IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kupuvanje od Amazon.com
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kupuvanje od Amazon.com

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
pekisix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pekisix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kupuvanje od Amazon.com
    Испратена: 28.Јули.2008 во 19:37
Dali nekoj ima iskustvo so kupuvanje na foto oprema ili dr. od amazon.com ?





Изменето од pekisix - 28.Јули.2008 во 20:11
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 21:56
Не знам дали ќе ти помогне, ама кога сакав да купам книга и игрица за плејстејшн, ми рече дека не испорачуваат во Македонија. Претпоставувам дека е исто и за фотоопрема.
Може некој има повеќе инфо.

Поздрав
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 22:01
amazon prakja za makedonija .......
se zavisi kako ke ja kreiras narackata
jas rabotam vo UPS i sekoj den stigaat pratki od amazon

> pekisix , ako nemozes da naracas foto oprema od amazon probaj od http://www.bhphotovideo.com/

pozdrav
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 00:19
Ок. Моја грешка. 
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
pekisix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pekisix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 03:22
TafTabiT, rabotata e toj objektiv so sakam da go naracam go nema na bhphotovideo, a na amazon go ima. Jas znaev eden poznanik tuka vo Bt so ima poracvano aparat od amazon ama nemoza da go najdam i da mi kazi so kako e rabotata pa zatoa se obtaiv na frumov.  TafTabiT eve ti msn peki_six@hotmail.com pa ako ne ti e problem, ako mozis da mi objasnis kako odat tie raboti oti nemam dosega poracuvano nisto od net.

Fala odnapred

Pozdrav, Petar
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 11:06
Шо објектив ли ќе беше тоа..? :-D Кажи кој е, мож некој продава таков или ќе те упати негде поблиску кај што има..
Кон врв
pekisix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pekisix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 17:50
Sigma 50mm 1.4 HSM DG EX
Кон врв
pekisix Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pekisix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 18:08
A dali nekoj ima kupivano od www.bhphotovideo.com? Bidejki sakam da zemam i blic a glledam deka SB 800 e 314 dolari mi izgleda prifatlivo. E sega ako znae nekoj ako saka neka mi objasni kako odi procedurata za poracuvanje i kakva kartica treba da se ima oti jas vrska nemam голема%20насмевка i kolku bi platil carina za ova?

Fala
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 00:06
Originally posted by pekisix pekisix напиша:





   <a name="1232926"></a>
   TafTabiT, rabotata e toj objektiv so sakam da go naracam go nema na bhphotovideo, a na amazon go ima. Jas znaev eden poznanik tuka vo Bt so ima poracvano aparat od amazon ama nemoza da go najdam i da mi kazi so kako e rabotata pa zatoa se obtaiv na frumov. TafTabiT eve ti msn peki_six@hotmail.com pa ako ne ti e problem, ako mozis da mi objasnis kako odat tie raboti oti nemam dosega poracuvano nisto od net.Fala odnapredPozdrav, Petar



druze ne koristam msn malce me nervira :))
ako sakas i imas skype ja sum skoro 24 sata on line
skype name , goce.simjanovski , pa ke se cueme ke ti kazam kako idat rabotite :))
pozdrav
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
mobicom Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mobicom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 01:37
Zdravo, ova e moe prvo javuvanje tuka pa pozdrav do site vas.
Dojde vreme da ovie dslr aparati bidat dostapni i za nas koi ce gi koristime samo za domasna upotreba
Vaka, znam deka temava e malku zastarena ama mozebi ce pomogne nekomu.
Jas si naracav od www.bhphotovideo.com oprema i mozam da kazam deka se profesionalni maximum. Si placav so devizna debitna visa karticka od prokredit banka a robata bese adresirana na adresa do mojata familija vo USA so UPS. Nema nikakvi problemi, mojata familija samo ja prevzemase robata i mi ja ispratija vo MK.
Od www.amazon.com ne uspeav da naracam deka vo nivnata registracija ne bara da se vnese kodot (trite brojki od pozadi) od kreditnata i najverojatno ne mozeja da naplatat od nea.
Od oprema zemav canon 40d,17-55mm f2.8(me izgore po dzep),filtri 77mm od b+w multicoated uv i c.polariser (i tie ne se eftini),blic 580 II...itd
Dobro za start neli?    e sega koj ce prodava ova se i da odam na 5d komandant mark II

Pozdrav.

Изменето од mobicom - 24.Септември.2008 во 01:41
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 02:06
hehe, ne preteruvaj... ama ako se resis za 5D mkII, se prijavuvam da go "testiram" смеење

Originally posted by mobicom mobicom напиша:

...
mojata familija samo ja prevzemase robata i mi ja ispratija vo MK.
...


ova me zbuni... ti ja donesoa oni do tuka, ili ja ispratile nekako? (kako?)


Изменето од KoKi - 24.Септември.2008 во 02:06
Кон врв
mobicom Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mobicom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 02:38
Po ludje/prijateli koi dojdoja letovo vo MK mi ja pratija opremata, normalno bez opakovki i najloni po opremata

Za 5D mkII samo spomnuvam doma onaka od okolu, inace i za ova do sega me napravija nenormalen ce dobijem razvod . Nekako sum se ubedil da ako kupuvam nesto kupi go dobroto ili najdobroto za da ne kupuvam dva pati ista stvar, normalno vo rang na moite moznosti

Pozdrav.

Изменето од mobicom - 24.Септември.2008 во 02:40
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 09:01
Heh, kako i site zeneti i ti imas odredeni problemi so WAF намигнување
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 10:22
Jas kupuvam redovno (najcesto knigi). Imaat odlicen odnos kon potrosuvacite. Najdobro od se' : vo slucaj na spor, Amazon se zalozuva za razresuvanje na istiot (ne si prepusten na milost i nemilost na prodavacot, kako kaj ebay na pr.)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,937 секунди.