IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ги памтите настовниците кои биле добри?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ги памтите настовниците кои биле добри?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
superboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Добар човек

Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали ги памтите настовниците кои биле добри?
    Испратена: 08.Август.2008 во 09:40
Јас да.Мислам дека добрите луѓе не се забораваат лесно. затоа што има многу пријатни моменти со тие луѓе.Ги очекувам вашите мислења.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 09:44
misalm gi pomnam skoro site i od sredno i osnovno ama vo pametenje najveke od se ostanuva eden nastavnik ili nastavnicka
toa e onoj od 1-4 odd tie site gi pomnime голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 09:53
... iako imav sreka da ucam od luge koi so ljubov ja rabotea svojata rabota... i mnogu e teshko da se odvojat najdobrite od dobrite... posebna traga vo mojot zivot...pokraj ucitelot Trajan Korunovski... koj beshe fantasticen ucitel i pedagog...ostavi i nastavnikot po matematika Mirko Micev koj beshe eden golem pedagog...covek koj znaeshe "da gi natera" ucenicite da ja zasakaat matematikata...kako i profesorot Markov od srednoto ekonomsko ucilishte vo Veles... koj na svoj shegobien nacin "ne terashe" da gi citame delata za razrabotka i lektirite... nemu posebno sum mu blagodarna...za toa shto sum deneska... i imam moznost da gi sledam nivnite tragi...zatoa shto imashe golem opus knigi... i za ispitot Detska literatura me spasi bidejki edna kniga ne mozev nikade da ja najdam...a mi beshe za razrabotka... sekoja cest za takvi anonimni-no golemi velikani...
Кон врв
superboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Добар човек

Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 09:59
Многу убави работи содржи форумов.Тоа што го рече Мамамд е навистина паметно.
Работата го краси човекот а мрзата го гнаси.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 10:02
Sredno ucev u Orce i Teglarot - Jovan Ilievski mi predavase matematika.... za dve ocenki ne pominav odlicen vo vtora godina znaci se 4- 5 mi bea ocenite a toj Teglaristeto me ostavi na polaganje!!!!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 00:37
Од основно:
1-4 одд.
Мишкоска Цветанка
- сјаен педагог, иако знаеше со огромна пасија да ни зборува за политиката и комунизмот(времињата беа такви), гледањето на вториот ДНЕВНИК по цртаниот филм беше задолжително бидејќи утредента ги прераскажувавме вестите, така уште во второ одд. научив за УН, САД, СССР, Будимир Лончар тогашниот амбасадор во УН и тн.
Сеуште памтам две големи вистини кои ни ги кажуваше: „Добриот збор челични порти отвора!„ и „Работата човека го краси, а мрзата го гнаси!„.

5-8 одд.
наставникот Борис по историја
- извонреден предавач.

Стојна по македонски јазик
- ја всади во мене љубовта кон македонскиот литературен јазик иако не ми е мајчин ни тајчин(татков) .

класната Цветанка Миткоска и наставник по географија
- невидена пожртвуваност, љубов кон учениците инаку многу досаден предавач.

по физичко Мира
- секогаш ми прогледуваше низ прсти кога не носев опрема, а тоа беше често. Многу љубезна особа.

по хемија(не се сеќавам на името):
- Многу интересен предавач, иако на моменти знаеше да биде непотребно строга(стар ков на педагози)

средно:
професорот по англиски Димитар Тодоровски
- мене многу драга особа, преведувач на многу филмови кои на времето играа на МТВ, но многумина не го сакаа.


професорката по физика и класна Софија Јуруковска
- досаден предавач, сјаен педагог, секогаш подготвена да се најде за помош.

професорот по логика и философија Ферхан Кочан
- сјаен предавач, благороден човек, издаде книга неодамна: ВАЖНО ЈЕ ДА СМО ЉУДИ

и еден куп предавачи од Balassi институтот во Budapest, Унгарија.

Изменето од Majkl - 11.Август.2008 во 00:46
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 10:04
ja edvaj pamtam ,baba mi kao sevikase,голема%20насмевка
a ,ne tamu nekoj,
koj sto ve nerviral nekolku godini
You live only ONCE!
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 21:44
abe nikoj ne se dobri! site krijat po nekoi "losotii" celo vreme ke ti se praj "angel" a onda nozot v grb
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 22:18
Originally posted by superboy superboy напиша:

Јас да.Мислам дека добрите луѓе не се забораваат лесно. затоа што има многу пријатни моменти со тие луѓе.Ги очекувам вашите мислења.
 
Да. Во тек на цело школување имаше можеби само двајца-тројца такви, но секогаш со задоволство се сеќавам на нивсреќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 23:13
gi pamtam ...

ucitelot Blagoja Gjorcevski
nastavnikot Naum Lazarevski, matematika
nastavnickata Radmila Prodanova, makedonski
profesorot Tomislav Manic, istorija


Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 16:27
да ги памтам добрите наставници, некои од нив ми беа инспирација  во животот
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 18:31
Абе за памтење ги памтам, ама искрено никој не ми оставил добар впечаток како личност, а камоли како добар наставник. Онака просечно ок.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 07:54
 
 
    Од прво до четврто....учителот  Драган....од петто до осмо...
    наставничката по хемија  Цветанка....во средно класниот
    Драган...тоа се професори кои што имаа големо влијание
    врз мене...............а еден само еден професор од факултет...
     Димишковски......е само него сакам да не го паметам....
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 20:19
Kako moze da se zaboravi prekrasnata mila i nezna ucitelka /od prvo do cetvrto oddelenie/ Ratka Videvska i nejziniot soprug koj isto bese ucitel sega pocinati-ili nastavnikot vo osmoletka Andon po istorija -pametam na negoviot cas site podzinati go slushavme kako ni raskazuva i so zadovolstvo iako vo godini seuste dobro se drzi -pri sekoe srekavanje gushkanjeto ne ni bega.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.