IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Крај на Светот!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крај на Светот!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 11:52
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Site sme gosti na ovoj svet....Pa neli e togas....krajot na svetot razlicen za sekogo ....размислувањезбунетост

Многу добро кажано! Сепак на некои нешта можно е да бидеме сведоци сите, макар од далеку.
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 01:18
Vo osnova sum mn golem pesimist,ama sepak mislam za kraj na svetot barem dodeka sme nie nema da ima,lugeto si izmisluvaat se i sesto,nesto slusnale ili ne doslusnale,nesto sakaat da kazat ama ne uspevaat.Sepak znaat deka ke dojde toj den i samo krevaat tenzii...sekako ke dojde ,ama cvrsto stojam na toa deka so i da se sluci,nema taka da ostane,sepak nesto ke se sozdade novo,svetovite se preobrazuvaat.A ako go nema ovoj ,ke ima nekoj drug svet,nesto novo,ama toa nema da bide za brzo vreme...aman te be luge smenete tema....Dovolen kraj e smrtta na sekoj od nas...

Изменето од tante1990 - 22.Јануари.2009 во 01:19
Кон врв
TAMARA_CRESA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TAMARA_CRESA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:11

PRED NEKOJ DEN BEV VO KINO I GO GLEDAV APOKALIPSA 2012 I OD TOJ DEN SI NEMAMMIR VO DUSICKAVA, SAKAM DA ZNAM DALI STVARNO KE SE DESI TOA

Изменето од maria_magdalena - 15.Декември.2009 во 18:08
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:26
......газење%20од%20смеење.... тоа може да се деси на филм...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:29
Светот нема да заврши во 2012
 
ПП:ово прочита ли го во правилата? Основен јазик на форумот е македонскиот и неговите дијалекти, а препорачливо е користење на кирилското писмо и нормална големина на фонт и букви (мали букви), освен во исклучителни ситуации. 






Изменето од емил - 13.Декември.2009 во 11:30
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 13:28
јас имам 100 пати изјавено во повеќе теми дека не верувам во тоа ама еве и овде изјавувам..НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУЧИ АПОКАЛИПСА
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 13:37
Originally posted by TAMARA_CRESA TAMARA_CRESA напиша:


PRED NEKOJ DEN BEV VO KINO I GO GLEDAV APOKALIPSA 2012 I OD TOJ DEN SI NEMAMMIR VO DUSICKAVA, SAKAM DA ZNAM DALI STVARNO KE SE DESI TOA



Кога веќе знаеш дека веќе има ваква тема значи си ги видела нашите ставови во врска со ова, но тебе сепак нешто не ти е јасно и како што самата викаш, сакаш да ти се разјасни убаво ...
... шо тоа тебе не ти е јасно ... повели постави неколку конкретни прашања ... како би можеле да ги дискуираме и со тоа да ти се разјаснат ... вака поставена темата, по мене, е сосема одвишок среќа


Изменето од maria_magdalena - 15.Декември.2009 во 18:09
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 17:50
Дефинитивно има нешто злокобно и заканувачки во сите овие појави кои за тресат Земјата, како и рапидните климатски промени, но не сум сигурна дали верувам во апсолутниот крај.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
remi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај remi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 17:53
хахахахахахаха цреша бе затоа ли ги менуваш дечковците толку често
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 20:46
"Apsoluten kraj" kje ima, toa e neminovno. Ama nema da se sluci za vreme na vaseto bitistvuvanje na planetava, nitu za vremeto na onie koi kje gi stvorite vie... Taka da dzabe samo se zamarate so vakvi razmisluvanja.
Da si ja cuvame i stitime planetava podobro i poubavo, oti druga sega zasega nemame.

Za apokalipsa ne znam, mislam deka covekot e daleku od svojot konecen razvoj, taka da kojzne sto se kje ni tekne vo idnina...
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 20:49
заштити ја планетата земја самоуби се!!!
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 21:03
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

заштити ја планетата земја самоуби се!!!

газење%20од%20смеењеНаброј некои средства за таа работа...Како, каде со што?голема%20насмевкаголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 21:11
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

заштити ја планетата земја самоуби се!!!

газење%20од%20смеењеНаброј некои средства за таа работа...Како, каде со што?голема%20насмевкаголема%20насмевка

тоа го оставам на тебе да помислиш малку..
инаку ако си решен тогаш најлесно е да се самоубиешголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 21:50
Originally posted by remi remi напиша:

хахахахахахаха цреша бе затоа ли ги менуваш дечковците толку често

ne be samo deckovci.... http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20975&KW=&PID=2080465#2080465 ... gleaj... ovaa konk*rencija mi stanuvaплазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.