IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е нормално да се биде девица после 18та год.?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е нормално да се биде девица после 18та год.?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака Обратен редослед
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 19:46
Glenn сакаш да кажеш дека не е нормално?изненадување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 19:42
Ја би препорачала за тие запечените и во тегла туршија да си ги стават, да стаса подобро, да созрее
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 17:29
ma ,...chuvajte si ja "opnata",...shto duze,...to bolje!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 17:12
„милувам“ со прст да ги покажувам тие чупина што се „онаквоеле“ со 10 (макар и 5 да се...) души а уште се деца од по 16-17 години не

Има некое правило за кога да се „онадиш“ лизбунетост Па дајте бре мајко му....
не е тоа љубов, тоа е к*рвање ако немаш права особа и ако сето тоа го правиш само за да задоволиш моментални сексуални нагони...
ма дајте бре...   ненене

еве од „маченцево“ (плазење)  над мене муабетот последниот... и мене баш ме интересира, ако успее некој да ми одговори ве молам....

ги пали помислата дека се со к*рва ли?нененененененененене
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2010 во 23:35
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
кога и да го прочитам насловов ми доаѓа да се смеам...

нешто не ми е јасно....зошто на некоја девојка и е поубаво до 18 години да легне со 10 машки...машките (исто како и женските) истражуваат по малку....па подобро е да знаат дека те легнал кој стигнал пред нив или....збунетост
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 14:59
ма не е тоа воопшто нормално!
затоа, елате ваму .......да ве нормализирам, тие што престасале веќе , нормално .

Изменето од abnormalen - 18.Февруари.2010 во 14:59
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
bella10 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bella10 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 14:31
za mene normalnoнамигнување
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 00:43
да
Ako e vo prashanje obichajnoto PRAVO  ,,DA,,,.

Vo sprotivno i vo deneshni uslovi n zjiveenje ,,NE,,.
не

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 19:48
ATTENTION !!!
родители, ај малце активирајте се.....


за срамота е ова...кој со кого стаса се „пердаши“. Внимавајте маце фазла за да не станите на брзина од мама и тато - баба и дедонамигнување

особено за ќерките - одат со поголеми и по 2 месеци во врска легнуваат, па со друг, па со трет, само за да бидат тренди и модерни...ненене
и исклучете си го од главите она: абе моето дете е воспитано и паметно, нема така да направи....  НЕ СТЕ СВЕСНИ ДЕКА СЕКОЈ ПРАВИ СЕ ШТО ЌЕ МУ ТЕКНИ, а и доволно е малце фазла да се поднапиеш (а родителите како и стално абер немаат дека децата и пијат и пушат, убедени се дека се сеуште мали) и да се сретнеш со (исто така поднапијана) особа од спротивен пол која барем малце ќе ти се допадне, па после пијачката си го прави своето!!!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 10:18
Премногу млади за секс?

Денешната младина стапува во сексуални односи на далеку помала возраст од порано. Колку пати сме го слушнале ова? Но, дали е точно?

Сајтот Health24’s се обидува да даде одговор на ова прашање, преку едно истражување спроведено врз луѓето во Јужна Африка.

Седумнаесет отсто од машките испитаници кои учествувале во истражувањето, истакнале дека за прв пат имале секс кога биле помлади од 16, во споредба со 14 отсто од жените. Но, прашањето што се поставува е дали сексот по 16, денес е почеста појава отколку што бил во минатото?

Во суштина, само мал дел од постарите мажи велат дека имале секс кога биле под 16 години, за разлика од нивите помлади сограѓани. Околу 18 отсто од мажите под 40 тврдат дека го имале првиот секс кога биле под 16 години, во споредба со 16 отсто од мажите над 40.

За разлика од мажите кај жените не постои индикација дека се намалува границата на стапување во сексуален однос со текот на годините. Дури 27 проценти од жените кои сега се во своите 50-ти велат дека ја загубиле невиноста кога биле помлади од 16, додека само 13 проценти од жените под 30 се сложуваат со истото тврдење.

Истражувачите имаат теорија за резултатите од ова набљудување. Жените во нивните 50-ти се родени во 1950-тите и тие биле млади или уште не стапиле во тинејџерските години за време на 1960-тите и почетокот на 1970-тите - периодот кога контрацепционата пилула за прв пат стана лесно достапна. Достапноста на ефективни и евтини контрацепциони средства веројатно им овозможила на младите жени од таа ера да експериментираат со сексот во порана возраст отколку порано. Брзото ширење на и зголемената свест за ХИВ / СИДА во подоцнежните децении најверојатно е одговорен за тоа што младите жени имаат тенденција да почнат да имаат секс малку подоцна во животот.


Кон врв
Panini Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 222
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Panini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 16:11
Abe vo Indija na primer ima mnogu zeni na 30 godini sto ne bili nitu baknati a kamo li da bidat ono :)!
Taka toa se kulturoloski razliki i otsptapuvanja!Zavisi od zemjata i tradicijata!
Kaj nas veke stanuva se po normalno,zashto stanuvame del od golemata i se pozabrzana globalizacija!Neli?!
MIND AND SENSE IS PURIFIED,I AM FREED FROM DESIRE!
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 06:00
голема%20насмевка
Originally posted by ana sk ana sk напиша:

zosto da ne e normalno?
ponormalno bi bilo da pocne so sex od 13 godзбунетост
 
 
Definitivno ni e normalno da pocne i od 13.Ot 18-19 e idealno.A ne posle kao se omazi pocne so sexot da razume sto e izpustila kao teeneidzor i na stari godini da odi da se e** so maziteголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од fiks - 16.Февруари.2010 во 20:00
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 05:57
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

леле што се нема да слушнам...
А што ако женската имала врски ама едноставно врските не биле долги и несакала во таква кратка врска да ја изгуби невиноста...
Може и на 25 да си невина...голема работа..едноставно не налетала на вистинската личност...тууууу се и сешто
 
 
ajde be ne e naletela na vistinskata licnost!!!!!!!!!Ako si e baraala takva licnost ,ke si ja naide,a ne da si sedi doma so bronirani gasti
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 16:30
zosto da ne e normalno?
ponormalno bi bilo da pocne so sex od 13 godзбунетост
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.