IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Емо и готик во илегала
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Емо и готик во илегала

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 16:36
ne se srceparatelni pesni, tuku pesni za faci plitki vo dusataзамисленост
Uste ednas vi vikam...generacijo, oprajte se! Zemete pijajte i pusete (cigari ili ...црвенеење), sedete do 4 sabajle po parkoj i kafici samo nemojte da se prajte maloumni. Ako nekoi iskompleksirani , nervno oboleni "majmuni" sto nikoj ne gi e*al 2% si gi isekle venite ne mora da znaci deka i vie treba da gi sledite taka da naprajte.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 20:34
Oni mislat venite zaebancija se...голема%20насмевка
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 11:34
Баш е супер дрес-кодот и на Емото (многу шишки сепак) и на Готикот.
Креативен е и изобилува со доста фантазија.
Тоа ако си облечен меинстрим значи Бритни и Кристина, Џастин и Пи Диди(читај трендовски )  не те прави ништо понормален.
Сепак мислам дека одредена култура е привилегија на одредени старосни групи а начинот на облекување и стајлинг(пирсови, тетовази сл) треба да е прилагоден во средината во која се делува (училиште, факс, институција, раб.место)
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 12:08
abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 14:54
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat

прв пат слушам...изненадување
добро е научив нешто ново денес од форум
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 20:43
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Oni mislat venite zaebancija se...голема%20насмевка
абе ќути, не учеле биологија
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 20:45
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Баш е супер дрес-кодот и на Емото (многу шишки сепак) и на Готикот.
Креативен е и изобилува со доста фантазија.
Тоа ако си облечен меинстрим значи Бритни и Кристина, Џастин и Пи Диди(читај трендовски )  не те прави ништо понормален.
Сепак мислам дека одредена култура е привилегија на одредени старосни групи а начинот на облекување и стајлинг(пирсови, тетовази сл) треба да е прилагоден во средината во која се делува (училиште, факс, институција, раб.место)
глеј, јас го мразам трендовсското до даска, но овие емови готови и други видови суштества не се во ред, и што со тој стил? „Глејте ме колку сум црн!, уууууу задоволен сум што привлекувам толку внимание“
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 20:46
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat
еднаш читав дека бесењето било најлесен начин да се самоубиеш, абе кој болен ум ги пишува тие работи?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 21:43
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat
еднаш читав дека бесењето било најлесен начин да се самоубиеш, абе кој болен ум ги пишува тие работи?


сеа знам дека не сум најболен,...голема%20насмевка
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 21:46
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat


до таму стигнале
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 21:47
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

abe imaat izdadeno priracnik za samoubistvo.nacini za da ne mozi da mu gi sostavat nikako venite ko ke gi secat


до таму стигнале


има со мене некој шо учат маа ги тај филм, ја појма неам шо и е на лугето, до сеа само тоа не сум бил...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
таа една досега има пробувано пробувано ама познава се само дека тоа е за да оставе впечаток, ако е толку јака шо не ги прешчела саалм..
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 13:03
Не е до музиката...до психата е.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 14:22
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Баш е супер дрес-кодот и на Емото (многу шишки сепак) и на Готикот.
Креативен е и изобилува со доста фантазија.
Тоа ако си облечен меинстрим значи Бритни и Кристина, Џастин и Пи Диди(читај трендовски )  не те прави ништо понормален.
Сепак мислам дека одредена култура е привилегија на одредени старосни групи а начинот на облекување и стајлинг(пирсови, тетовази сл) треба да е прилагоден во средината во која се делува (училиште, факс, институција, раб.место)
глеј, јас го мразам трендовсското до даска, но овие емови готови и други видови суштества не се во ред, и што со тој стил? „Глејте ме колку сум црн!, уууууу задоволен сум што привлекувам толку внимание“
 
 
Пораката која ја испраќаат преку облеката може е одбивна за поголемиот број луѓе кој не го делат нивниот вкус за стајлинг и нивната идеологија, но од модна гледна точка мене ми се исклучително привлечни. Сите модни додатоци на нив накит, торби, ланци, каиши, кроеви, фризури си имаат посебно место во модната индустрија.
Потсети се само на глам имиџот на Панкот од 70-тите и 80-тите Забеган, колку раскошни беа тие само, како папагали...некои им се смееја, некои ги избегаваа...и што? За да стигне еден ден Ријана поп ѕвездичка да носи иста таква коса, па дури и да сака да изгледа језиво во еден од спотовите како самиот гробар Мерилин Менсон и да можат некои секојдневни фаци без „идентитет„ да го промовираат сличиот имиџ. Тоа е шема сегаплазење
Децата што си имаат проблеми со мозокот е друга проблематика, гардеробата е во голема мера одраз на внатрешноста ама конкретно за дрес-кодот како што кажав ми се допаѓа тој тип нападна гардероба и она што би се нарекло „making a statement for yourself" и ако умееш да се издвоиш од масата, зошто да не? На кој начин го прават тоа Емовците е повеќе од патетично (пак засебна проблематика)
Мене поодвратни ми се вулграни кратки сукњи кои никој не ги зима за зло,отколку црнилото во кое сакаат да се обвиткаат некоитрепкање


Изменето од GlenKlouz - 08.Ноември.2009 во 14:23
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 16:08
абе глен си видела како изгледаат некои готови низ светов? фала богу кај нас не ги има до толку
друга е културата на панкот, металот и рокот, а друго се овие чудни суштества, но ти ја разбирам поентата
работата е што било која од овие култури со текот на времето се злоупотребува само колку да се измисли нешто ново и „интересно“

еве кога сме веќе кај панкот, приметуваш ли разлика од The Ramones до панкерите од девеесетите?
едно е кожна јакна, фармерки, старки или мартинка, а друго е некои вселенски фризури, железа кои висат на кожата, повеќе шминка од гејшите и египјаните заедно, и тоа некои шкртаници по целата кожа

тоа што некоја денешна риана носи килерка е резултат на злоупотребата која ја спомнав, па затоа и емото го сметам за злоупотреба на неговите претходници, нешто со сила измислено за да се промени монотонијата на претходните години

а голем проблем е што поентата на музиката и движењето на дваесетиот век се повеќе се губи со тие „измислици“, се повеќе води до тоа младите погрешно да го разбираат остатокот од светот, кој е исполнет со многу повеќе содржини
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,238 секунди.