IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7576777879 157>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 14:22
Овен – Агресивецот
Дружељубив. Симпатичен. Спонтан. Не се закачајте со него. Забавен. Одличен бакнувач. Екстремно шармантен. Сака врски и семејството му е многу важно. Овновите се познати по тоа што се дарежливи. Зависни сте од него. Секогаш мора да биде во право. Ќе се расправа со часови за да докаже дека е во право. Некои од најпрекрасните луѓе на светот се овен во хороско.........ajjjjjjjjизненадување....голема%20насмевка

Изменето од ANITA11 - 16.Март.2011 во 14:22
Кон врв
Airsolid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Airsolid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 10:38
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Ај пиши нешто и за менеБик, подзнак рибисреќа


Жената Бик има голем дух и карактер. Таа може да издржи повеќе и од Тантал и Сизиф заедно. Нема таков проблем со кој оваа жена нема да излезе на крај! И нема да Ви изгледа дека прави нешто невозможно (иако заправо тоа и ќе го прави), но никогаш нема да се жали. Не се служи со солзи, заводливи игри и никогаш не игра на женска слабост. Таа знае што сака и има доволно сила тоа и да го оствари. Свесна е дека е вистинска жена, па во склад со тоа покрај себе сака да има и вистински маж. Доста е практична и реална, има здрав разум и практично размислува. Потолерантна личност од неа нема да најдете!
Личностите родени со овој подзнак се емотивни, благи и романтични. Срамежливи се и тивки, па се повлекуваат дури и кога тоа не е потребно. Покажуваат големо разбирање за другите, добри се пријатели и грижливи родители. Извонредни медиуми, имаат способност да развијат и телепатски способности.

Ете, не знам дали ти е погодено но ова повеќе ќе ти се допадне :)
Кон врв
Airsolid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Airsolid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 10:42
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

смеење што ти викам јас она од погоре е тотална утка


Сигурно никој сам на себе не си е досаден, туку таман си е :) текстот е искарикиран, замислен е да биде хумористичен, но основите, според мене, му се вистинити... и мене ме исплукале во него, што да се прави
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 11:05
Фала многу...ова секако повеќе ми се доападна, нема нешто негативнохи,%20хи... додека во претходното немаше ниту еден убав збор за нас
малку ми мати умот ова со телепатскиве способностиизненадување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 11:15
Хороскоп за Вас:
Работа - Ѕвездите ви се смешкаат.
Здавје - Ѕвездите ви се смешкаат.
Љубов - Ѕвездите ви се смешкаат.
Секс - Ѕвездите се утепуваат од смеење.


ја отворив .....и глеј што ми пишује :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 23:27
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

Хороскоп за Вас:
Работа - Ѕвездите ви се смешкаат.
Здавје - Ѕвездите ви се смешкаат.
Љубов - Ѕвездите ви се смешкаат.
Секс - Ѕвездите се утепуваат од смеење.


ја отворив .....и глеј што ми пишује :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


газење%20од%20смеење

Извини Кукоч,ама морав да им се придружам на ѕвездиве.



Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Airsolid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Airsolid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 15:12
А за кинески хороскоп некој нешто ќе каже? Во последно врене нешто популарен станува... кинескиот хороскопски ѕнак мислам дека се одредува според годината на раѓање, а оваа, 2011-та година била година на Зајакот...
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 11:41
Емоционалната отвореност на хороскопските знаци

Некои хороскопски знаци е лесно да ги наговорите да ви се доверат, но за други пак, ќе се измачите додека да ги одгатнете нивните мисли.

Раковите и Вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

Шкорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите. Шкорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.

Лавот попрво би зборувал за она што тој го мисли и чувствува, отколку да се обидува да сфати кои работи е неопходно да се споделуваат помеѓу партнерите во врската. За да го задржите фокусот на Лавот кон љубовната врска која ја имате со него, потребно е да го храните неговото его и да му дозволите да биде во центарот на вниманието. Гордите и самоуверени Лавoви немаат никаков проблем во искажувањето на нивните чувства, барем не на почетокот од врската.

Рибата на почетокот од врската е многу нежна, заводлива и поетична во изразувањето на нејзините чувства. Но со текот на времето, таа може да стане нејасна и двосмислена за партнерот, а тоа се случува секогаш кога е принудена да донесе некаква одлука.

Девицата, Бикот и Јарецот не можат сосема да ја разберат поентата на длабоките емотивни моменти, бидејќи по природа се практични и сакаат да уживаат. Дури и да се случи тоа “отвoрање”, нема гаранција дека ќе разберете како тие навистина се чувствуваат – особено не Биковите.

Близнаците, Стрелците и Овните можат да разговараат на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

Водолијата е многу емотивна личност. Таа умее да биде незаинтересирана, самостојна, но и љубопитна. Тоа e знак кој е најтешко да го запознаете кога станува збор за емоциите.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Borjan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Borjan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2011 во 04:01
Ако може некој да пише нешто за дупла Вага, би му бил благодарен
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 00:20
Jovica Ugrinovski e dupla vaka, vagite imaat golemo cuvstvo za ramnoteza i za pravda :)
speed
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 00:23
Spored Shatzzi ispaga deka sum najdobar..

Рак – Убавецот
Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 00:54
<> Dnevni Horoskop ® - Blizanci (25.04)
Potpuno ste egzaltirani i oduševljeni razvojem situacije na poslu, pošto su mnog oduševljeni vašim predlozima i idejama. Imate dobre namere prema kolegama ali mnogi nisu ni približno tako prijateljski nastrojeni prema vama kako biste vi želeli. Merk*r, vladalac vašeg znaka krenuo je direktnim hodom preko znaka Ovna zbog čega ćete i vi biti mnogo spremniji da nekome kažete sve ono što vam je na duši. Moguće da ćete želeti da se poverite partneru, da mu pričate o svojim poslovnim problemima ili ćete pokušati da ga nagovorite da pristanena zajednički put.да
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 01:14
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Spored Shatzzi ispaga deka sum najdobar..

Рак – Убавецот
Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.
Laki ova za vo Ziva da ne se spramas da go pustis?
always look on the bright side of the life!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 01:23
Kakva ziva.....samo vo Mik -Sv.nikole.....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7576777879 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.