IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Навистина не ми е јасно?!?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Навистина не ми е јасно?!?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 15:24
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Originally posted by photo-soulz photo-soulz напиша:

toa e jebiga, da go prodadam sega aparatot i da kupam edno 50-tina mali digitalni aparatcinja poso so niv smeelo da se slika :-) hehehe ..

..ne se normalni lugjevo znaci..inaku ova mi zvuci ko onaa ideja parkot da se zarvora posle 23-casot navecer :-)

...zimi sve treba da se organizirame nekoj den onaka cela tajfa so celata mozna oprema i da zastaneme pred prostoriite na grad Skopje i da se utepame od slikanje :) hehe ...i posle da go prodolzime marshot nakaj Parkot ! :)


Ajde u Sabota safari u Gradski Park so cela teska artilerija голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Ima nekoj da mi zajmi Nikkor 1200-1700f/5.6-8 ili Sigma 200-500mm f2.8 ili barem 70-200mm f/2.8Nikkor ili nekoj pogolem (vizuelno) objektiv? ZA DA MOZAM OD VODNO DA GO SLIKAM PARKOT!??! Stoka...


Mislam deka na nikonot moze da se montira closeup-filter za da izigrava makro, i taka e MF.Ke ja doblizi najbliskata tocka na fokus, na samo 10 metri od prednoto staklo ili 13 metri od senzorot! Pa da mozam od doma da si slikam cvekenca vo park so makro.


Изменето од mdeni - 29.Јули.2008 во 15:27
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 15:43
haha pa ovie se ludi bre za nekoja nedela stiga oly-to e-510 od usa pa bas ke se staam pa neka doe cikata da zbori
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:25
jas mislam deka problemot e nekade drugo, i mene ednas mi zabranija, no lugevo imaat fobija od novinari jas barem taka mislam, zatoa baraat dozvoal blalala, no sepak gresat, nie dosta e sto im pravime bezplatna internet reklamacija uste i zabrani da ni davaat mislam deka toa nema nikakva smisla, no toa e toa ;)
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:58
vidis stvarno ova so novinarive taka ednas so tatko mi na zeleznicka koa slikavme dzandari ni dojdoa i nesto od koj vesnik ste ono ovo i koa vidoa deka amaterski ne ostaja na raat
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 16:59
Imase eden decko pred telekom zgradata, slikase nesto... i dojde tip da go iskara, demek nemozelo. Koga pocna da se rasprava, "zasto!?", "ne se trgam!". I toa cuvarot, "zabraneto e slikanje". Deckoto "Abe ajde, kaj pisuva?". I taka prodolzi raspravata.
Trgna da si odi deckoto, se trgna i cuvarot. Vo megjuvreme si namesti setinzi na kamerata odejki, se vrati (cuvarot go vide i trgna pak nakaj nego), si iznaslika dodeka dojde cuvarot na edno 5 metri i si otide.
:D Bas mi se dopagjaat takvi luge. Sekoja cest! Jas bi go napravil _Istoto_.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 17:23
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Ajde u Sabota safari u Gradski Park so cela teska artilerija голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Dali ste za Safari?


ako sum vo Sk. OBAVEZNO!

so 'niv' samo taka moze!


Изменето од KoKi - 29.Јули.2008 во 17:24
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 17:26
safarito vo park e do sega edinstvena konstruktivna ideja em "vidlivost" mozda isto tolku golema kako i izlozbata na otvoreno, steta sto planiram da ne bidam vo skp vo sabota,
dobro bi bilo da se odi pred sobranie na grad Skopje prethodno i da se ishtraka po pola kartica

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 18:36
od park ke se vratime samo so kartici puni so sliki od nas...ama ako :)
Vreme e da ni gi fati sonce aparatite malce
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 18:37
jas mislam deka treba da napravime nesto vo znak na protest, ubava ideja e da otideme pred  zgradite na opstina skopje, ili pak taka grupno vo park pa da vidime togas dali ke ni kazat NE MOZE :)))) koga ke ne vidat 30-40 dushi  hehe
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
lee.anna.loo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lee.anna.loo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 18:49
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Dali ste za Safari?


count me in
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 23:21
Momci, koga nekoj ke vi pobara dozvola za slikanje, objasnete mu deka ste clen na FK Fotografika, koj ima sorabotka so trifun i co, frcnete mu so clenska karta pred nos, und game over. Ako nemate so vas clenska, zaclenete se. Vo sprotivno, objasnete mu deka e vo red, i deka imate dogovor so gradot za slikanje na javni povrsini i tolku. Pa valda mozete da stutuljate eden cikica koj ne znae da razlikuva novinar od fotoreporter od nas...
Inaku, zasto u sabota, aj utre popladne...
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 23:22
mislam i sabota e ok, ama planiram ohrid. T.e.: koj e za safari petok-nedela ohrid? So sator?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 01:20
Aj utre popladne, daj neka se izjasnat.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 03:38
Дечки, ај ова сафариво да го одложиме за 10 Август ... од утре сум во Охрид и не сакам да прошуштам ваков хепенинг
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.