IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Како би изгледала со шишки?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би изгледала со шишки?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Шиз0фре_ник Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Шиз0фре_ник Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 17:15

 Dve zeni so zizki ne siski, kosa kosa  ha голема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 20:46
Шишки одсекогаш сум имала.
Сеа планирам да ги пуштам.

П.С: Одсекад сум милсела дека на девојки со грбав нос, не им стојат шишки.

Кај машко мразам шишки повеќе од се!
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 12:57
odkoga znam za sebe so shishki iam frizurki среќа
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 19:11
e bas toa i se mislam dali da napravam shishki i toa dosta gusti hmmm...a mi treba nekoja promena na kosata definitivno
Кон врв
харизма Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај харизма Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 20:08
Originally posted by Nadia Nadia напиша:

e bas toa i se mislam dali da napravam shishki i toa dosta gusti hmmm...a mi treba nekoja promena na kosata definitivno


Направи зашто да не, па и да не ти се свиѓаат за 2 3 недели ке пораснат намигнување
Јас од искуство зборам 2 пати така ги зезнав шишките ги ишишав па се покајав ама пораснаа
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 20:19
pa i ke napravam ...vo tekov na nedelava bas ke idam i sakam vakvi gusti vo ovoj stil...posto nemam prava kosa a vakvi mislam deka i polesni ke mi bidam za mestenje...ako nisto drugo pa za deve nedeli ke mi porasnat
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 14:09
Јас незнам како ти би изгледала со шишки, ама знам дека ја изгледам убаво. Нарцис. -.-

Ако имаш грбав нос не крцнувај рамни шишки. Дополнително ќе ти го зголемат.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 14:12
Не носам шишки, мислам дека и нема да ми прилргаат, имам округла глава!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2011 во 17:21
napraviv siski...znaci ne mi se losi...samo stoooo izgledam kako da imam 15-16 godini ...ama ako slatka sum vaka hihihih si podeliv kompliment sama
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2014 во 16:46

Ме фати мерак за шишки и си ги крцнав.
Малку ми се цик-цак, ама фризерката ќе ги среди. голема насмевка

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2014 во 00:28
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ме фати мерак за шишки и си ги крцнав.
Малку ми се цик-цак, ама фризерката ќе ги среди. голема насмевка







Ти играј си дома, па фризерката ќе си игра магионичар после
Инаку у фаза сум на пуштање.. ќе видиме до кога..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2014 во 13:48
Originally posted by Calipso Calipso напиша:


Инаку у фаза сум на пуштање.. ќе видиме до кога..


Пушташ шишки или пушташ коса? плазење

Јас си гледам сликите со кратка коса, па сега ме фати мерак да ја крцнам пак кратка.
Со шишки од 2 цм. хи, хи...



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.