IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Се плашам од...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се плашам од...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
Автор
Порака
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Се плашам од...
    Испратена: 06.Јули.2008 во 03:24
Veruvam deka ne postoi covek koj sto ne se plasi od nesto, za mene toa pretstavuva eden vid na odgovornost.
Jas se plasam od idninata kako licno moja (imam 17 god i zivotot e pred mene kariera semejstvo...) kako i na celiot svet (glad, nedostik na voda, struja, navta, ozonska dupka...) isto taka se plasam i da ne gi razocaram lugeto okolu mene onie koi sto mi veruvaat me podrzuvaat me sakaat.
Кон врв
isus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај isus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 11:34
srtavot e mojot najgolem neprijatel.edno vreme vikav stravot me ubiva koga so vreme svativ deka neznaenjeto me ubiva.go lociram od toa sto se plasam i odam nakaj nego oti se dodeka begav ne ni znaev od sto se plasam.
lugeto se kako kucinjata prijdi mu i prozbori mu i toj se smiruva i ne lae po tebe bez vrska.
nauciv kako da go smiruvam stravot od idninata sto nauciv da ziveam vo segasnosta.koga ke mislam na idninata ke si recam:toa i taka nikogas nema da se sluci.
idninata e nepoznat poim, a se sto e nepoznato e strasno a stravot ne e moj prijatel i jas ne se druzam so nego.
stavot za celiot svet e mala griza,najgolem del od grizite se za samiot sebe pa ide familijata pa lugeto sto ne opkruzuvaat i taka svetot funkcionira bezprekorno.i sto vikat starite koga ke se sluce nesto:ne e kraj na svetot.ne propaga svetot taka lesno ne se sekiraj.
stravot od celiot svet ke sporedam so stravot od izumira nje na vidot pa i samiot sebe.i ke recam:nisto sum bil i nisto ke stanam.
zelbata da dojdam na ovoj svet ne bila moja i da si odam od ovoj svet pak ne e moja pa zosto bi se grizel togas.ete uste eden problem pomalku.
ne sakajki da gi razocaram prijatelite i roditelite se razocarav samiot sebe,pa neli jas bev na prvo mesto roditelite pa prijatelite.ako ne funkcioniram jas drugoto e pomalku bitno.

koga ke dojde stravot pretvori go vo zar
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 13:19
Se plasam samo stravot da ne me sovlada.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:45
Deka samo sum zamisluval deka ke mi dade
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 00:09
Originally posted by emilyXX emilyXX напиша:

Veruvam deka ne postoi covek koj sto ne se plasi od nesto, za mene toa pretstavuva eden vid na odgovornost.
Jas se plasam od idninata kako licno moja (imam 17 god i zivotot e pred mene kariera semejstvo...) kako i na celiot svet (glad, nedostik na voda, struja, navta, ozonska dupka...) isto taka se plasam i da ne gi razocaram lugeto okolu mene onie koi sto mi veruvaat me podrzuvaat me sakaat.
 
Мила девојко, имаш САМО 17 години а веќе си се уплашила од животот кој те чека со раширени раце.
 
Насмевни му се на животот-и тој ќе ти се насмевне тебе.
 
Што има да се плашиш? Живеј си од ден за ден-без да се замараш дали ќе дојде принцот, кариерата...
 
За глобалните проблеми во светот кои ги споменуваш-прави го она што ти можеш да го направиш, малите работи кои зависта од тебе а можеш да бидеш и активист на некои групи истомисленици и сл.
 
А за разочарувањето-зошто сакаш да бидеш совршена? Па се некој ќе се најде разочаран колку и да се трудиш. Биди она ШТО СИ и уживај.
 
Каков страв ма на 17 години?
Фурај
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 00:15
кој те чека со раширени раце.

na sto li mi asocira ? збунетост
Кон врв
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 00:59
забаваSe plasam od se i sesto
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 01:40
Se plasam uste od denot koga sum se rodila...ama se pomalku
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 01:56
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by emilyXX emilyXX напиша:

Veruvam deka ne postoi covek koj sto ne se plasi od nesto, za mene toa pretstavuva eden vid na odgovornost. Jas se plasam od idninata kako licno moja (imam 17 god i zivotot e pred mene kariera semejstvo...) kako i na celiot svet (glad, nedostik na voda, struja, navta, ozonska dupka...) isto taka se plasam i da ne gi razocaram lugeto okolu mene onie koi sto mi veruvaat me podrzuvaat me sakaat.

 

Мила девојко, имаш САМО 17 години а веќе си се уплашила од животот кој те чека со раширени раце.

 

Насмевни му се на животот-и тој ќе ти се насмевне тебе.

 

Што има да се плашиш? Живеј си од ден за ден-без да се замараш дали ќе дојде принцот, кариерата...

 

За глобалните проблеми во светот кои ги споменуваш-прави го она што ти можеш да го направиш, малите работи кои зависта од тебе а можеш да бидеш и активист на некои групи истомисленици и сл.

 

А за разочарувањето-зошто сакаш да бидеш совршена? Па се некој ќе се најде разочаран колку и да се трудиш. Биди она ШТО СИ и уживај.

 

Каков страв ма на 17 години?

Фурај


Si furam ja pa i ti ne se sekiraj Poentata mi bese deka stravot na nekoj nacin e povrzan so odgovornosta i deka nema veze deka slabite se plasat. sakav onaka da vidam onaka drugite so mislat.
pozz

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 00:05
Ides so avtobus do crna gora i imas proliv
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 00:25
Se plasam od drogata koja se poveke ja ubiva mladava generacija , se plasam zosto i jas imam dete koe utre ke pocne da se izleguva podaleku od pred zgrada da ne zapadne vo nekoja takva belja , davam se od sebe kako sekoj roditel da mu pomognam da se izgradi vo silna licnost , no sepak vo mene ima strav od taa "pusta" droga .Okolu mene poznavam prekrasni familii na koi ednoto dete im e od uspesno , pouspeshno a drugoto im se drogira ,do drustvoto li e , do roditelite do.........?
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 00:29
od momentot koga sonceto ke stane,....crven djin!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Matea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Matea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 02:10
Се плашам од смртта и од стравот
● By Me,Myself and Matea ●
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 22:27
Емили, сега го “укопчав“ прашањето, аха..Па во
сржта на секој страв, ама баш на секој страв-лежи страв од смрт.
 
Во тој контекст би рекла:
Се плашам од непредвидливи работи кои не се под моја контрола и моќ.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,828 секунди.