IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Емо и готик во илегала
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Емо и готик во илегала

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:30
muzika kako muzika ne treba nishto da se zabrani zashto muzikata moze da ima vlijanie samo na tvojot izgleda a dodeke emo kako svakanje i nacin na ziveenje e mnogu pogreshen zashto deca od po 14,15 godini se razocarani od zivotot od ljubovta od drugarite od se a ushte ne znaat shto e zivot i ne se socile so nikakov problem osven dobivanje korpa ili karanje so drugar i drugara tuka go gledam problemot kaj emo nacinot na zivot a ne kaj muzikata
faster then light :D
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 11:54
Глупости... да забранат одреден вид музика затоа што некој е влезен во филм, т.е е психички лабилен... цццц.....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 12:02
Искрено мене и донекаде ми се еу право. Децана почнаа да се самоубиваат на вакви песни и да влагат у филмови.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 12:23
Ама тоа се случува затоа што се психички нестабилни... мислам дека тоа не е толку заради самата музика, колку заради денешниот начин на живот, воопшто, а музиката можеби и придонесува за тоа. Само тоа зависи од тебе како ќе ја сфатиш... и јас слушам готик рок, не цело време додуша, ама слушам... и тоа ми е начин да се опуштам, а не да ми всадува во глава луди идеи...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 01:34
донекаде и ве разбирам, еднаш се изнервирав на еден натпревар меѓу бендови
човече, обезбедувањево само металците ги проверуваше, и според нив значи ако имам долга коса и све друго од рокерска опрема, значи дека носам нешто хазардно за околината со мене збунетост
ај ти се молам, како може копиљак ко мене да повреди некого
ме фрустрира како те ставаат на тапет за некои вакви глупости
а за емовциве веќе си имам оставено коментарголема%20насмевка


Изменето од zabegan - 17.Август.2008 во 01:34
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 01:38
Не ставам никој на тапет, ама друже премногу младинава потпаѓа..јас не знам што карактери ке да беа...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 02:42
искрено, да ме затворите во во соба и цел ден да ми дадете да слушам емо, ќе успеам и со лажица да се убијам, самата музика ме тера у депресија
бендовиве што да ти кажам, сите се у стилот, види ме види ме,ја сум хард кор, сега сум напизден и ќе потепам се пред себе, и за пет секунди почнуваат да цмиздрат за некои проблеми кои уствари и не постојат, па ќе фатат нешто да се дерат ко деца на кои не им купиле играчка што ја сакале
уствари цело време не можеш да ги разбереш за што се жалат
и како ваквото понашање да не те натера да се утепаш збунетост

можда ептен ја извреѓав музикава, ама тоа е моето мислење
ипак зависи од карактер на особата која слуша такви ствари, можеби не е она кривецот, али ваквата музика можно е да натера на самоубиство некој што бил и претходно во депресија и само да ја охрабрува истата
но сепак, има нормални и прибрани луѓе, на пр, IQ, колку  што разбрав  она си слуша вакви работи и фала богу никако не и наштетиле
на некој начин и ги жалам децава што без некоја голема причина сакаат да се  утепаат кога е цел живот пред нив, мислам ти се молам, ја сега ќе бев мртов, ако за секоја лоша случка во животот сакав да се самоубијам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 02:46
da be,eve ja na primer slusham muzika so depresivni tekstovi, ama uopshte ne sum depresivna i ne planiram da se utepuvam

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
MilaKaulitzHighmore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MilaKaulitzHighmore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 22:04
ccc bozeeee
i kaj mene u skolo neso decava furaat emo stil
ali da bese samo do stilot..
demek nemalo ubav zivot pa se sechat i slusaat srcepatelni pesni..
offf bozee..
svasta
Кон врв
LSD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 15:48
Toa u rusija sto se vovelo mora i kaj nas pod hitno.Toa se obicni gluposti emo i drugi takvi srana.
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 05:54
ако стварно некој мисли дека музиката има било каква врска со нечие самоубиство, нека земе да ги преслуша албумите од Pink Floyd

- The Piper at the gates of dawn
- Ummagumma


двајца типови во раните 70ти се фрлиле од 8 спрат после преслушувањето на овој вториов албум. Ај пинк флојд да ги забраниме...
Ај сите хипи бендови од 60тите да ги обвиниме за смртта на повеќе од 35.000 луѓе навлечени на ацид и хероин во само 3 сојузни држави во америка ...


глупости човече...
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 22:09
vidi ja ovaa VIDI JA OVAA !!!booog daa cuuuvaa!emo girl   http://www.documentingreality.com/forum/f10/some-emo-girl-needs-serious-help-11192/
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 12:17
Hahahaha, gluposti!!! Jas znaci sto gi slusam HIM, Evanescence, Nightwish i Within Temptation treba da zemam sega zilet i da secam veni neli? Nema vrska toa. Ubavo si kaza covekot: ``Ako nekoj si gi ima bubackite vo glava kakva muzika i da slusa - ke se samoubie ako mu e do toa``Moze navistina so nekoi tekstovi od pesnite da se poisovetuvas od svojot zivot ama pa do tolku. Sto sega, ako gi slusam GNR i Aerosmith treba da pocnam da se drogiram kako sto zborat za Aerosmith deka e najizdrogiranata grupa na svet sto postoi? Gluposti. Ama pa do tolku da ima vlijanie muzikata...
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 06:44
Originally posted by MilaKaulitzHighmore MilaKaulitzHighmore напиша:

ccc bozeeee
i kaj mene u skolo neso decava furaat emo stil
ali da bese samo do stilot..
demek nemalo ubav zivot pa se sechat i slusaat srcepatelni pesni..
offf bozee..
svasta


MKH man neli svakjash deka imash nesho takov slichen avatar be brat...намигнување

Peace...мир
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.