IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сродна душа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сродна душа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 74>
Автор
Порака Обратен редослед
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:56

Julija a ti ja imas li najdeno?



Изменето од engie - 11.Август.2006 во 23:57
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:55

Epa neka pobrza ,zasto kako sto mi izgleda ke ostaram cekajki ja.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:52
Originally posted by engie engie напиша:

ah nadezda....taa e licemerna,lazno te smiruva,zalazuva deka se ke bide ok,...a vsusnost  te nosi pod noz.


Малце си сега down ама ќе биде добро верувај ми... па не си ти престарена ... А што знаеш, можеби и тебе некој те бара...
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:50
nadesta e za onie sto ne ja nasle srekata,...i se sto e nadesta e samo uteha za pobro utre ,no ne i garancija.
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:48
imaj verba i nadezz , a za ostanatoto ubavo rece ...... vistinsko vreme.....vistinsko vreme .....
......
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:46
ah nadezda....taa e licemerna,lazno te smiruva,zalazuva deka se ke bide ok,...a vsusnost  te nosi pod noz.
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:43
neli ni ostanuva uste edna rabota a toa e nadezta .... engie .... ne se sekiraj ..... mislam deka kke ja najdess .... ako ja imass najdeno super , ako ne ,..... sama kke dojde ...... ne se plasi ..... taka bilo pisano ,,,
......
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:41
Ah ako ja najde....ne e sekogas taka ednostavno...nekogas i se zadovoluvame so malku.Kaj ke ja najades megu tolku mnogu luge na ovoj svet.Retki se tie sto ja imaat taa sreka  da ja najdat svojata druga polovina....mnogu retki.
Za mene za da bide idealno ne e samo vistinskata licnosta tuku uste 2 faktori-vistinsko vreme i vistinsko mesto.Bez tie 3 faktori nema vistinska sreka ,nitu pak srodna dusa.


Изменето од engie - 11.Август.2006 во 23:42
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:36

pa mnogu se sakale , a so nivnata ljubov stanale kako edno ... toa gi zagrizilo bogovite ,,,,,mislam stanale ljubomorni .... zatoa gi razdelile so grom .... no zatoa sto nivnata ljubov bila ogromna tie prodolzile da se baraat .......taka da do den denesen sekoj si ja bara svojata polovina .....

 
SE STO KKE STANE NA PATOT MORA DA SE PRERIPA .......mislam reagira organizmot ako ne mu odgovara polovinata .... no za uteha .... sekoj mora da ja najde ....
......
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 23:33
Па, јас така ја знам... мислам дека имаше нешто слично од Платон, ама сум заборавила... Ај ти раскажи ја поубаво, ако ти е посвежа
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 22:55
ne se soglasuvam so tebe Julija ...... malku pojubovna e taa prikazna ... a antropologijata kako nauka se zanimava so mazite i zenite ... a taa teorija e osnova na taa nauka ....
......
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 22:44
Сродните души имаат различни меѓусебни врски, кои не секогаш се и љубовни. Обично мислиме на сродна душа како на некој што е тука за нас и кој прави да се чувствуваме комплетни.

Приказната за сродните души доаѓа од грчката митологија. Таа вели дека нашите предци имале 2 глави, 4 раце... Тие направиле нешто што го навредило Зевс и тој ги казнил така што ги разделил на половина... Така настанале луѓето. Но казната не се состоела само во тоа, туку била вечна: луѓето се осудени да ја бараат својата друга половина целиот свој живот...
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 13:12
сродна душа ......убаво е да си ја најдеш
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2006 во 03:30
srodna dusa...definicii...pa pretencii deka ima edna vistinska...abe zivej si go zivotot bratce....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 74>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.