IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте задоволни од економската состојба на МК??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте задоволни од економската состојба на МК??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Прашање: Дали сте задоволни од економската состојба на МК??
Одговор Гласови Статистика
9 [14,52%]
48 [77,42%]
5 [8,06%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 00:55
tazno e sto ima i takvi  sto mislat deka  ako se optimisti, se po avtomatizam , ke im se podobri, a ni so prst ne mrdnuvaat , toa i da go napravat !тага
Бог да чува!
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 11:43
додека е вмро-дпмне на власт задоволна сум!среќа
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 20:37
i koga ne e ti si zadovolna , ako si na drzavni jasliголема%20насмевка
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 20:51
не не додека е вмро-дпмне јас сум задоволна а кога е сдсм не сум затоа што сдсм се растура и во времето на сдсм македонија беше бедна а кога дојде вмро-дпмне македонија се препороди!
Како оди онаа песната?
Земјата бара будење пак
предолго заспана била
а нашето сонце пробива мрак
македонија има сила!среќа
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 21:06
da da sekako odime napraed , narodot e prezadovolen,
grozjeto go otkupija celo, i toa po solidna cena
кубење%20косаcitaj me sega so jas mislam:
dodeka vladata ne prezeme vo svoi race se nema napredok,
dodeka ne postane  nekorumpirana nema napred a sega bas ne e taka
na primer:
sega ima problem so grozjeti i toa strasen ke go osiromasat narodot
ako e VMRO ok neka mu go zeme na sveto podrumot na tikves koj namerno sistematski go rastura i osiromasuva narodot.a nema silna dzava so siromav narodлутина
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 21:10
sakav da kazam da vladata gi zeme EVTINO prodadenite da ne kazam za DZABE kupenite vinarii i neka go otkupe grozjeto, a za plasman samo 2 posto od toa so ke go proizvedime e proizvodstvoto na fransija da ne zboram za za itali portugalija ili chile , kaj so mozime da plasirame T. E vladata da plasira bez problem(ti rekov deka ke dojdam na forum da se nashalam so tebe a pocnav da zaglavuvam) cao vaznaголемо%20гушкање

Изменето од konan - 13.Септември.2009 во 22:03
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 10:13
ekonomijata na mkd nikogas ne bila podobra pa taka ne sum iznenaden od ekonomskata kriza
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 09:17
Ne ni razmisluvam veke sto e dobra ekonomska situacija, no edno me buni, potroshuvackata koshnica za mesec januari 12 650 den????
Koj smetal i shto opfakjal vo taa potroshuvacka koshnica. Bi sakala toj ekspert da dojde so mene na pazarenje i da ispazari so 200 evra za cel mesec se shto mi e potrebno za doma i da mikaze kako da gi platam i smetkite.
Ne mi e svatlivo kako nekoj se obiduva pri zdrav pamet da me pravi budala.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 09:38
mozebi ...david koperfold....ili hudini....da beshe ziv!


tuku,....ne se zezaj i ti....zarem ne mozesh da pominesh so tolku?....vo korpata gi nema, jasno...komunaliite i stanarinata za tie shto ja plakjaat.

a internetot ushte pomalku!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 10:38
Originally posted by brza brza напиша:

mozebi ...david koperfold....ili hudini....da beshe ziv!


tuku,....ne se zezaj i ti....zarem ne mozesh da pominesh so tolku?....vo korpata gi nema, jasno...komunaliite i stanarinata za tie shto ja plakjaat.

a internetot ushte pomalku!

Licno za sebe imamголема%20насмевка
Onie restoto od familijata si imaat za sebe, ama malku davaat vo zaednickion budzet.
намигнување
Realno, ova e nebuloza. Bez 1000 den dnevno samo za hrana treba, a za drugite troshoci da ne zboruvame.
Januarska cestitka za struja i parno zemaa edna polovina od navedenovo.тага
A da ne zborime deka 50% od vrabotenite imaat pomali plati od navedenava suma.


Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 11:29
EKONOMSKAVA  SOSTOJBA  VO  DRZAVAVA  E  MNOGU  DOBRA  NA  SEKOJ  CEKOR  SE  PRODAVA  HRANA  OBLEKA   VOZILA  I  SE  STO  SAKAS  NO   POSTO   NIE  SNE  HRISTIJANI   SE  VOZDRZUVAME  OD  ZEMNI  BOGATSTVA   PA  TAKA   NE  KONZUMIRAME   NISTO  OD  OVA  STO  GO  IMA.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 15:32
Од економската состојба сум презадоволна.
Одкога земам мала плата, дома не вечераме,неморам значи да се мачам да направам вечера,оти нема од што. Појадок јадат само децата - ако останало некоја лажица манџа од ручекот од вчера- бидејки немаме пари да си купиме за сите. Е ручекот ни е две купени кифли за мене и сопругот со чаша вода, а за децата некое варивце, кое се прави за ала минутка.
Одкога сме вака без доволно пари за јадење, заштедив и струја - па ретко готвам(речиси никогаш), на работа сум цел ден таму се топлам,децата кај бааб и дедо се топлат и т н.
Да даде господ се вака да е!Море ич да немам, тогаш и садови нема да морам да мијам и на детергент ќе заштедам (нема перење).
Има ли од оваа поголемо задоволство-навистина НЕМА!


Изменето од lilica - 19.Февруари.2010 во 15:32
Кој бара ќе најде.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 15:45
презадоволен!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 12:09
ZA  SITE  KOI  NE  SE  ZADOVOLNI  OD  DRZAVATA  IM  PREDLAGAM  DA  POJDAT  DA  SE  MOLAT  VO  CRKVA  -drzava  nemoj  da  cepkate
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.