IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 100>
Автор
Порака
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е Груевски?
    Испратена: 20.Јули.2008 во 12:41
Sporte vesnikot "gazetashqiptare" i   gerckiot "Zougla.gr"
Gruevski e ima gercka geneza

 

negoviot dedo (Nikolas Gruios)  e roden vo seloto  Ahladhas vo Follorines

toj bil pogoden italijanko-gercka vojna vo 11 desembri 1940 godina

i umrel podocna

 

znaci vo gercija toj e gercki hero

 

ne znam dali znaete za ova vest

 Изменето од moira - 20.Јули.2008 во 13:13
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 13:10
Јас за ова видов на вестите в чера-ама мислам дека е грчка пропаганда-не ми се верува да е вистина.
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 16:43
 Red`Black , и да е точно тоа што си го прочитал, во случајов не менува ништо од причина што не е во прашање Груевски. Во прашање е македонија и нејзиното име, како и проблмот со бегалците и нивните имоти во Грција. Тоа што Гуевски- односно неговите предци се дел од тие настани е само случајност. 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
stereo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stereo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 18:47
gruevski e kako site drugi
ili bugarin,ili srbin ,ili od grcija
drugo ne moze da bide
mene mi e zal za ovie drugite koi mu veruvaat
iskreno,mislev deka ima vrska nesto so tie od pirin no ovoj bil od tie od jug
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 20:45
Gruevski e Makedonec i ke si ostane
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 21:01
Originally posted by mileg mileg напиша:

Gruevski e Makedonec i ke si ostaneСо полно право. Исправно кажуваш. Бар во своите заложби за името не се залага за БЈРМ туку децидно, чисто, гласно и јасно кажува дечкото: Репиублика Македонија.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2008 во 23:28
Originally posted by orlov orlov напиша:

 Red`Black , и да е точно тоа што си го прочитал, во случајов не менува ништо од причина што не е во прашање Груевски. Во прашање е македонија и нејзиното име, како и проблмот со бегалците и нивните имоти во Грција. Тоа што Гуевски- односно неговите предци се дел од тие настани е само случајност. 
 
dali sum pisal nesto za tie drugi ?
 
jas sum cital i vestom mi bese interesen i go donesov tuka da gledam dali nekoj znae nesto povece
 
cao
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 11:22
Ако добро разбрав, не е роден во Грција, туку во Егејска Македонија, а тоа значи во МАКЕДОНИЈА. (Мислам за стариот Никола).
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 11:27
posle 1913 site iminja se grcizirani...taka i na negovo semejstvo
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 11:31
Најважно е како се чувствова сегашниот Никола. Не е важно неговото потекло.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
jas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 12:05
Originally posted by Паланчански Паланчански напиша:

Најважно е како се чувствова сегашниот Никола. Не е важно неговото потекло.

се чуствува исто како и неговиот ментор ВОЈВОДАТА ЉУБЧО
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 12:12
jas mislam deka treba da se gordeeme so Gruevski, sepak e vnuk na eden heroj, plus go drzi negovoto ime
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 12:31
Taka e treba da se gordeeme a e kako sto go napagaat tie komunjarite
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 13:28
Originally posted by mileg mileg напиша:

Gruevski e Makedonec i ke si ostane
-- A pred nekolku godini i za Lupco Georgievski rekovte deka e makedonec ama ispadna bugarin sosema obratno...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.