IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Навистина не ми е јасно?!?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Навистина не ми е јасно?!?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Навистина не ми е јасно?!?!
    Испратена: 29.Јули.2008 во 13:13
Врз основа на кој закон, би можел некој да забрани фотографирање во Градскиот парк?

Имено, како што стојат работите, во Градскиот парк во Скопје, не смеете да извадите ДСЛР апарат и да фотографирате. Не дај боже да имате со себе и статив ... или некој објектив плус во торбичката!

Би сакал некој да ми објасни, врз основа на што ми е ускратено правото да фотографирам-аматерски, јавни површини кои немаат никаков стратешки значај.
Ајде, можеби ќе ми биде полесно, ако има некаква основа.

Ја разбирам, иако ме мачи, забраната за движење по планините. Голем проблем  ни се пожарите во летниот период.
Би било убаво додуша, ако знае некој, да кажете каде се вадат тоа дозволите за движење по планините голема%20насмевка

Вака, како што се поставени работите, оние кои се заинтересирани за сликање пејсажи се ставени во незавидна положба.
Практично, секој пејсаж кој сакате да го сликате, ќе морате да го `украдете`.
Навистина тешко и неразбирливо тага
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:15
Od kade sega ova?
Ti zabranile da slikas ili...?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:28
ako ima tabla
so preskrtano staro fotoaparatce
nemois
ako nema tabla
nema sila koja moze da ti zabrani
osim ako nema teskasi gorili koi kje ti ja skrsat tikvata

sila boga ne moi голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:32
...tikvata ke ja prezalime nekako ama stakloto..?

Изменето од fichot - 29.Јули.2008 во 13:32
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:38
?????????????????????????????????????????????????????????
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:41
Јас сега се враќам од парк. И што да видам? Дискусија... А од кај тоа дека не смеело? Какооо? ШПЃ (wth)?
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 13:46
Rabotata e jas sabajlevo bev vo park, so stativ, oprema, bla bla bla, i mi dojde eden cicica, cuvar vo parkot i mi bara dozvola za fotografiranje vo park, znaci smeelo da se fotografira familija, so idioti, no za so poseriozna oprema treba dozvola od Grad Skopje.
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 14:00
И што направи ти? Или што ќе ти направи тој ако продолжиш? Или ако отидеш малце понатака, за да не те гледа додека правиш што сакаш? А да дојде навечер да види што се случува во паркот, и дали треба дозвола за да се праиш дрво пијан како коњ, или да се бодеш и да „леташ“, за после тоа секое сабајле да има по два вагона лименки, кеси, мали пластични кесиња (погоди што растително имало внатре),чаши (пластични), шишиња, картони, хартии (од јадења), шприцови, кондоми да не речам... (!!!)_НЕГО_(!!!) _АЈДЕ_!!!!! Удри каде што можеш, не каде што треба. Браво за тој што го смислил ова, камион да го згази и магаре да го силува.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 14:15
bash WTF?!
Кон врв
photo-soulz Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај photo-soulz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 14:47
toa e jebiga, da go prodadam sega aparatot i da kupam edno 50-tina mali digitalni aparatcinja poso so niv smeelo da se slika :-) hehehe ..

..ne se normalni lugjevo znaci..inaku ova mi zvuci ko onaa ideja parkot da se zarvora posle 23-casot navecer :-)

...zimi sve treba da se organizirame nekoj den onaka cela tajfa so celata mozna oprema i da zastaneme pred prostoriite na grad Skopje i da se utepame od slikanje :) hehe ...i posle da go prodolzime marshot nakaj Parkot ! :)

Изменето од photo-soulz - 29.Јули.2008 во 14:47
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 14:49
Originally posted by photo-soulz photo-soulz напиша:

toa e jebiga, da go prodadam sega aparatot i da kupam edno 50-tina mali digitalni aparatcinja poso so niv smeelo da se slika :-) hehehe ..

..ne se normalni lugjevo znaci..inaku ova mi zvuci ko onaa ideja parkot da se zarvora posle 23-casot navecer :-)

...zimi sve treba da se organizirame nekoj den onaka cela tajfa so celata mozna oprema i da zastaneme pred prostoriite na grad Skopje i da se utepame od slikanje :) hehe ...i posle da go prodolzime marshot nakaj Parkot ! :)


Dobra ideja голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 15:17
Originally posted by photo-soulz photo-soulz напиша:

toa e jebiga, da go prodadam sega aparatot i da kupam edno 50-tina mali digitalni aparatcinja poso so niv smeelo da se slika :-) hehehe ..

..ne se normalni lugjevo znaci..inaku ova mi zvuci ko onaa ideja parkot da se zarvora posle 23-casot navecer :-)

...zimi sve treba da se organizirame nekoj den onaka cela tajfa so celata mozna oprema i da zastaneme pred prostoriite na grad Skopje i da se utepame od slikanje :) hehe ...i posle da go prodolzime marshot nakaj Parkot ! :)


Ajde u Sabota safari u Gradski Park so cela teska artilerija голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
photo-soulz Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај photo-soulz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 15:19
abe Trifun ke iskoci so BMW-to ke ne gazi :) hehehe
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 15:21
Dali ste za Safari?
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.