IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Бумбар и слободата на говорењето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бумбар и слободата на говорењето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака Обратен редослед
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бумбар и слободата на говорењето
    Испратена: 19.Октомври.2011 во 21:42
Mnogu simpatichna voditelka !

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 11:12
Originally posted by orlov orlov напиша:

Navistina kade otide bumbarkata?????Da ne ja smenija ili e zameshana vo nekoja afera slichna na pajazjina???? Pa sega zasluzjeno ide na popraven ne nekolku meseci ili godini.


Нема шанси, Гвујо своите не ги дава.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 11:32
Navistina kade otide bumbarkata?????
Da ne ja smenija ili e zameshana vo nekoja afera slichna na pajazjina???? Pa sega zasluzjeno ide na popraven ne nekolku meseci ili godini.


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 03:07
јас ни бумбар ни таа на алфа како и да се вика емисијата ја гледам
ни па вести гледам ни па политика пратам

нека одат у пиииииип пиииииип

сите политичари лажат
политиката и парите (ако се премногу) го расипуваат човекот


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 12:28
Originally posted by D-Trix D-Trix напиша:

Ако сакате да слушнете мислење на нардоот, а тоа да не е пофалби за Грујо и фамилија за се живо и мртво, гледајте ја емисијата на Нора Шаќири на Алфа. Бумбариве веќе се прочитана работа.
 
Обавезно ќе ја гледам. Едвај чекам да слушнам нешто мудро и паметно од објективни граѓани кои се јавуваат во емисија од партиски необоен ,,новинар,, кој во никој случај не е член на СДС. 
Кон врв
D-Trix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D-Trix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 01:04
Ако сакате да слушнете мислење на нардото, а тоа да не е пофалби за Грујо и фамилија за се живо и мртво, гледајте ја емисијата на Нора Шаќири на Алфа. Бумбариве веќе се прочитана работа.
Кон врв
VaZoLjIN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
господ

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VaZoLjIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 05:46
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!

 

Ако не друго сигурно им ги подмируваат сметките за телефонсмеење

не ја гледам емисијава, предосадна е...не знам веќе колку

време постои Бумбар но време е нешто да променат...ако не сакаат да ја менуваат концепцијата нека ја сменат барем водителкатазабава


Треба да сменат стварно.Бумбар во живо од пред влада :D.Ма нема што да мењаат нека ја затворат паралелно со А1 и двете у канта.Ќе не олабават малце.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 22:41
Originally posted by annaja annaja напиша:

Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!
 
Ако не друго сигурно им ги подмируваат сметките за телефонсмеење
не ја гледам емисијава, предосадна е...не знам веќе колку
време постои Бумбар но време е нешто да променат...ако не сакаат да ја менуваат концепцијата нека ја сменат барем водителкатазабава
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 23:08
Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 15:54
зарем е чудно ако имаме иста тетка...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 14:34
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:


кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...
И чичко Љубе од Велес, па дедо Митре од Кичево, тетка едикоја од Штипнамигнување


остај ја тетка ми, лекарот и ја препорача таа терапија...

Оооо се пардонирамголема%20насмевка мене па ми заличе по гласот на една моја тетка намигнување
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 12:51
Originally posted by annaja annaja напиша:

Има еден што се претставува како Владо Павлов,е он незнам дали воопшто нешто работи ,затоа што секојднево во сите телевизии во сите емисии во живо,во секое време,почнувајќи од утринските програми,па се до вечер во јади бурек. Редовно се јавува,нема утка.Многу е досаден,како расипана плоча е...

а што ако  тоа му е работа ...збунетостизненадувањесе јавува секаде.... и го повторува секаде истото...ако случајно некој пропушти на една тв ке слушне на друга...и има слобода на говорењето....се додека оној што се јавува ,говори онака како што водителот или уредникот мисли ....мене од емисии од овој тип  ми е доста одамнанамигнување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 09:34
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:


кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...
И чичко Љубе од Велес, па дедо Митре од Кичево, тетка едикоја од Штипнамигнување


остај ја тетка ми, лекарот и ја препорача таа терапија...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 02:17
Neznam zoshto ama nekako ubavo mi e sho ne gi poznavam ovie...Mitre , Gjore, Vlado i takvite kako niv.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.