IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Градоначалник
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Градоначалник

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516>
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2017 во 10:30
ЌЕ ЈА ШТЕЛУВААТ СОСТОЈБАТА И ОП... ЖИВОТОТ ДОЈДЕ :)

Граѓаните од општина Аеродром соопштија скандалозна инфорација на Фејсбук групата „Аеродром во моето срце“, наведувајќи дека новиот градоначалник на општината издал наредба на своите партиски послушници да прскаат прочистен воздух во мерната станица во општината, со цел да се прикаже нереална состојба за загаденоста на воздухот
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2017 во 10:31
Е ОВА Е ГРАДОНАЧАЛНИК... ПА НЕЛИ ЌЕ ЈА ПОДЕЛИ ПЛАТАТА СО СИТЕ ШТО ЌЕ ДАДАТ ИДЕИ !!!
А во меѓувреме... ко преживи ... причаче... велат нашите комшии.


Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ги повика граѓаните да дадат свои идеи за справување со проблемот со загадувањето. Тој порача дека сите граѓани кои имаат идеи или предлози, можат да ги претстават во понеделник во просториите на Град Скопје, помеѓу 12:30 и 14:30 часот.  На оваа информација објавена на фејсбук страната на Скопје Инфо граѓаните оставија повеќе од 100 коментари во кои велат дека Градоначалникот треба да го реши проблемот, а не да бара идеи.
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2017 во 15:47
pa? 
ubavo ti kazuva chovekot, ako imash (dobra) ideja za toa, ...kazi mu ja,.. a, negova rabota e da ja sprovede vo delo.
 inache, nikoj ne go biva za se, pa i nego, zatoa i bara ....toa shto bara.
Бог да чува!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2017 во 11:40
газење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеење

Многу ти е добар кометарот коцко... 

Ама еве ќе ДАДАМ ЕДЕН ПРЕДЛОГ ДО ДВАЈЦАТА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ И ВО АЕРОДРОМ И НА ГРАД СКОПЈЕ:

АКО НЕ СТЕ ДОРАСНАТИ ДА ГИ РЕШАВАТЕ ПРОБЛЕМИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ ( А СТЕ ЈА ДОБИЛЕ ДОВЕРБАТА ОД НИВ ДЕКА СТЕ СПОСОБНИ ДА ИМ ГО ПОДОБРИТЕ ЖИВОТО), И БАРАТЕ ГЛАСАЧИТЕ ДА ВИ ГИ РЕШАВААТ СИТУАЦИИТЕ... ДАЈТЕ СИ ОСТАВКИ И ОСТАВЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО САМИ ДА СИ СЕ СНАОЃААТ.

Знаеш... ова е како еден тркач, натпреварувач, почнува да трча и им вели на публиката аман носетеме на раце да стигнам побрзо газење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеење РЕЗИЛ!!!
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2017 во 22:21
Има еден назив,и би сакал да тој е вистинскиот за
денешната ситуација.
-Тамаќар!
Али јок у питање е она што и другите го милуваа.
Шо повеќе за у џепче,иако за воља на вистината
па и не баш фалеа коли низ градов.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2018 во 21:28
Го слушам денес Ордановски на јутубено и ми
улетуе линк од Петре ни наш...
Абе градоначалниче нормален си?!Мислам стварно
се ми ти е на број или да ти кажам на која
станица стои автобус за накај Бардовци.Бог да чува!
Ако бидеш добар ќе ти средам и да ја отвориш,станицата
автобуска секако.
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2018 во 19:18
Кога ќе се фрла снег на улициве?
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2018 во 19:48
И така Скопје и малите напори кои ги
даваше да личи на метропола,Петре ги сруши.
Тоа ти е приоритет се бесплатни вожњи со
такси за пијаници.
Парите кои оделе за уличните музичари,ќе
биле пренаменети за некој фестивал.
Кој бе Петре?На Цеца ли?И тие пари
ќе ги добива ко награда оној кој највеќе ќе испие?
Ај ваљда нема да му текне и на јутуб да врши рестрикција на такви видеа,за да знаеме како изгледаат светските градови.

Изменето од Орка - 01.Јуни.2018 во 19:49
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2018 во 23:14
Златен,одбери си некој кмет од било кое село.
И ете ќе ти докажам дека и тој на терен е подобар од тебе!
Ебаве тоа неспособните у ужас го претворивте градот.
Со точак обврските ги завршив за два часа,истата релација
со четири автобуси за четири часа.Петсто метра поминувам
за половина час и тоа трае веќе година!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2018 во 00:25
Originally posted by Орка Орка напиша:

Го слушам денес Ордановски на јутубено и ми
улетуе линк од Петре ни наш...
Абе градоначалниче нормален си?!Мислам стварно
се ми ти е на број или да ти кажам на која
станица стои автобус за накај Бардовци.Бог да чува!
Ако бидеш добар ќе ти средам и да ја отвориш,станицата
автобуска секако.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ШТО ФАТИ - ИСУШИ

Шилегов ја уништи и фонтаната на плоштад Македонија

 намигнување


Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2018 во 14:40
Абе Петре,дај пушти летки!
Да не вртат џабе авиониве,
сетики К*рназ комарци овие некои.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2018 во 12:44
А да му (го) викнеме некој верзиран напомош...на пример Мајстор Коце-то ...се покроце а?
Ем да му (по)каже како тоа се работи , а и да му подзачисти низ амбиентов скопски.
Ако му е од помош друг Коце...ќе може да (си) го пушти да му (од)работи сето она што актуелниов и „избран„ очебијно не го научил досега!?.
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2018 во 19:54
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43611
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2018 во 12:27
Освен ти,не знам шо друго е зелено у Скопјево.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.