IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што кријат пирамидите во Египет?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што кријат пирамидите во Египет?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 16:05
како што се случило со кралицата Нефертити таја воопшто не била обожавана кралица па затоа била убиена и и биле отстранети делови од нејзиното тело мислејќи дека на тој начин кога ќе отиде кај боговите да не можеле да ја препознаат
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 16:14
Кријат да...мумии,песок,прашина и...посмртните останки
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 19:49
во големата пирамида никогаш не ес пронајдени посмртни останки на фараон.најдена е празна.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 20:33
од каде знаеш што се крие, никој не знае. Ако е така што ли слушал тој Археолог во таја пирамида?какви беа тие звуци,од каде дојдоја во пирамидата???
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 21:19
kojznae sto slusal ..... i dali voopsto slusal ? ... mozebi bil nagluv ? ....... 
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:13
да,... кој гарантира дека тој стварно ги слушнал звуците ?? секој се обидува да привлече внимание на самиот себеси,... па некој се решил и на овој начин,... со тоа што ќе кажува дека слушнал гласови, звуци во пирамида

сепак, се е возможно,... сепак пирамидите стојат дооолго време на Земјата, и тоа е тоа што ги прави толку мистериозни
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:25
се што знам е дека шовекот бил при целосна свест и добро знаел што слушал не верувам дека би правел толкава узбуна само заради една ноќ во пирамидата,а другото што го знам е дека внатре во пирамидата не му работело ништо,никоја од машините што ги носел но само часовникот му работел и не покажувал точно! не ја отворив оваа тема туку така,имам проверени податоци и точно знам што му се случило на човекот,сватете НЕШТО ИМА ВО ПРОКЛЕТИТЕ ПИРАМИДИ!!!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:28
imal li potvrda od lekar deka bil pri celosna svest ? ... nemal !!!! ..... sigurno prethodno ne bil na komisija za lekarsko poradi vadenje vozacka .... znaci , ne samo nagluv tuku mozebi i prislep ..... so slabo osvetluvanje dobro da ne videl i mumii kako igraat oksan ..... slusnal fijukanje na vetrot vo piramidite i se isplasil ... pa posle se pravdal so tamu nekakvi misteriozni zvuci ...... 
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:29
a znaes kako velat ... vo stravot ocite se golemi ..... 
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:33
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

се што знам е дека шовекот бил при целосна свест и добро знаел што слушал не верувам дека би правел толкава узбуна само заради една ноќ во пирамидата,а другото што го знам е дека внатре во пирамидата не му работело ништо,никоја од машините што ги носел но само часовникот му работел и не покажувал точно! не ја отворив оваа тема туку така,имам проверени податоци и точно знам што му се случило на човекот,сватете НЕШТО ИМА ВО ПРОКЛЕТИТЕ ПИРАМИДИ!!!


а, ти да поминеш една ноќ во пирамида ќе излезеш и ќе ја кажеш вистината ??   
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:35
dokolku prezivee .... od strav ...... 
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:37
е ај ок значи јас лажам или не не тој си причинувал дека е во пирамида си сонувал и сонувал дека слуша звуци и после осшол в комшии и му казал дека бил во пирамида!хахахаха
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:38
ma toj samo izmisluval ... da privlece vnimanie ..... razbiras ? ..... 
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 22:39
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

е ај ок значи јас лажам или не не тој си причинувал дека е во пирамида си сонувал и сонувал дека слуша звуци и после осшол в комшии и му казал дека бил во пирамида!хахахаха


аничка,никој не те навреди тебе,... само ги разгледуваме работите од сите страни... треба да ни биде јасно на сите дека живееме во еден свет,... каде што главниот мотив за се',... се парите и славата... ретко некој да прави работи затоа што ужива во тоа

затоа, јас сметам дека е можно човекот и да измислил нешто, колку да ја зачини приказната...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.