IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сродна душа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сродна душа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 74>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 10:32
Сродно мое мило убаво, каде ли ми се криеше до сега..???
Но, животот не би бил прекрасен да те најдев порано..Heart
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 11:11
Vcera sretnav osoba so koja pocnav muabet i prosto ne mozevme da zastaneme kolku mnogu zaednicki nesta si najdovme.Retkost e navistina,no i toa moze da se narece srodna dusa ,no vo drugaruvanjeto...,a vo ljubovta sigurno e bombasticno.Wink
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 11:13
Ане срце драго ми е што е тоа така, па направи комарација како би било да е љубов.. експозија на страсти зачинето со уф уф уфLOLLOL
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 11:45
Уф,повеќе него фантастично,бомбастично и и и...не се опишува со зборови!Smile
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 11:59
Се разбравме срце... кој ја најде сродната душа знае дека тоа дека со зборови не се опишува..EmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 12:40
со секој човек можеме да најдеме нешто сродно и со никого не може да бидеме комплетно сродни ... нели?
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 11:33

Да, со секого имаме нешто заедничко - на крајот на краиштата сите сме луѓе, со исти, слични потреби, интереси, итнитн...ама,се случува да сретнеш човек со кој ти се потребни  две минути за да воспоставиш контакт, и - почнува да тече, како река, незапирлива,...и тоа секогаш е взаемно, од двете страни...па повторно ќе се видиш, и пак- крај нема, се случува комуникација на најдлабоко ниво, како да се отвараат некакви порти на градите и едноставно тече некаква прекрасна взаемна енергија во најтоплите бои....и, независно што сте си зборувале, можеби и за најтемни и најтешки теми и проблеми, после разговорот со еден таков пријател/ка или љубовник/ца (сеедно), човек се чувствува апсолутно прекрасно и исполнето, обновено.

И обратно. Има многу случаеви кога едноставно со некого „не си на иста бранова должина“, кога тоа што доаѓа од него - не одекнува во тебе, нема резонанца(и обратно! се е во двете насоки). Муабетот се сведува на три реченици од тип на „врне“ или „море ќе врне“- и толку. Ти откривај Америки, мудрости, вицеви, случки, што сакаш - не. Џабе. Не се случува ништо.
 
 
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 13:28
aha....ima licnosti so koi najcesto si na frekvencija...vo pravo si ;)
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2006 во 00:12
srodna dusha ova, srodna dusha ona.
a shto koga ke ja najdete?
a shto ako ne ja najdete?
a shto ako ja najdete i ja izgubite?
premnogu prashanja, premnogu odgovori i pominal zivotot.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2006 во 20:39
Кога ќе ја најдеме се правиме на три и пол, ако не ја најдеме баш не брига, ако ја најдеме и изгубиме пак се правиме на три и пол и се' така во круг
Кон врв
TOM11 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TOM11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 13:40

ZA TENZERETO E TOCNO NO KAPAKOT LESNO SE NAOGA NO PO NEKOE VREME KE VIDIS DEKA KAPAKOT POCNAL DA MRDA,SKOKA

Sakam da ti pisam licno na tebe dokolku si od 19 do 25god. pa moze i do 27,29  Jas imam (24) i sum sloboden kako ptica. ODGOVORI.
                             
 
 
                              glvsk@yahoo.com.mk
T.G
DOBAR TIP STO SE VIKA TIP 500
SAKAM MNOGU UBAVI ZENSKI I GI BARAM NA SEKADE
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 13:51
Ај среќен роденден
Кон врв
ApolloCAG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ApolloCAG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 23:15
Love is such a sweet sorrow
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 23:28
Srodna dusa?
Sto ako seto toa ne postoi ili barem ne onaka kako nie si zamisluvame. Dali nesto navistina tolku posakuvame i cekame se dodeka ne se sluci...ili site sme samo opieni so kopnez deka mozebi tamu nekade e i mojata srodna dusa i me ceka mene!!!Ubavo, ubavo...bi sakala sekoj da go dozivee toa, no se pocesto si go postavuvam prasanjeto dali mozebi pocnuvame da idealizirame i so toa mozebi i ja propustame nasata srodna dusa?!
Live long and prosper!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 74>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.