IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сродна душа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сродна душа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 12:06
Srodnata dusa mozam da ja sakam kako prijatel koj najdobro ke me razbira,ne znaci deka ke me privlekuva kako partner ili deka ke se zaljubam vo nea.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Mala Budala Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mala Budala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 13:58
Originally posted by fragola fragola напиша:

So srodna dusha
problemi do gusha
ista kako mene
nema da me slusha.
if you break my heart l'll break your face
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 21:06
Tocno taka fragola ama ako imas simpatija sprema nego ili neja todas poln pogodok
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 22:10
Originally posted by natalija natalija напиша:

Сродната душа се наоѓа еднаш во животот....
Кое е вашето искуство?

paaaaaaa,  srodna dusha vo ljubov ne najdov....
samo kako drugarstvo ,za belja pravenje , zezanje ....da !!!najdov
хи,%20хи...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 22:56
Neznam zoshto tragame po srodna dusha,pa neli sprotivnostite se privlekuvaat?збунетост
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 23:16
jas si ja najdov mojata srodna dushickaцрвенеењељубов
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 08:02
Imam edna takva....so koja cel vek ne mozam da rascistam ..
I koga go prasav dali nie voopsto nekad ke rascistime mi odgovori so-da koga ke umreme. голема%20насмевка
Vcera imav sansa da potvrdam deka ne e se zaboraveno трепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 18:25
Сродна душа е нешто што сите различно го сфаќаат... во љубовте не би сакала да бидам со некој што е сосема ист како мене - мојата сродна личност (моја спротивност) ме надополнува, ме прави да бидам подобра личност, максимално да ги искористам своите можности и ми дава храброст да “пливам“ и во најнемирните води, ми дава сила да ги дофатам ѕвездите и со него само небото ми е граница
и не дека сме тотално спротивни - имаме доста заеднички работи, особини и ставови

сродни личности можат да ни бидат и пријатели или роднини... ама за тоа не станува збор во темава
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 10:40
srodna dusa vo ljubovta  nemam najdeno ,no si imam srodni dve dusicinjaбакнеж
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 18:45
Neku takva kao mene, dvajca ko mene se nepodnoslivi
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2011 во 03:29
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 12:15

Сродни души

Што и да подразбира овој термин, утеха за оние со лошо искуство
во љубовта, сите ние имаме повеќе сродни души.

Сте се запрашале ли кога и како луѓето се сретнуваат со својата сродна душа и дали постои еден совршен човек, таму некаде за секој од нас?

Епа, еве утеха за оние со лошо искуство во љубовта - сите ние имаме повеќе сродни души!

Сродните души се членови на нашето духовно семејство, и не мора секогаш да значи дека се само партнерите. Во животот, секој човек може да има повеќе од една романтична врска со сродна душа и од секоја ќе научите нешто.

Затоа, немојте да се разочарувате ако сте ја изгубиле љубовта за која мислевте дека е онаа, вистинската.

"Семејството" на сродни души е големо. Само имајте позитивен пристап кон работите и сè ќе си дојде на свое место.

И оставете го срцето отворено, не се знае кој може да налета веќе во следната минута!

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 12:39
....ubavo nacrtanoда
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 12:59

да...

само вака кога ќе размислам никогаш сум немала некоја сродна
душа како партнерголема%20насмевка секогаш сме биле сосема различни, како
земјата и небото, не%20знамверојатно не ме привлекуваат луѓе слични на менехи,%20хи... 
бик со бик е крш комбинација, таа врска не би издржала повеќе од 2 денакул
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,296 секунди.