IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Лето во Грција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лето во Грција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 14:08
nema vrska toa,nikoj ne mora da pravi nisto ,ako ne zasluzil!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 05:37
Прочитав многу коментари во стилот нема шанси Грција, сум слушнала и во живо, но само колку од нив се со лажен патриотизам, колку од нив само заминаа на одмор во Грција. Искрено, да знам некој таков, па би го плукнала в лице и ич не му се мислам.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 21:27
ЈАС ЗНАМ ДЕКА НЕ БИ ОТИШЛА.........НЕСАКАМ ДА БИДАМ СО НАРОД КОЈ ЗНАМ ДЕКА НЕ МИ МИСЛИ ДОБРО И ПО СЕКОЈА ЦЕНА САКА ДА НЕ ЗГАЗИ
Кон врв
non4ence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај non4ence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:53
ne Bi otisLa nikogaSssSs  ne mi prusustvuvam na odmor ili da im dava m pari na nekoj narod koj ne ne prifakaat!!
NonEnCe :)
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 01:09
pominuvav samo niz grcija kog aodev za turcija.....
dusat ani ja izvadoa na granica, na najgolemite zestini pekolni gorestini 5 sati sme cekale za da tie idioti ja zadovolat svojata glupost!
porano odev, no poslednive godini ni da se poslednoto mesto na svetov za odmor ne odam!изненадување
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 11:19
Гевгелија, 19 август (МИА) - Од почетокот на годината македонско-грчката граница ја поминале над 500.000 македонски граѓани, од кои 100 илјади поминале во последните 20 дена што е резултат на зголемениот број летувалци кои во текот на август се упатија на плажите на Егејското Море.

Во јули нивниот број изнесуваше 57.000, а во првата половина на годината во однос на истиот период лани бројката е пониска за 18 проценти. Минатата година македонско-грчката граница ја поминале 947.000 македонски граѓани.

Гевгелиските туроператори се повеќе од изненадени од енормниот пораст на интерес за летување во Грција. Велат дека расположивите аранжмани на нивните агенции во местата Паралија, Неа Врасна, Аспровалта, Олимпијада, Лептокарја, се целосно распродадени до крајот на август и цел септември.


Туристите за еден просечен апартман во Грција плаќаат од 30 до 50 евра за ноќевање, а во подобрите сместувачки капацитети до морското крајбрежје најниската цена изнесува 70 евра.

---------------------------------------------------------------------


brza  , apsolutno se slozuvam so tvoeto mislenje sto si go pisal na portalot аплауз

Znaci stvarno mnogu niski ceni vo Grcija,  krivo mi e sto ne otidov godinava тага

A arno mi rekoa moite, prekrasno si pominale,  sve makedonci na site plazi


Изменето од Mona Liza - 19.Август.2008 во 11:21
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 20:33
Sepak i pokraj niski ceni ne bi otisla na letuvanje. Se prasuvate kade da odite-pa jas si bev vo Turcija i si pominav fenomenalno. Ne mi treba Grcija za da letuvam na Egejsko More
Кон врв
HoLLyWooD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HoLLyWooD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 01:36
pokraj site ponizuvanja sto gi pretrpivme od grcite,i se sto ni imaat plasirano kako slakanica,se osudile procitav vo vesnik denes okolu 100 iljadi prodadeni dusi da zaminat na letuvanje??pa slusnal li nekoj deka spanija na primer kosta kolku i halkidiki???a posle i se zalaat po novini,gi tepale,gi maltretirale....jas da sum grk,takvi predavnici ne da bi gi tepal,nego i bi im gi turkal gakite i bi im staval po eden zig,da im ostani za uspomen i dolgo sekavanje
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 12:54

gluposti...koj kade saka neka odi na odmor ...

pa normalno deka ke se odi vo grcija na odmor koga e najbliska destinacija...slatkata voda i morskata ne e isto ...
 
 
 
ili ako nekoj ima razvieno biznis so grcki firmi treba da gi prekine partnerskite odnosi????...koja logika???
 
"recycle your mind"
Кон врв
jole Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 10:09
Nikad vishe.

Sum bil 5 pati, i zalam za toa.
Ova leto imashe EPTEN EVTINI aranzmani vo Grcija (onaka - 110 deset dena + patot) ako odish vo juni, kraj na avgust ili vo Septemvri, ama srce ne mi davashe da idam. Bev vo Turcija, ama i tamu mi e preterizam (od drug vid). Mnoogu skapo 15 liri (okolu 8 evra) za lezaj i cador. A za hranata da ne zborime.

Idnata godina razmisluvam da odam vo Albanija ili Bugarija (samo tamu ostana evtino).
Кон врв
JackTheBiscuit Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JackTheBiscuit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 19:26
Сите дегени што одат во Грција на одмор треба да се стрелаат на граница.

Не сум некој патриот ама ако не можеш да жртвуваш едно обично патување (наместо во една земја да одиш во друга), печен си за предавство, чувај боже да дојде време за војна. А тие к*рвчињата што одат на шопинг у Солун треба уште пред амбасада да се стрелаат. Таман за у седмица материјал за сендвичи. трепкање
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 19:58
Originally posted by JackTheBiscuit JackTheBiscuit напиша:

Сите дегени што одат во Грција на одмор треба да се стрелаат на граница.Не сум некој патриот ама ако не можеш да жртвуваш едно обично патување (наместо во една земја да одиш во друга), печен си за предавство, чувај боже да дојде време за војна. А тие к*рвчињата што одат на шопинг у Солун треба уште пред амбасада да се стрелаат. Таман за у седмица материјал за сендвичи. трепкање
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 20:43
Ve molam da se vozdrzite od vakvi komentari.
Za seto vashe lichno nezadovolstvo postojat soodvetni zborovi.
Blagodaram

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 20:52
Е мама ако го искажеш постот на JackTheBiscuit со други ,,соодветни,, зборови секоја чест!
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.