni

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 16:08
Овие и порано ги даваа, на Сител ми се чини, не се баш нај нај, ама добри се!!! Во секој случај ги сакам Стар Трек!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 17:03
Sekoj den 19:30 pred televizorot
Кон врв
Pande Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pande Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 16:39
Koj ne gi gleda ne znae sto propusta, samo uste da naucea da dadat pristoen prevod
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 21:10

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ye ye ye ye !!!! Ги обожавам!!! Само најдобри ми се Star Trek - The Next Generation, и Star Trek - Voyager!!!


И филмовите Star Trek - The Next Generation се добри

А најмногу сакам кога ќе речат worp speed и energize   

Еееее, како ми треба некогаш energize за да стигнам брзо на работа   
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 21:16
Новите не се лоши, само не ми се бендисуваат униформите (ми личат на работнички одела купени од авто пазар )...

А и капетанот некако ми е многу флексибилен за капетан...Некако држењето не му е капетанско... Повеќе за капетан одговара Ти Пол ... нема кај неа трте-мрте
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 00:36
Po glup i dosaden serijal ne sum gledal.

Изменето од perinosi - 19.Мај.2006 во 00:36
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 18:34
Се е ствар на навика!!! Сепак најдобрите моменти Стар Трек си ги имаше со TNG (the next generation), а се останато е само бледа копија, или нешто што сакале да направат!!! Друг добар серијал е и Voyager, ама и тој некако не се прослави баш нај нај!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 16:00
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Се е ствар на навика!!! Сепак најдобрите моменти Стар Трек си ги имаше со TNG (the next generation), а се останато е само бледа копија, или нешто што сакале да направат!!! Друг добар серијал е и Voyager, ама и тој некако не се прослави баш нај нај!!!

    
Незнам, јас израснав со СтарТрек ТОС (1966-1969)и сеуште мислам дека се ненадминати по гледаноста (барем во Германија)
А мојот потпис потекнува баш од таа серија, тоа се зборови на докторот МекКој
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 13:22
naj jakata SF serija.
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2006 во 02:07
Daj kazete kako se vika glumicata Ti Pol so ja glumi vo ovaj najnovio serijal oti epten epten me bendisva.
и то...
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2006 во 14:00
Originally posted by YODA YODA напиша:

   Daj kazete kako se vika glumicata Ti Pol so ja glumi vo ovaj najnovio serijal oti epten epten me bendisva.

    

Jolene Blalock
eve ti link do cela nejzina filmografija
http://www.us.imdb.com/name/nm0086883/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.