IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Помош  !! Проблем со техника
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Проблем со техника

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 17:26
Ми треба USB модем за мобилен интернет на при пејд картичка,каде може да купи и по која цена?


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 17:33
Јас го земав од ONE 2500 денари. 
Во T-Mobile не знам колку е. 

Всушност можеш да го купиш само од онаму каде што ќе имаш сим картичка. Не можеш од Т -моб на One и обратно.

Има и ВИП.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 17:38
Мислиш дека има разлика во цена зависно од кој провајдер купуваш?


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 17:45
Вака...

На ONE ако сакаш со при пејд број цената на USB модемот е 2500. Ако земеш на пост пејд на 24 месеци, не го плаќаш модемот. 
Цената на 1GB е 400 денари, на 4GBе 600 денари и на  8GB е 1100.

На VIP не знам колку е само модем, ама на пост пејд 1GB ти е 390 денари и модемот ќе те чини 999 денари, 3GB се 590 денари и модемот не го плаќап, а  6GB се 890 денари и пак модемот не се плаќа.

На T- Mobile не знам.


Дали има разлика ќе утврдиш кога ќе одиш во ГТЦ кај вас и поминеш во сите 3 салони еден до другнамигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:10
Е  фала ти многу Санти што ми ги ''поштеди ''нозете.
Утре здравје од салон во салон ,па ќе видиме која е  најдобра понуда за при пејд,не сакам тоа да иде на мојот пост пејд број,демек да имам увид во трошењето кога сум  вон работа,кога не сум дома итн.


Изменето од Renatax - 02.Март.2012 во 18:11
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:14
Знам дека не ти ги поштедив, ама ми текна дека ви беа таму сите наредени под конец. И во Рамстор истосмеење

Не оди на твојот пост пејд број, ти даваат друг за кој потпишуваш договор.

Ама во секој случај кога би земал пак, би земал од ONE и тоа при пејд (како сега).
Инаку си имаш мерач за тоа колку си потрошила. Кога го конектираш има прозорче (сино) кое ти кажува колку си потрошила до тогаш. 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:27
Аха,ете уште една  многу битна информација,на тоа со мерачот мислев,не за оние салони наредени во Рамстор за нив знаев.смеење
Денес еден час вртев на телефон да прашам од дома и замисли никој не ми одговори,јас да бев на нивно место ќе ме заинтригираше која е таа досадна муштерика што неуморно ѕвони чел час на телефон.голема насмевка


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:31
Немаат милост тиенамигнување

Може си ѕвонела на погрешен бројгазење од смеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:37
Хахахаха...е да  де,ако ми дала погрешен број таа од информации и башка зарем од трите салони ми дала погрешни броеви?!
Е ќе види таа утре кого зеза.смеење

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:39
Па не ѕвони во салоните. Во контакт центритенамигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:42
Е прво со нив почнав,ми рекоа обратете се во продажните салони за подетални информации.

А од салоните не добив никакви на телефон...ништо ќе мора да се оди лично.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 20:19
Некој да ми помогне ако може, мислам ако знае - имам ЛЦД теелвизор, и на екранот од пред 1 месец ми се појавија 2 паралени вертикални линии на растојание од 1 см, и кога работи телевизорот и ектанот е црн - линиите се бели, кога има некоја светла слика - линиите не се приметуваат. Дали екранот е расипан, може ли да се поправа????????? Или нема чаре?
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:13
Значи - открив што му фали на мојот тв. Не се поправа, панелот не е во ред.

Изменето од reuma - 15.Октомври.2013 во 22:13
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:17
Јас ќе ти викав да одиш и да си средиш додека ти трае гаранцијата. 
При тоа запази неколку работи!!!
Земи потврда дека си го оставил/а тв во сервисот со датум, печат итн.
Види на гаранцијата за колку дена треба да ти поправат према пишаното (ме мрзи да ја барам гаранцијата од мојот сега) и следниот ден кога истекува рокот оди во сервис и барај си го телевизорот. 
Јас со Видео Дата имав проблеми и затоа те советувам.
Можеш да бараш нов ТВ доколку не ти го сервисираат во одредениот рок кој што е назначен на гарантниот лист. И не отстапувај, кажи им дека ќе пријавиш во здружението за заштита на потрошувачи и сите останати нареди им ги. 
И само упорно!!!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.