IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Слабеење?!?!?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слабеење?!?!?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2013 во 22:41
Мрзле, имаш испитано се од здравствена гледна точка? 
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2013 во 22:51
Хмм... тироидната жлезда прави чуда...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2013 во 23:00
Прават чуда и тироидната и хормоните. И тоа чудни чуда.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2013 во 20:22
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Jas nemozam i nemozam i nemozam da oslabam......i neznam sto ke pravam,so moeto odenje vo krajnosti na nejadenje pa jadenje

а зашто не си јадеш редовно доручек, ручек, вечера , внес на 1500 кал. и 1 час да повежбаш сигурен сум дека ке имаш резултс за 1 до 2 недели
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Фолксвагенка Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Девојка му на Фолки

Регистриран: 08.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Фолксвагенка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2013 во 00:43
Лесно ви е вас... Држите диета и си терате. Немате од околу угнетувачи на вашите диети, како што си имам јас...
-Ај беее, грицни.. само еднаш!
-Фолки, не.
-Абе еднаш.. еден залак..
-Фолки не, на диета сум, знаеш.
-Абе ајдееее.. малку само.. ааајј!
-Фолки НЕ, никогаш нема да ослабам!
-Ама ајде, види види видииии!
-Фоки дост...
И погодувате, нели... Плус, ова на секои 15 минути. И така Фолки си ја завршува задачата, јас си ја расипувам диетата. По 7-8 дена ваков третман...
-Знаеш што Фолки? ... ГРАМ не сум ослабена.
А тој.. Нееезнамм.. може треба да пробаш друга... Абе ааајде, супер си    
Ах Фолки Фолки.. атер дечко си ми, инаку ти кажав... ич не ти се мислам! Одма те тужам за здебелување со предумисла
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2013 во 01:09
Ма од што да се здебелиш? Од еден залак Васина со оревче горе? Нема шанси...
Реторичко прашање, не одговарај... знам...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2013 во 10:25
Карактеристична изјава на скоро секое женско без оглед дали навистина е дебела или не :
 - Ќе си умрам гладна и дебела - голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2013 во 12:28
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Карактеристична изјава на скоро секое женско без оглед дали навистина е дебела или не :
 - Ќе си умрам гладна и дебела - голема насмевкаплазење


За мене не. голема насмевка


Кон врв
Dimitar.flp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimitar.flp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2018 во 00:13
Pozdrav katence

Samo nakratko sakam da ve prasam dali imate nekogas napraveno detox na vasheto telo i dali ste slusnale za programata clean9 ili c9 od kompanijata Forever?

Pozdrav se nadevam ke dobijam odgovor
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2018 во 12:36
,,,lichno iskustvo nemam,,amaaa od nekoi pacienti sho se detoksicirale iskustvoto nivno e deka site se isporazbolea,,
,,,shega na strana,,,
,,,tri dena so dejonizirana voda,gorka sol ,sok od limon,,,i nishto drugo,,

Изменето од pajser - 12.Декември.2018 во 12:38
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2019 во 23:23

Никој не го сака зборот “диета”. Но, вистината е дека без ограничување на исхраната и спорт, не можете да постигнете значителни и трајни резултати. Кој е најголемиот проблем со кој се соочуваат луѓето на диета? Тоа се силни напади на глад, на кои човекот  лесно се предава и посегнува по “забранетата” храна.

Што треба да направите за да го излажете гладот?

 

Вода

За време на исхраната, препорачливо е да се пие многу вода, бидејќи помага во метаболизмот и деградацијата на храната. Покрај тоа, во напад со глад и пред секој оброк, убаво е да се напиете чаша вода која веднаш го исполнува стомакот. Значи, ќе јадете помалку и по разумно.  Затоа додадете ја водата во менито, и ќе слабеете за кратко време, а и ќе бидете здрави.

 

Тренирајте

Не само тоа дека со спорт губите калории, но и го подобрувате  метаболизмот,   ги затегате мускулите, целото тело. Вежбите исто така помагаат да се скроти гладта.  Ако почувствувате глад, а не е време за јадење, направете брза и лесна серија на вежби.  Физичката активност привремено ќе ви го одвлече вниманието и ќе го продолжи времето без храна.

 

Јадете повеќе протеини

Протеините ги потхрануваат мускулите и се разградуваат најспоро од сите останати хранливи групи, што значи дека ќе ве држат сити подолго време.

Јадете најмалку 5 пати на ден.

Појадок, ручек и вечера се задолжителни.  Можете да додадете две ужини со нешто лесно (овошје, млеко, 20 грама сурови ореви). Не оставајте долги паузи во кои стомакот нема храна.

 

Мастики

Тука мислење е контрадикторно. Од една страна здравствени експерти предупредуваат дека не треба да џвакаат мастики на гладно, бидејќи го стимулира стомачните сокови и тоа може да доведе до киселини. Од друга страна, пак, ако само се обидувате да ја одржите контролата и да не се фрли на некоја храна во близина, бидејќи не ви е во режим или не е време за јадење, можете да се потпрете на мастиките за џвакање кои ќе ви помогнат привремено да го излажете мозокот и тој престанува да испраќа сигнали до телото дека е гладно.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.