IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 157>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:11
Ц,врска нема..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:13
zavisi sto si..koj znak намигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:14
За мојот знак си коментирамнамигнување
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:14
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Ц,врска нема..

navistina, nema vrska...голема насмевка eve na primer ja sum lav...голема насмевка
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:20
lele ...so ova zenive ni horoskop nemozes da im pogodisизненадување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:23

Каков е карактерот на личноста што седи до вас? Прашајте ја во колку часот е родена, па потоа прочитајте.

Од 0 до 1 часот по полноќ

Овие личности ги карактеризира агресивност во комбинација со издржливост. Околината мисли дека се тврдоглави и мошне горделиви бидејќи им недостига чувство за дипломатија. Доколку личниот хороскоп има добри аспекти, овие луѓе може да постигнат неверојатни нешта во својот живот. Од 1 до 2 часот

Моќта, угледот и статусот значат сè. Токму поради тоа блиските личности на ваквите луѓе понекогаш се во втор план. Станува збор за успешни индивидуи кои располагаат со голема енергија. Успеваат благодарение на влијателни постари личности.

Од 2 до 3 часот

Динамични и способни за сè, лесно се справуваат со повеќе задачи, но истовремено и брзо губат интерес. Понекогаш знаат да бидат нетолерантни и избувливи.

Од 3 до 4 часот

Овие луѓе можете лесно да ги повредите затоа што се мошне чувствителни. Тие се посветени и уживаат во моментите поминати со своето семејство. Сакаат финансиска сигурност и добро менаџираат со пари. 

Од 4 до 5 часот

Секогаш размислуваат за некоја конкретна цел. Концентрирани се и имаат силна волја. Затоа во секоја работа стануваат авторитет. Бидејќи понекогаш се случува повеќе внимание да им посветат на друштевните односи, паѓаат во депресија. 

Од 5 до 6 часот

Најдобро се чувствуваат кога во хаосот воведуваат ред. Посветени се на детали и често трошат пари за непотребни работи. Одлично си ја завршуваат работата. 

Од 6 до 7 часот

Шармантни и секогаш добро облечени, тие живеат во средени станови и се обиколени со пријатели. Најголемата опасност е во тоа што понекогаш многу мечтаат. Многу се љубезни и емоционалната сигурност најчесто им зависи од други луѓе. Од 7 до 8 часот

Немаат влакна на јазикот, па слободно можат да кажат сè што мислат. Успехот на работа го достигнуваат така што се посветуваат на една цел и ја користат фантазијата. Не сакаат интриги. 

Од 8 до 9 часот

Сакаат сè што е поврзано со движење и забава. Секогаш ги поместуваат границите и привлечени се од странци. Тие се родени авантуристи желни за нови нешта и предизвици. 

Од 9 до 10 часот 

Имаат потреба од постојана мотивација. Благодарение на големиот талент за организација и дисциплина секогаш успеваат во се што ќе посакаат. Добро се чувствуваат кога можат да им помогнат на луѓето. 

Од 10 до 11 часот

За нив сите луѓе се исти. Нема класни разлики и секој го доживуваат рамноправно. Понекогаш ги привлекува окултното и се отворени за нови идеи. Бидејќи сакаат друштво најчесто се опкружени со искрени пријатели. 

Од 11 до 12 часот

Посебно се успешни кога ја завршуваат работата далеку од лицето на другите. Тогаш постигнуваат најдобри резултати. Се додека знаат како да најдат интимно место во кое ќе ги завршуваат обврските ништо не може да им застане на патот. 

Од 12 до 13 часот

Секоја работа ја завршуваат до крај. Разумот им помага да не трошат време на непотребни работи. Материјалната сигурност им е мошне важна. Многу ретко се самоиницијативни.

Од 13 до 14 часот

Мислењето на другите го сфаќаат мошне сериозно. Затоа мислат дека сè што е речено се однесува на нив. Ја прифаќаат онаа вистина за која самите мислат дека е исправна. 


Од 14 до 15 часот 

Му остануваат верни на животниот партнер понекогаш и на своја штета. Но, доколку сфатат дека во неговиот живот не заземаат централно место си заминуваат. За децата се подготвени да жртвуваат сè.

Од 15 до 16 часот

Срдечна личност која зрачи од самозадоволство. Но, знаат да бидат нервозни ако бидат одбиени. Бидете попустливи кон нивниот гнев. Така ќе избегнете агресивни, остри зборови и навреди.

Од 16 до 17 часот

Парите имаат важна улога за нив. Затоа мислат дека во првата половина на животот треба да се добие што повеќе. Во сето ова добро доаѓа нивната способност да се издигнат над секојдневието и ситните измами, како и можноста да се погледне на работите однапред.

Од 17 до 18 часот

Во принцип се многу практични личности кои успешно можат да се справат со луѓето кои се противат на нивните планови. Во исто време понекогаш се заслепени од деталите па самите си поставуваат пречки на патот до успехот и стагнираат. 

Од 18 до 19 часот

Само во комбинација со други можат да ги постигнат своите цели во животот. Во пријателствата, им треба многу трпение да се справат со себе. Најголемата опасност лежи во фактот дека нивниот партнер може да постави високи барања кои на долг рок не може да ги исполнат. 


Од 19 до 20 часот 

Нивната склоност кон ризик им овозможува добро да се котираат во друштвото. Поради својата сексуална енергија  тешко се справуваат со долги врски, па затоа им се препорачува се што прават да прават умерено. 

Од 20 до 21 часот

Секогаш се интригирани од нови и непознати работи. Животен еликсир им се патувањата во далечни и егзотични земји. Полни се со ентузијазам, но не и со верност. 

Од 21 до 22 часот

Од страв дека некој ќе им наштети, често се бавни и инертни. Но, кога ќе се опуштат се полни со многу топлина и сочувство. Големо внимание посветуваат на видливи докази за љубовта и се изненадени ако работите не се онакви како што тие очекуваат.

Од 22 до 23 часот

Екстремно интелигентни и често мислат поинаку од другите Затоа може да си направат проблем бидејќи секогаш се во предност пред околината. Се препорачува да бидат помалку арогантни. 

Од 23 до 24 часот

Родените во ова време имаат интерес за окултни активности. Во секојдневниот живот не им се допаѓа компромисот. Нивното мото е "сè или ништо", а во љубовта се склони кон посесивност и љубомора.

Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:26
....е сеа се попраи..не дека ептен погодиплазење

Изменето од Calipso - 22.Јули.2012 во 21:26
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:29
,,,,,a sho ke kazhete za eden kantar,,,hmmm,,,,грицкање нокти,,,,,vo kjoroskopot de,,,,ух
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:32
ccccc - e stvarno ....голема насмевка kako toa ne sum verna...смеење
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:34
Originally posted by pajser pajser напиша:

,,,,,a sho ke kazhete za eden kantar,,,hmmm,,,,грицкање нокти,,,,,vo kjoroskopot de,,,,ух

Вагата е машки воздушен знак, на кој најмногу влијание има Венера и Сатурн. Многу рамнотежен карактер со целосна смисла за правда. Луѓето родени во овој знак се емотивни, нежни и склони на брзо заљубување. Се можат да жртвуваат за љубов, но и многу брзо можат да го променат објектот на жртвувањето и да бараат други идеали.
Кај овој знак како ретко кој друг се воочува големиот број на различни карактерни особини. Овие особини даваат хармоничен и смирен карактер, постојан оптимизам и голема желба за патување. Многу се нежни и чувствителни макар што тоа не сакаат да го покажат. Секогаш сакаат да бидат самостојни и не дозволуваат никакво мешање на својот смислен план. Отворено си ги признаваат поразите и од тоа не се срамат, но знаат да бидат таинствени како ретко кој знак. Сензибилни се но и реални, свесни за своите и туѓите вредности и токму поради тоа вечно лутаат во љубовта, бидејќи не поднесуваат изневерувања.
Немаат одлучност во брзо работење, се плашат да истрчаат премногу напред, а сакаат да сработат повеќе работи одеднаш. Имаат смисла да организираат големи работи. Иако се прилично друштвени, они имаат мал број на пријатели; тоа е пред се затоа што пријателите ги бираат по некој свој таинствен и многу суптилен начин. Не поседуваат голема одговорност и секогаш во споредба со друштвото ги ставаат личните интереси пред останатите. Поради тоа стануваат жртва на краткотрајни задоволства. Веднаш после тоа јасно им е дека погрешиле, но тврдоглаво ја прават истата грешка по речиси само неколку дена. Праведни и непостојани оптимисти, тоа се луѓето родени во знакот на Вага.
Во фамилијата се недопирливи газди. Сакаат за се да бидат консултирани и да дадат свое мислење на секој проблем. Сепак влијанието на Венера е очигледно. Тука има најмногу срам и морални страсти. 
Нивни квалитети се љубезност, верност, реалност и внимателност, а недостатоци мрзливост, неодоговорност и апатија.
Се разболуваат од бубрези и од болести кои се последица на гурманлук. Целиот свој живот мораат да се борат протви својата преосетливост. На нив делува секој неуспех и тоа многу влијае на нивните чувства. Не треба толку сериозно да ги сфаќаат своите неуспеси коишто се случиле баш во тој момент кога очекувале сигурен успех. Чувствителни се на критики, невнимание и неправда до тој степен што дури и безначајните инциденти ги претвараат во проблем од најголем ред. Они не треба да работат тешка физичка работа , бидејќи се родени за уметност, трговија или финансии. Со желба лично да се усовршуваат, они ја прифаќаат секоја подобра прилика што ќе им се пружи. Се случува и да немаат никаков обѕир спрема луѓето со кои до вчера заедно работеле. Тоа ги доведува во ситуација само да се преместуваат од едно на друго место и никаде да не постигнат некој значаен успех. Ако успеат да се убедат самите себе дека треба да се посветат само на една работа, тогаш ќе можат да се надеваат на некои значајни потези во работното поле. Градежништвото е исто така значајно поле за нив во кое можат да постигнат успех поголем од просечниот.
Среќни броеви на овие личности се 5 и 6, денови кои им носта среќа се понеделник и петок, а нивни бои се лилјаковата и светло плавата.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:40
,,,,,,,трепкање,,,големо гушкање,,,, biraj kafana ,,, da te chestam,,,,,kako li samo ,,,uspea,,od a ,,do sh,,,, s tochno,,,,аплауз,,,кафе,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:44
Си имам по дома..плазење

А кога се работи за кафана не пребирам многу..трепкање
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:44
Mome...aj nesto za Rak.....moitзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44674
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2012 во 21:52
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Mome...aj nesto za Rak.....moitзбунетост

Ако частиш у кафанаплазење

Ракот е под директно влијание на Месечината, па затоа е изразито женски воден знак. Потребата за мир, љубов и среќа се главните преокупации на родените во овој воден знак. Животот им се одликува со големи екстремности, од огромна среќа до крајни граници на патење. Неповерливи се и издржливи, а оптеретени со комплекс на ниска вредност. Имаат немирен дух.
Големи идеалисти се и често се во пресрет на опасностите. Поради неможноста реално да ги согледаат работите често влегуваат во ризични опасности, премногу се осетливи, лесно се возбудуваат и секогаш бараат потврда за својата љубов. Ако се заљубат, упорни се во докажувањето на својата искрена приврзаност и верност, па поради тоа имаат доста неприлики. Многу се љубоморни, сакаат секој да ги разбере и уживаат од сожалувањето на другите додека они страдаат. Ракот е пример на идеален маж кој сака секаде да помогне. Од срце се жтрвува за подобар живот на фамилијата и затоа не бара ништо друго освен куќен мир, топла соба и музика. Музиката, тоа е другата водечка сила на луѓето родени во овој знак. Лесно се лутат и лесно го менуваат расположението, а можат да бидат и незгодни за околината.
Нежни се и пожртвувани, добри и друштвени, но затоа недоволно борбени и самосвесни. Немаат храброст да се спротивстават и да ги бранат своите ставови. Ако пак тоа го направат, тогаш тоа е одбрана на идеал без никаква реална подлога. Тоа често ги носи во егоизам, одмаздаа и нереалност. Својот живот им го препуштаат на инстинктите и соновите, а во надворешниот свет се однесуваат како мирни и незаинтересирани набљудувачи. 
Лесно се прилагодуваат на секоја ситуација, услужливи се, и на луѓето им веруваат повеќе од потребното. Поради тоа се често несреќни и несфатени. Претерана емотивност, сонувачка нереалност и инстинктивно жртвување тоа се главните особини на Ракот.
Нивниот живот е полн со спротивности. Од една страна се упорни, а момент покасно несигурноста е таа која ги спречува да ги исполнат своите планови. Понекогаш се способни да се убедат самите себеси дека работата што ја работат е токму тоа што најмногу им одговара. Нивниот најголем проблем е да го направат првиот чекор. Значајна пречка за нивниот работен успех е претераниот страв и вродената срамежливост, како и фикс идеите за грешките за кои си замислуваат дека они ги предизвикале. Многу ќе патуваат и ќе имаат можности да работат нешто поврзано со воздухопловството или професија поврзана со трговијата, и ако се посветат на тоа можна е прекрасна кариера и со тоа да имаат влијание на животот на многу луѓе. Доколку имаат храброст и издржливост, можно е да прифатат и разни ризични работи, иако се плашат од се што е неизвесно. Можеби во работите поврзани со издавачка дејност или некоја воспитувачка работа, снагата на нивниот дух може да дојде до подобар израз.
Нивни среќни броеви се 2,3 и 5; поволни денови понеделник и среда, а бои пурпурна и зелена.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.